Розквіт української: завершився ще один потік курсів української мови

Поділитись новиною

1 квітня 2025, 17:04

Розквіт української: завершився ще один потік курсів української мови

Курси української мови  знову об'єднали тих, хто прагне говорити вільно! Понад 60 учасників, 15 з яких навчалися очно, а 49 – онлайн, успішно завершили навчання та отримали сертифікати. Цей потік став ще одним кроком до зміцнення нашої мовної ідентичності.

Ці курси – не просто про вивчення мови, вони про єднання та подолання страху. Як зазначила Вікторія Дротянко, заступниця міського голови та директорка Департаменту освіти і науки, ці курси стали відповіддю на виклики часу, об'єднавши людей з різних куточків світу. Вони не лише навчають мови, але й дарують можливість поринути в українську культуру, подорожувати, відвідувати театри та музеї. А головне – навчитися не боятися говорити рідною мовою.

“Ми вручили символічні сертифікати, подарунки для всіх учасників курсів з української мови. Вони в нашому місті розпочались в 2022 році, після повномасштабного вторгнення. Щороку, протягом цих років, ми мали групи, які вчили українську мову. Різноманітні люди з усієї України, в тому числі в цьому випуску, є студенти із за кордону, які проходили навчання онлайн. Цього разу триває набір протягом квітня. Окрім вивчення мови, ці учасники мають також екскурсії містом, відвідування театрів, музеїв. Вони дуже змістовно і гарно проводять вільний час від навчання, і паралельно, вчаться, спілкуються. І що найголовніше – вчаться не боятися спілкуватися рідною мовою”, - зазначає Вікторія Дротянко.

Світлана Буртняк, колишня вчителька української мови з Марганця, що на Дніпропетровщині, змушена була покинути рідний дім через війну. Переїхавши до Івано-Франківська, вона не лише знайшла новий дім, а й можливість продовжити свою місію – збереження української мови. Як колишня учасниця мовних курсів, а тепер їхня керівниця, пані Світлана ділиться своїми спостереженнями про людей, яких об’єднала спільна мета.

«Люди з різних куточків України, з різних регіонів – це і з Донецька, із Миколаєва, Маріуполя, Мелітополя, Сєвєродонецька й Енергодара. Їх з’єднало одне бажання – вивчити і розмовляти українською мовою. Тематика курсів була різноманітною. Ми вчили фонетику – від букви ї до апострофа, слова з апострофом викликали багато цікавинок. Потім була лексика. Теми з лексики були пов’язані з тим, щоб людям було легше спілкуватися в повсякденному житті. Були подружні пари, дуже було цікаво спостерігати, як чоловік чи дружина допомагають один одному. Хочу подякувати учасникам курсів за те, що вони самі створили таку атмосферу доброти та чуйності», - з усмішкою та теплом говорить керівниця мовних курсів Світлана Буртняк.

Постійні вибухи, тривоги та безсонні ночі під обстрілами змусили Людмилу Кошик покинути рідну Шостку на Сумщині та шукати прихистку в Івано-Франківську, де живуть її рідні. Шукаючи не лише безпеки, а й можливість адаптуватися, пані Людмила знайшла оголошення про мовні курси. На курсах української мови вона не тільки отримала необхідні знання, а й зустріла людей, які, як і вона, шукали підтримки та адаптувались до нового міста.

«Дуже багато прильотів, як кабів, так і шахедів, кожну ніч. Вдень не так страшно, а вночі це неможливо спати, неможливо працювати і знаходитись в будинку. Вирішили, що треба переїжджати, тут у мене є рідня. До Івано-Франківська я їздила, напевне, років 30, приїздила сюди в гості. Я закінчувала заклади на російській мові, тому чисто українською я говорила поганувато. Тому пішла і записалась на курси української мови, на Січових Стрільців. Я вибрала місце, мені тут зручно. Для мене це було щось нове. Це було велике спілкування з такими ж людьми, які переїхали в це місто, які вже живуть у цьому місті", - розповідає учасниця мовного курсу пані Людмила.

Мова – це не лише засіб спілкування, але й фундамент національної єдності. Міський голова Руслан Марцінків наголошує  на тому, що місто створює всі умови, щоб кожен, хто прагне, міг вільно володіти українською. Адже це запорука нашої безпеки та майбутнього.

«Ми створюємо всі можливості, щоб люди, які проживали в російськомовних регіонах, мали можливість вивчити українську мову. Так, воно десь дивно звучить для європейців й інших – вчити рідну мову. В нашій ситуації наш обов’язок – створити умови, щоб людина могла піти на курси. Ми робимо всі можливості, тільки вчи українську мову, спілкуйся українською мовою й переходь на українську мову. Це є безпека нашої держави і безпека України, і тому дуже важливо, щоб такі курси української мови були скрізь. Ми створили цю можливість, дякую нашим вчителям української мови. Ну, і дякую учасникам, тому що багато зголошується. Ми завершили ці курси і вже набираємо нову групу, тому зголошуйтесь і вчіть українську мову ", - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Відкрийте для себе красу української мови! Запрошуємо вас приєднатися до мовних курсів. Є зручні формати навчання: очні заняття в Міському центрі дитячої та юнацької творчості та в Ліцеї Nº25, а також онлайн-група для тих, хто цінує гнучкість. Не втрачайте шанс стати частиною україномовної спільноти! Деталі та запис:

запис в групу у Міському центрі дитячої та юнацької творчості (вул. Січових стрільців,37) 097 8131211 (Світлана).

у мікрорайоні Каскад заняття будуть відбуватися в Ліцеї Nº25 (вул. 24-го Серпня, 13) 0500882989 (Василина).

Запис в онлайн-групу - 0951019828 (Ірина).