В Івано-Франківському молодіжному центрі «РУХ» для учасників проекту «Залізна зміна» відбулася зустріч з міським головою Русланом Марцінківим та заняття з арт-терапії. Сам проект є ініціативою Укрзалізниці, який спрямований на підтримку талановитих підлітків.
Він допомагає молоді, яка постраждала від російської агресії, відновити свій потенціал та продовжувати робити внесок у розвиток країни. Учасники подорожують містами України, беручи участь у екскурсіях, майстер-класах та зустрічах з видатними особистостями.
Вже понад рік Івано-Франківський молодіжний центр "Рух" приймає учасників всеукраїнського проекту "Залізна зміна". Про те, як проходять зустрічі, які заходи організовують для молоді та яке значення має цей проект, розповідає директор центру Іван Хом’як.
“Сьогодні в нас відбувається розпис картин афірмацій, але кожного разу ми стараємося для них щось оновити і робити дуже різні заняття і тренінги. В нас також були і основи менеджменту, основи тайм-менеджменту, психологічна підтримка і тому подібне. Кожного разу категорії зовсім різні й кардинальні. Станом на зараз до нас завітали діти, батьки яких є військовослужбовцями, батьки яких загинули, діти наших залізничників. Такі заходи допомагають їм відчути лідерські якості, відчути себе більш потрібними для нашої країни в цей важкий час. Ми не забуваємо їх і ми допомагаємо їм розвиватися”, - каже директор комунальної установи молодіжний центр Іван Хом’як.
Проект "Залізна зміна" спрямований на те, щоб показати дітям, що саме вони є майбутнім України. “Це соціальний проект спортивно-патріотичного виховання, який спрямований на те, щоб показати дітям, що варто залишатись в Україні і що потрібно розвивати цю країну. І що саме вони є майбутнім нашої нації. В нас діти віком від 13 до 17 років. Це діти соціальної категорії, наприклад в них батько загинув на війні або дитина була в окупації, ВПО і так далі”, - додає куратор соціального проєкту “Залізна зміна” Софія Кошка.
Учасниці проекту діляться своїми враженнями від арт-терапії. Кажуть, що малювання допомогло вивільнити емоції, заспокоїтись та знайти натхнення в умовах війни.
Богдана Шандиба, мешканка Охтирки та організаторка заходів у місцевому молодіжному центрі, має значний досвід у проведенні арт-терапевтичних занять. Тож поділилась своїми спостереженнями про вплив арт-терапії на емоційний стан:
“В даній арт-терапії, наприклад малюванні картин афірмацій - воно виливає наш емоційний стан. Деякі люди можуть сказати про свій емоційний стан, а деякі не можуть. І саме завдяки цим картинам ми можемо його вилити на холст і можемо виплеснути свої емоції”,- розповідає учасниця Богдана Шандиба.
Навіть ті, хто не вважає себе великим шанувальником мистецтва, можуть знайти в ньому джерело заспокоєння та натхнення. Про свій досвід участі в арт-терапії розповіла й Анна Дідук з Борисполя, в якої батько захищає Україну в лавах ЗСУ.
“Мені подобається, хоч я не дуже цікавлюся малюванням та мистецтвом. Проте це, я маю визнати, допомагає заспокоїтись, якось так приземлитися. Для мене це дійсно прикольно. Можливо навіть продовжу це робити коли приїду до себе додому. Це є дійсно дуже важливо, оскільки розвиває у молоді тягу до мистецтва і насправді є дуже таким цікавим заняттям, що може допомогти молоді також розвиватися у різних напрямках. А також познайомитися з різними дуже класними людьми, з однодумцями скажімо так”, - ділиться думками учасниця Анна Дідук.
Картини-афірмації – це не просто малюнки, а й джерело підтримки та натхнення. Про особистий досвід та емоційне значення таких картин розповідає Анастасія Нечитайло з міста Кагарлика, Київської області.
“Я взагалі фанатка того, що нам запропонували. Я й сама створювала для своїх подруг такі картини афірмації. Як на мене це такий вид мистецтва, де тобі не потрібні якісь базові навички. Будь-хто, хто навіть не займався малюванням перед цим може сісти і зробити це. Тут головне душа. Найважливіша частина створення цієї картини сама фраза, яку ти напишеш. В мене одна така стоїть в кімнаті. Мені подруга її подарувала. І кожного разу коли так важко, хочеться підтримки я читаю ті слова. Я знаю, що вона для мене їх писала, вони мені так гріють душу . Як на мене це дуже чудова вправа і я дуже рада, що нам її провели”, - зауважує учасниця Анастасія Нечитайло.
Молодіжний центр в Івано-Франківську постійно розвивається та пропонує молоді нові можливості для самореалізації. Про зміни, які відбулися за останні два роки та плани на майбутнє розповів міський голова Руслан Марцінків.
“В нас активно працює молодіжний центр, є дуже багато активностей. Сьогодні молодь з цілої України з’їхалась. Ми тішимося, що молодіжний центр розвивається, він змінюється і стає місцем де молодь збирається, обговорює, малює й робить різні речі, волонтерить. Це дуже важливо. Тому ми тішимося, що два роки тому, навіть в умовах війни, ми створили такий молодіжний центр, виділили приміщення і будемо його розширювати”,- резюмує Руслан Марцінків.