У Підпечерах нашої громади на 8-ох гектарах поля вже зацвів соняшник. Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» засіяло майже 60 гектарів цієї культури на землях кількох сіл громади. Рослина добре розвинулась і росте, а значить урожай, а відповідно, й соняшникова олія в нас буде.
«Практично всі агрономічні операції здійснені, вже чекаємо, поки він достигне. Наприкінці вересня, на початку жовтня будемо збирати його. Цього року досить непогано вродив соняшник. Як бачимо, потенціал до хорошого врожаю є. Загалом по громаді посіяно понад 60 гектарів соняшника - в Радчі, Підпечерах, Підлужжі, Добровлянах. Соняшник будемо реалізовувати місцевим переробникам, які здійснюють виробництво олійної продукції», - розповідає заступник директор КП «Франківськ Агро» Дмитро Сергенюк.
У Підпечерах соняшником засіяно одну ділянку землі, яка належить громаді. На переконання міського голови Руслана Марцінківа, землю необхідно обробляти. Це і продуктова безпека, і раціональне використання як комунальних, так і людських паїв. До речі, від минулого року громада почала брати в оренду ділянки землі в людей, виділяючи кошти за користування.
«У людей почали брати ділянки обробляти, зокрема у Братківцях і платимо 4 тисячі гривень за гектар. Тому хто має поля, будь ласка, здавайте в оренду. Ми готові брати їх і обробляти, людям платити гроші реальні. Підприємство розвивається, збільшується. Цього року обласна рада нам передала ліси в Камінній та Тисменичанах. Ми хочемо рекреаційну зону зробити для громади. Тому намагаємося, щоби комунальне підприємство постійно розвивалося, вкладало кошти в розвиток і заробляло. Частина пшениці і гречка іде на потреби наших дитячих садочків. Ми їх вирощуємо і за рішенням виконкому передаємо на потреби нашим дитячим садочкам. Таким чином дітки їдять нашу вирощену гречку і наші хлібобулочні вироби», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Люди готові, стверджує староста села Підпечери Ігор Овчар. Каже, людських паїв у селі чимало. А люди зацікавлені здати під вирощення сільгосппродукції Івано-Франківському комунальному підприємству «Франківськ Агро».
«Громада до цього ставиться позитивно, тому що земля обробляється. Це дуже добре, коли земля обробляється. На жаль, ми бачимо це з правого боку, а з іншого боку бачимо іншу картину і це вже людські городи, які також в силу різних обставин не обробляються. Я стою на тій позиції, щоби в найближчому майбутньому якось дійти згоди з людьми і щоби ці городи віддали в обробіток», - каже староста села Підпечери Ігор Овчар.
Засівати землі у селах громади розпочали ще два роки тому. З кожною посівною компанією земельний банк збираються розширювати. Для ефективнішого використання паїв Руслан Марцінків закликав селян домовлятися із комунальним підприємством щодо обробітку земельних ділянок.