У Івано-Франківську презентували документальний фільм "Битва за Світло". Герої кінострічки - рятувальники, енергетики та бійці протиповітряної оборони, які захищають Україну від енергетичного тероризму російських окупантів. Під час зйомок команда фільму проїхала 20 000 кілометрів дорогами України. Зйомки проходили в тому числі на секретних об’єктах – з дотриманням норм безпеки.
На презентацію приїхали герої фільму, а також режисер Василь Київськийта продюсер Вікторія Кратінова.
Режисер фільму "Битва за світло", Василь Київський, розповів про те, що його надихнуло створити цю стрічку. За його словами, він був шокований несправедливими звинуваченнями, які висувалися на адресу українських енергетиків на тлі російських обстрілів. Режисер вирішив зняти фільм, щоб показати справжню ціну світла та віддати належне тим, хто ризикує своїм життям, аби забезпечити українців електроенергією.
“Ідея створення фільму виникла через несправедливість, яку я став помічати десь рік тому, коли росіяни почали обстрілювати об’єкти енергетики. Через російську пропаганду багато українців почали звинувачувати в цьому самих енергетиків, що почали з’являтись відключення світла й чому таке взагалі трапляється. Цей фільм - відповідь на російську пропаганду, для того, щоб показати роботу людей, які іноді ціною свого життя це світло захищають”, - ділиться режисер фільму “Битва з світло” Василь Київський.
Начальник зміни електростанції пан Роман каже, що суспільство має знати, як насправді виробляється електроенергія і які ризики беруть на себе енергетики. Суспільство має знати, наскільки складними є умови роботи енергетиків та рятувальників в умовах війни.
“Суспільство повинно знати, яким чином відбувається вироблення електроенергії і на які ми йдемо ризики, втрати, для того,щоб подати світло в домівки. Ми працюємо зараз в такому досить складному режимі. Я вважаю, що люди повинні знати: як це все відбувається і наскільки тяжко рятувальникам, оборонцям нашого неба”, - говорить начальник зміни електростанції.
Енергетики не просто виїжджають на місця обстрілів. Але й часто працюють в экстремальных умовах.
“Було дуже багато виїздів на ці всі прильоти і так співпадало, що це було на моїй зміні. Кожен прильот – це життя людини, люди працюють на цих об’єктах. Я думаю, що ця стрічка має всім сподобатись. Кожен звідти для себе щось почерпне: з нашої професії,. Побачать, чим ми ризикуємо і що ми робимо для перемоги», - каже старший помічник начальника зміни з питань оперативного реагування пан Віктор.
У стрічці знявся колишній пілот 114 бригади Дмитро Шкаревський. Каже: його захопила ідея стрічки, бо розуміє, наскільки важлива координація зусиль усіх служб, зокрема повітряних сил, енергетиків та ДСНС, для захисту країни.
“Коли запропонували знятися в фільмі мені дуже сподобалась ця пропозиція. Ідея мені дуже сподобалася. Я безпосередньо брав участь у захисті населених пунктів не тільки Івано-Франківська, але й по всій території України. Збивав керовані ракети, зокрема, мав змогу збивати і шахеди. Найскладніші моменти під час бойового завдання – це те, що ворог атакує нас вночі і коли ти літаєш в нічному небі над Україною, то дуже погана видимість”, - розповідає офіцер зв’язку з громадськістю Дмитро Шкаревський.
Злагоджена робота всіх спецслужб – надзвичайно важлива, переконує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. Їхня вчасна координація допомагає мінімізувати насліжки ворожих обстрілів.
“Ми всі дуже вдячні вам за те, що маєм можливості сьогодні тут в українському тилу мати ті блага, які ми маємо. І хай ті незручності невеликі, які іноді бувають за нашого ворога - це дещиця тих незручностей, які ми сьогодні відчуваємо. Це в рази би було більше, якщо би сьогодні наша протиповітряна оборона, наша легендарна 114 бригада не працювала в повітрі. Пам’ятаю одну із пожеж в Івано-Франківську - ми приїжджаємо,а там полум’я більше 15 м. А хлопці надзвичайними мусять то локалізувати, мусять там працюватиі подивитися, щоб вогонь не перейшов на інші об’єкти. Енергетики мусять після того зробити все в короткий час. Люди нарікають, але розуміють, що це величезна праця. Від імені нашої громади я хочу вам щиро подякувати всім!”, - з вдячністю говорить Руслан Марцінків
Прем'єра фільму "Битва за Світло" стала свідченням незламного духу українців та їхньої готовності боротися за нашу енергетику. Історії рятувальників, енергетиків та військових – надихають і об'єднують.