Поснідати з користю для бізнесу. Міський голова за чашкою кави зустрівся з підприємцями громади. Всі вони – переможці конкурсу «Інноваційні ваучери». Тож отримали кошти від міжнародних партнерів на розвиток власної справи. Як місто може ще сприяти бізнесу? Про це та інші важливі аспекти розвитку власної справи очільник громади Руслан Марцінків поспілкувався на традиційному бізнес-сніданку.
“Черговий бізнес-сніданок з бізнесом,який виграв допомогу по 100 тисяч гривень від міжнародних партнерів. В основному – це креативний бізнес: збереження традицій, IT-сфера, креативна економіка. Вважаю, що сьогодні – це одна з програм, якими ми допомагаємо. Окрім того, це різні навчання, Бізнес-прогрів, і навчання для діючих підприємців - Бізнес-інкубатор. Ми докладаємо зусиль, щоб бізнес розвивався. Дуже важливо, щоб люди заробляли кошти, платити податки і допомагали нашим військовим”, - зазначає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Серед бізнесів, які активно допомагають нашим ЗСУ є концертна агенція “Kiwiway concert agency” Юрія Малярчука. Завдяки організованим концертам, агенція вже передала понад два з половиною мільйони гривень на потреби 102 бригади та загалом на підтримку ЗСУ. Юрій Малярчук вже 12 років займається концертною діяльністю, розпочавши свій шлях у Коломиї з організації виступів популярних артистів. Після невеликої перерви, з початком повномасштабного вторгнення, у нього виникла ідея відновити цю діяльність, але вже на новому рівні.
“Ми працюємо вже півтора роки і досить успішно представляємо Івано-Франківськ, як агенція. Дуже багато артистів за цей період вже здійснили свою концертну діяльність по різних куточках і містах України. Так як ми молода агенція, то ми стараємось залучати до нас молодих артистів і співпрацюємо з ними. Це надзвичайно круто тому, що дякуючи концертам, якими ми їздимо Україною ми паралельно віддаємо частину прибутку і робимо аукціони, збираємо коштина ЗСУ. Дуже кайфуємо, що можемо популяризувати українську музику і доносити її в маси в різних куточках України», - емоційно ділиться засновник концертної агенції “Kiwiway concert agency” Юрій Малярчук.
Від бантиків для доньки до власного виробництва дитячого текстилю – такий шлях пройшла Ганна Степанова, засновниця бренду "Zhuzhyk". Сьогодні її компанія виробляє широкий асортимент товарів для дітей: «Ми виготовляємо дитячі товари: вігвами, піжамки, іграшки, кошики для іграшок, а також літні дитячі костюми”, - розповідає власниця. Спочатку виробництво було домашнім, але згодом вдалося знайти приміщення в рідному Миколаєві. Там справа почала розвиватися, проте війна внесла свої корективи.
“Два роки тому ми переїхали в Івано-Франківськ, так як поблизу нашого цеху були обстріли і наше приміщення страждало від обстрілів, тому було прийняте рішення частково вивести бізнес. У нас в Миколаєві є ще одна швея і закрійниця працює, а так загалом основний цех у нас тут. Зараз у нас є глобальна проблема – нестача кадрів. Ми шукаємо закрійницю два роки і не можемо знайти, адже в нас є головний критерій: ми не беремо на роботу російськомовних людей. Якщо людина не готова переходити на українську мову – то ми не готові їй платити заробітну плату.Зазвичай зараз у багатьох людей дуже багато всіляких різних відмовок, я не знаю з чим це пов’язано», - розповідаєвласниця дитячого текстилю “Zhuzhyk” Ганна Степанова.
Мати власну справу – поєднуючи давні традиції з сучасним підходом. Таку ідею Тетяна Поддубна розвиває під брендом “PAVUK”. Тетяна пам'ятає, як ще в дитинстві разом з бабусею створювала дивовижні прикраси із соломи. І кожна з них має своє призначення. Так, солом'яний павук – давній оберіг української хати, символ Всесвіту та родинного затишку. Тож отриманий грант дозволяє не лише займатися улюбленою справою, а й розвивати захоплення, як бізнес.
«Наша основна ідея і місія – відродження давньої української традиції, створення соломʼяних павуків. Власне моя історія полягає в тому, що дитинстві я плела цих павучків з бабусею і вже в дорослому віці мені захотілось відродити цю традицію, щоб вона жила і була доступна для всіх. Ми виграли ваучер від департаменту інвестицій і власне вилучені кошти з цього гранду ми спрямували на два напрямки: маркетинг створення візуальних матеріалів і розширення виробництва», - каже власниця бренду традиційних прикрас з соломʼяних виробів “PAVUK” Тетяна Поддубна.
«Бізнес має омолоджуватися і молоді люди мають брати на себе відповідальність створювати собі та іншим робочі місця», – зазначає заступник міського голови з питань інвестицій Святослав Никорович.
Саме тому місто активно підтримує молодіжні бізнес-ініціативи, зокрема через проект «Бізнес-прогрів» та програму ваучерів.
«Один з найбільших подібних проектів – це Бізнес-прогрів, який реалізується за ініціативи міського голови і спільно з УКД та іншими партнерами. Друга частина проекту – ми роздаємо ваучери для того, щоб бізнес, який тільки почав – лишився на плаву і міг реалізувати свої ідеї. Ми роздавали близько 1 мільйона гривень по 100 тисяч окремо на кожен бізнес. Подалось на конкурс 20 учасників з них 10 - ми відібрали. Це дуже креативні бізнеси», - резюмує заступник міського голови з питань інвестицій Святослав Никорович.
Такі бізнес-сніданки вже стали доброю традицією. Міський голова спілкується за чашкою кави в неформальній обстановці не лише з бізнесом, а й предстаниками різних сфер. Так можна краще зрозуміти їх потреби й знати, як місто може сприяти.