Організація харчування дітей у навчальних закладах Івано-Франківська триває безперебійно. Про це під час оперативної наради у міського голови заявила директорка відомчого Департаменту Вікторія Дротянко.
За її словами, на сьогодні у дошкільних навчальних закладах харчуються майже 10 тисяч дітей. Вартість сніданку, обіду та вечері на одного дошкільнята – від 50-ти до майже 70- ти гривень на день.
Директор Департаменту освіти та науки Вікторія Дротянко зазначає, харчування дітей здійснюється за рахунок батьківської плати. Та в Івано-Франківську є компенсація, яка становить близько 30% бюджету.
«У дошкільних групах вартість загального триразового харчування становить 50 гривень 60 копійок, ясельна та молодша група – 39 гривень, 60 копійок. Дошкільна група компенсуючого типу становить 67 гривень, 60 копійок. Батьківська плата – 51 гривня», - розповідає Вікторія Дротянко.
Загалом 1813 дошкільнят харчуються за рахунок міського бюджету.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зауважує, наразі виникають проблеми із затримкою коштів за харчі від казначейства. «Казначейство не завжди пропускає ці кошти так як нам би цього хотілося. Зважаючи на те, що першочергово видатки сьогодні ідуть на збройні сили України, а вже потім на інші статті. Також ми повинні враховувати, що ціни піднялися на харчі. За рік чи півтора року, коли ми останній раз переглядали плату, особливо на деякі продукти на відсотків 60-70», - пояснює міський очільник.
У загальноосвітніх закладах харчування школярів організовують у два способи. Кейтерингом – послугою замовлення та доставки готових страв користуються 53 навчальних заклади. Самостійно ж готують страви у трьох ліцеях міста. Вартість одного ситого дня – 45 гривень, якщо лише сніданки – то удвічі менше. Враховуючи ціни на продукти, які постійно ростуть, підприємцям доводиться шукати різні шляхи вирішення цієї проблеми. Однак в жодному разі не обмежують школярів у збалансованій їжі. Збільшують кількість овочів, частіше використовують курятину.
Підприємиця Любов Куритан зізнається:
«Нам ідуть назустріч, шукаємо виробників, особливо овочі нам привозять не такі як на базарі, чи в «метро» по дешевших цінах і з цього ми і виходимо. Курку багато використовуємо, страви робимо більше тушковані, запечені, аби дітям не давати смажене. З цього і виходимо на 20 гривень», - розповідає Любов Куритан.
Варто зазначити, якщо ще донедавна заклади дошкільної освіти працювали за 2-тижневим сезонним меню та зараз цей процес збільшений до 4 тижнів.