В межах бізнес-п'ятниці міський голова відвідав підприємство "Полімер", де на власні очі побачив, як народжуються унікальні ялинкові іграшки. Це виробництво славиться своїми оригінальними, виготовленими вручну скляними ялинковими іграшками та використовує виключно українські матеріали. Директор підприємства "Полімер" Василь Кіщук підкреслює важливість використання українських матеріалів при виробництві ялинкових іграшок, від скляної трубки до фарб.
“Унікальність нашого підприємства полягає в тому, що це процес виробництва ялинкової скляної іграшки. Це іграшка скляна, видута вручну і розмальована вручну, ну от напевно це і є наша унікальність. Продукція з виробництва - це є скляна трубка, з якої починається весь процес, це є наша українська, це є наш Полтавський завод медичного скла, там ми його закуповуємо. Лаки ми закуповуємо як в Німеччині, так і в Україні, але в більшості ми зараз використовуємо українські лаки. Фарби, якими малюємо також українського виробництва. Стараємось брати наше-українське”,- розповідає директор підприємства “Полімер” Василь Кіщук.
Світлана Кіщук, майстриня з 20-річним досвідом, розкриває секрети створення їхніх неповторних виробів. Кожна іграшка – це результат кропіткої ручної роботи, що робить її впізнаваною по всій Україні та за її межами.
“Наша продукція виготовляється вся вручну, це є розпис вручну і нашу продукцію впізнають по всій Україні. В нас свій стиль малювання,ми від цього не відходимо, не переходимо на якісь штамповки-це все вручну виготовляється. Є в нас багато тематичних іграшок і кожен рік ми розробляємо символ року, а тим більше, що наш покупець, особливо наш франківський він є балуваний, і вони хочуть кожен рік щось нове”,- зауважує майстриня Світлана Кіщук.
Валентина Василишин, талановита художниця-дизайнерка підприємства "Полімер", ділиться своїм баченням творчого процесу. Вона переконана, що іграшка – це не просто забавка, а й шматочок історії, який передає важливі цінності та спогади. Зокрема, Валентина розробила дизайн іграшок з символікою ЗСУ й наголошує, що прикраси стануть згадкою наступним поколінням про дух єдності та незламності українського народу.
“От йдеш по вулиці-листя, дерева, діти, люди. Завжди щось надихає і виникає бажання щось створити. Ми мусимо врахувати побажання людей і те, що закладає підприємство у виробництво іграшки. Я розумію,що зараз ситуація в нас така непроста, але тим не менш людина хоче мати собі пам’ятку й дітям не поясниш, що свято не відбувається. Колись вони повиростають і буде та іграшка зберігатися в них 20-30 років і вони згадають. Це сумний час і прикрий для нас, але в іграшці також хочемо передати той дух, щоби він зберігся. Майбутнє покоління виросте, забудеться трохи з часом, але це буде така сумна згадка”,- ділиться художниця-дизайнерка Валентина Василишин.
Міський голова Руслан Марцінків закликав мешканців Івано-Франківська підтримати місцевих виробників. За його словами, кожна купівля товару місцевого виробництва – це інвестиція в розвиток нашого міста. Ялинкові прикраси виробництва можна придбати в торговому центрі “Епіцентр” й різних інших магазинах.
“Користуючись нагодою популяризуємо наше франківське підприємство. Купуючи франківське ти підтримуєш місто тому, що чим більше буде виробітку, чим більше буде людей працювати, тим більше буде податків до міського бюджету. І ми дуже зацікавлені, щоб місцеві виробники в цей важкий час могли працювати й могли розвиватися. Ми продовжуємо підтримувати підприємців, в тому числі такою промоцією, рекламою для того, щоб люди знали, могли користуватися й збільшувати виробництво”, - підсумовує Руслан Марцінків.