Щоб школярі були в теплі

Поділитись новиною

7 квітня 2025, 14:50

Щоб школярі були в теплі

Ще одна модульна котельня запрацювала в Івано-Франківську. Нова, сучасна, ефективна газова котельня вже тиждень подає тепло в природничо-математичний ліцей імені Пулюя. Колись ліцей обслуговувала котельня на Індустріальній, а тепер навчальний заклад ні від кого не залежить та, навіть у разі вимкнення електроенергії, школярі не будуть мерзнути. 

 «Ця котельня забезпечує теплопостачанням прилеглий ліцей імені Пулюя. Якраз вони переключені від котельні на Індустріальній, ця котельня запущена в роботу і протягом тижня вже подається теплоносій. Котельня призначена для автоматичної роботи без постійної присутності персоналу. Лише наша аварійно-диспетчерська служба буде робити обʼїзд та слідкувати за її роботою», - розповідає деталі заступник головного інженера ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Іван Кедик.

Особливістю цієї газової котельні є те, що вона працює на українських котлах та вітчизняній електроніці. Лише насосне обладнання з-за кордону, але заступник міського голови Руслан Гайда запевняє, що все обладнання якісне і буде довго служити.

«Це 3 котельня, яку ми збудували протягом 2024 та 2025 років. Якраз її запустили кілька днів назад. Котельня може працювати в автономному режимі, є можливість підключення генератора. Перевага її в тому, що втрати теплоносія практично нема, бо вона стоїть близько до школи. Раніше теплоносій тут подавала котельня на Індустріальній, але вона більше не буде працювати. Тому ми проектуємо зараз по місту для бюджетних установ: шкіл, садочків такі котельні. Газові чи електичні - усі вони ефективні та сучасні», - каже Руслан Гайда, заступник міського голови - директор Департаменту по взаємодії зі Збройними Силами України, Національною гвардією України, правоохоронними органами та надзвичайними ситуаціями.

Холодна весна дозволила одразу оцінити переваги нової котельні. В ліцеї розповідають, що нормальне теплопостачання - це основа для створення належних умов і організації навчального процесу. Тому важливо, щоб в приміщеннях, де навчаються діти, була нормальна, комфортна температура.

«Протягом всіх років роботи завжди доводилось в цьому напрямі працювати. Ми долучалися і до проекту НЕФКО, по реконструкції опалювальної системи. Тобто, всередині Ліцею повністю оновлена опалювальна система. Це було якраз на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. А зараз з наявністю котельні безпосередньо ми вже маємо можливість (випробували вже це) побачити на скільки комфортні, хороші, сприятливі умови в приміщеннях закладу з роботи цієї теплової системи», - розповідає директор Івано-Франківського природничо-математичного ліцею імені Івана Пулюя Мирослав Бідичак.

Міський голова Руслан Марцінків розповів, що невеликі котельні – це оптимальний варіант для закладів освіти, які раніше обслуговувала котельня на Індустріальній. А мешканці мають змогу перейти на індивідуальне опалення та отримати виплату з бюджету громади.

«У нас є проблема з районом колишнього СТЕКу. Ми переходимо на індивідуальне опалення та невеликі котельні. Ми напрацювали план переходу на невеликі модульні котельні для закладів освіти. Ця котельня обслуговує природничо-математичний ліцей, тут 2 котла нашого українського виробництва і вона забезпечує теплом цей навчальний заклад. Ми плануємо ще щонайменше 8 таких котелень побудувати. А паралельно просимо мешканців переходити на індивідуальне опалення і даємо гроші на перехід. Ця за кошти міського бюджету зроблено. Тут була велика потреба, бо нам важливо, аби діти були в теплі», - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.