Бізнес-п’ятниця подалась до місцевих підприємців. Сьогодні навідались на підприємcтво «Електросила». Тут наші підприємці роблять багато хороших справ для військових. займаються виробництвом зарядних пристроїв. А також виготовляють портативні зарядки, які служать на передовій!
«Це жителі нашої громади, які зробили свій бізнес, а коли почалась війна, то виробляють такі потрібні речі для наших військових. Тому закликаю всіх підтримувати івано-франківський бізнес, купувати івано-франківське. Тому що так ви даєте роботу мешканцям нашої громади, а також внутрішньо-переміщеним людям. Це надзвичайно важливо, тому що без цього фронту також перемоги не буде. Щоп’ятниці ми перебуваємо на підприємствах міста, популяризуємо бізнес Івано-Франківська. Бажаю, щоб бізнес розвивався. Щоб, не зважаючи на війну, сьогодні кожен знайшов свою нішу, як забезпечення для перемоги, так і для того, щоб заробити кошти і збільшувати виробництво», - розповідає Руслан Марцінків.
Співорганізатор та ідеолог проекту Дмитро Король каже, зараз збирають великі павербанки. Правильно вони називаються ППС – переносна підзарядна станція.
«Збираємо для потреб ЗСУ. Почали з травня. Тоді наші друзі пішли служити і розповіли про потребу постійно бути на зв’язку, потребу у живленні. Тому й почали думати, як вирішити її. І вирішили робити те, що буде корисним. Для захисників розробили близько 10 корисних проектів. Але найкориснішим виявився цей ППС. Вже 280-290 виробів допомагають хлопцям на передовій.
ППС – це нові пристрої. Ми збираємо підсилені прилади. Аби витривалими були у бойових умовах. До прикладу, зараз пристрій витримує навантаження від 3 тон, на відміну від подібних із Китаю», - розповідає Дмитро Король.
Коли виготовляють такі зарядки, то «вимагають» відгуки про негативний досвід користування, про те, що приносило незручності чи над чим треба ще попрацювати. Все для того – аби удосконалити виріб.
«Раніше ми робили зарядки без сумок. І одного разу хлопці загубили пристрій під час відступу. То після цього ми почали робити сумки. Також інші зізналися, що потрібен інвертор всередині, бо незручно то переносити. Тепер у нашій лінійці є 3 види приладів: повністю герметичний, з інвертором всередині і з можливістю підключення сонячних панелей. Це на різні напрямки і потреби.
Ключова відмінність основних 2 лінійок – це і вигляд, і характеристики. 1 – легший і менший, але з меншою ємністю. 1, 450 Вт на год. Інший – 1, 700 Вт. Менший – повністю герметичний і зможе витримувати занурення під воду. А той, що більший – підсилений, має розетку, може підключатися до сонячних панелей», - пояснює Дмитро Король.
Володимир – один із співзасновників, займається розробкою елементів, удосконаленням, виконує технічні завдання і прорахунки. «Були спершу труднощі з перегрівом. Адже стояло завдання в 1 розетку поставити на 500- 600 потужність на один вихід 220. Вирішили проблему за допомогою кулерів. Тепер всередині вони охолоджують. У корпусі нема окремих модулів. Корпус проварений і є водонепроникним. Кулер включається при потребі, під час нагріву», - розповідає чоловік.
Також до допомоги долучився переселенець з Херсону Андрій. Зараз він працює менеджером магазині «Електросила». Каже, довелося евакуйовуватися, адже стало очевидно, що це необхідність.
«Ми приїхали сюди, хоча спершу не знали, куди їдемо. Тут нам допомогли з житлом, вже трохи освоїлися. Пізніше допомогли з роботою. Спочатку усім займався Діма, Вова і Артур. А коли замовлення зросли, то почали долучати всіх. Потім рук не вистачало, то я запросив ще своїх знайомих приєднатися. Я допомагав збирати корпуси та займався проводкою. Мені це подобалось. А коли дізнався, що все це ми робимо для ЗСУ, то захотів ще більше включитися в роботу і допомагати. Постійно хочеться щось робити, як кажуть прикласти свою руку до допомоги воїнам та до перемоги», - розповідає Андрій.
Зараз підприємці отримали ще й замовлення від медиків, щоб забезпечити операційні зали напругою. Це дозволить робити свою роботу. Також готуються й до цивільного ринку. Хочуть зі своєю продукцією брати участь у відбудові.
Або ж у магазині «Електросила», що на вул. Стуса, 28. Тут хлопці проводять волонтерську діяльність. Але зізнаються, що планують розширюватися та збільшувати виробничі потужності.