У Івано-Франківську відзначили 116-ту річницю від Дня народження Степана Бандери. Чимало мешканців та гостей громади зібралися біля його пам’ятника на Європейській площі, щоби віддати шану Провіднику української нації.
До пам’ятника Степанові Бандері прийшли військові, представники громадських організацій, духовенство, мешканці та міський голова Руслан Марцінків.
“Івано-Франківськ завжди був бандерівським містом. Ми пишаємся, що ми бандерівці. Збиратися першого січня на день народження вже стало доброю традицією. Багато франківців знають, що ми окрім 1 січня, Нового року та Святого Василія-відзначаємо 116 річницю з дня народження Степана Бандери” , - запевняє Руслан Марцінків.
Харків'янин пан Ігор, який був змушений покинути рідне місто через війну, разом зі своєю дружиною приєднався до вшанування пам'яті Степана Бандери.
“Нам дуже важливо і приємно прийти вшанувати Степана Андрійовича. Він для нас на сході символізує свободу і незалежність”,- каже переселенець з Харкова.
Учасник УПА Ярослав Юрцуняк , у свої 92 роки пам'ятає кожну мить боротьби за Україну. З 17 років він воював в УПА, пережив голод, холод та ув'язнення. Його слова – це голос історії, голос покоління, яке виборювало нашу незалежність.
“Якби не наша українська повстанська армія-України б не було. Ми здобували Україну, а тепер молодь захищає її. Вони взяли приклад з нас. Їм трішки легше, а нам було тяжче. Голодні, босі, добували зброю як могли. Було дуже тяжко нам, але все одно вистояли”,- розповідає мешканець громади.
З непохитною вірою в серці, ветерани УПА переконані, що саме завдяки таким лідерам, як Степан Бандера, Україна змогла вистояти та здобути незалежність.
“Якби не було Бандери-не було би України”, -наголошує Ярослав Юрцуняк.
Настоятель парафії Святої Параскеви о. Іван Репела ділиться, що разом із вірянами молиться не лише за упокій душі Степана Бандери, але й за Героїв, які загинули на війні. А також за військових, які знаходяться в полоні і за тих, які зараз на сході України.
“Ми десятки років, відколи відкрили пам’ятник, очолюємо панахиду і в день загибелі Бандери, і в день його народження. Молимося за його безсмертну душу - це для нас честь. Бандера надихає нас. Господь дає нам силу і ми віримо, що в цьому році ми завершимо цю жорстоку війну і той довгоочікуваний мир прийде на нашу землю”, - говорить о. Іван Репела.
Також для вшанування пам’яті Провідника, міський голова оголосив конкурс, присвячений Степану Бандері. Автори трьох найкращих відео з піснями або віршами про українського ідеолога отримають 10 тисяч гривень від Руслана Марцінківа.
“Нам дуже важливо щоби про Бандеру звучало по всій Україні - пісня або вірш. Три найкращих, які наберуть найбільше переглядів, отримають від мене особисто і від наших партнерів премію по 10 тисяч гривень”,- мовить Руслан Марцінків.
Відео з віршами та піснями про Степана Бандеру слід надсилати на Facebook міського голови під дописом про конкурс у коментарі. Конкурс триватиме до 29 січня 2025 року. Переможців оголосять 3 лютого у день заснування ОУН.