В Івано-Франківському училищі сервісного обслуговування техніки відкрили навчально-практичний центр, де майбутні електромонтери будуть здобувати навички ремонту та обслуговування електричного устаткування. Цей навчальний центр – частина урядової ініціативи "100 майстерень".
За словами директора Івано-Франківського професійно-технічного училища Романа Дуткевича, проект вдалось реалізувати завдяки співфінансуванню з державного та місцевого бюджетів. А також коштів самого училища.
“Ми стали одними з переможців проекту "100 майстерень", який дозволить нам готувати кваліфікованих робітників за професією електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Загальна сума проекту складає 5 млн 971 600 грн. З них 3 млн 880 тисяч грн кошти субвенції державного бюджету, місцевим бюджетам. Кошти з місцевого бюджету складають один мільйон 576 тисяч грн. Кошти навчального закладу складають 514 тисяч грн”,- каже директор ВПУ СОТ Роман Дуткевич.
Навчально-практичний центр оснащений всім необхідним для підготовки висококваліфікованих електромонтерів. Там є сучасне спеціалізоване обладнання, яке дозволяє студентам отримати практичні навички з ремонту та обслуговування електроустаткування.
Діти в захваті від нових можливостей. Майстер виробничого навчання Назарій Гладун каже, що таке оновлення буде стимулювати студентів навчатися краще.
“Основна суть даного обладнання - підтримка у навчанні електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування. В загальному це є та основа, той фундамент, щоб підготовлювати висококваліфікованих робітників. Це стимулює їх навчатися, відвідувати заняття та бажати чогось нового”,- розповідає майстер виробничого навчання Назарій Гладун.
Зокрема, в училищі відкрили ще й сучасну медіатеку, що стало справжнім подарунком для учнів та викладачів. Викладачка української мови та літератури Галина Савка пояснила, як це впливає на навчальний процес.
“ Медіатека це дуже добре, бо тут ми проводимо не тільки уроки, а ще й позакласні, позаурочні заходи. Ми маємо додаткові ресурси. Діткам цікавіше набагато. Коли вчитель говорить безперестанку, то дітям трошки нудно. А коли ти проговорив 15 хвилин десь увімкнув, десь прогортав, десь за комп’ютер вони сіли - їм це цікаво. І нам добре, і дітям добре”,- запевняє викладачка української мови та літератури Галина Савка.
Про те наскільки цінні зараз робітничі професії розповів міський голова Руслан Марцінків. За його словами, в місті вже успішно реалізували два проекти, які дозволять студентам навчатися на сучасному обладнанні.
“Раніше ми реалізували два таких проекти. Вони фінансувалися у 2024 році державою й обов’язково було 30% співфінансування з міського бюджету. Ну і коштів навчальних закладів. Тут і також у 21 училищі. Дуже важливо сьогодні, щоб у нас були й електротехніки, і ті, хто вміє на обкладанні з ЧПУ працювати - це вже про другий проект. Такі спеціалісти цінуються на будь-якому виробництві чи на будь-якому підприємстві, який надає послуги. Важливо, що діти будуть навчатись в сучасних умовах і ми також на цей рік подали ще один проект - з ремонту взуття. Якщо ми здобудемо перемогу, то ще в одному нашому закладі діти зможуть на сучасному обладнанні вчитися ремонтувати взуття”, - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.