Більш як пів сотні питань розглянули на черговій сесії Івано-Франківської міської ради. Серед них - скасування інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру на озері, прийняття програми на встановлення сонячних панелей для закладів освіти, залучення гранту на апарат ШВЛ, стипендії для 100 студентів тощо. А також прийняли ряд важливих звернень - про присвоєння звання Героя України Ткаченку, звернення до уряду щодо недопущення вилучення у міста коштів з ПДФО.
На початок сесії завітав старший лейтенант Мирон Дмитрик. Він подякував громаді за підтримку та наголосив, що жоден запит від військових не був проігнорований.
«Держава виявилась неготовою до захисту, до розгортань такої кількості збройних сил, підрозділів. І, власне, саме вашими силами ми вистояли. І це буде надалі продовжуватись. Я хочу відверто сказати, що жодного запиту, який надходить від нас до керівництва міста, не було проігноровано. Все, що ми просили – нам було надано. І, навіть те, що про що не можна говорити. Не правда, що люди втомилися від війни і перестають допомагати. Ми цього там не відчуваємо. Кожен день ми відчуваємо вашу підтримку. Власне ця подяка від особового складу 102 бригади для Івано-Франківської громади», - відзначив Мирон Дмитрик.
Найбільш жваве обговорення викликало питання про скасування будівництва реабілітаційного центру на озері. Традиційно позицію проти будівництва центру озвучили представники громади.
«Я прошу вас сьогодні скасувати цей інвестиційний конкурс. Тому що це буде правильно. Давайте разом будувати зелене місто. Давайте разом будувати правильні реабілітаційні центри», - каже громадська активістка Ірина Чолій.
З такою позицією категорично не погоджувалися військові, що ініціювали спорудження центру.
Військовий 102 бригади зенітно-ракетного взводу Микола Бітюк наголосив, що військові не розуміють чому громада проти центру та звернувся з проханням не скасовувати рішення.
«Ми взяли ініціативу в свої руки, створили такий проект, який би хотіли втілити на міському озері. Щоб ми стали частиною міського озера. І наші хлопці. Так, як ми вже створили комісію і знову нас десь відправляєте. По якихось будинках. І якісь території закинуті. Нам таке точно не буде підходити. Тому ми до вас звертаємось ще раз, щоб ви не скасовували інвестиційну програму, а навпаки проголосували за і ми почали будувати цей реабілітаційний центр. Ми хочемо бути частиною реабілітаційного центру на озері. Щоб ми собі виходили з реабілітації, йшли собі відпочивати, на приклад, вийшли, взяли вудочку і пішли собі рибалити. Доки український військовий буде просити на своє лікування? Він своє здоров’я втратив для чого, щоб захищати нас всіх з вами», - звернувся до присутніх Микола Бітюк.
Військова волонтерка Вікторія Акімова закликала до компромісного рішення - облаштування ребцентру та парку на ділянці.
«Не раз чула, як нам кажуть, що: «ми не хочемо бачити, що інваліди будуть ходити там, де я бігаю». У них «болить» око, а серце у цих людей не болить?! У вас серце не болить, що ці люди віддали свої життя, своє здоров’я?!», - каже волонтерка.
«Я з весни 2022 року воював на Запорізькому фронті, сапером. У нас, дуже багато, безпосередньо підрозділів у 65 бригаді, так як і в усіх підрозділах Збройних Сил України, дуже великі втрати, дуже великі психологічні проблеми і так далі… в усіх бійців. Там вміщається спокійно і реабілітаційний центр, і парк ветеранів. Ви розумієте, скільки часу ці хлопці ходять на костилях, приїжджають на колясках, щоб ви їх почули, щоб ви їх побачили, щоб ви звернули увагу на нас? Я не розумію, чому взагалі може бути хтось, якийсь вдалий час, має перечити тому, щоб хлопці реально проходили нормальну реабілітацію. Та якщо хтось думає, що таким чином хтось хоче захоплювати землю, ми так само нікуди не діваємся, ми залишаємось, і як ми захоплюємо землю? Ми просто хочемо там бути!», - зауважив військовослужбовець Олександр Турваєв.
Та все ж після обговорень та виступів представників кожної зі сторін, рішення про скасування конкурсу таки прийняли. Проте, за словами міського голови, цей крок не означає зупинку будівництва ребцентру, а пошук компромісу, що буде прийнятний для всіх сторін і зауважив, що працює комісія на чолі з Миколою Вітенком щодо пошуку місця для будівництва ребцентру.
Окрім того, на сесії прийняли й ряд інших питань.
“Багато було питань важливих для громади, сьогодні було багато обговорень. Зокрема про стипендії для студентів - 100 найкращих студентів вже рік отримують стипендію, відповідно ми удосконалили цей механізм, щоби діти, які залишаються в Івано-Франківську отримували цю виплату. Прийняли програму про встановлення сонячних батарей в освітніх закладах, локомотивноремонтному заводу можливість встановлювати когенераційні установки для того, щоб забезпечувати електрикою, як наші комунальні підприємства, так і громаду. Розглянули питання міжнародних проектів, які ми подаємо у співфінансуванні з нашим містом Потсдам (Німеччина). Також прийняли ряд програм про підтримки спортивних закладів і багато інших питань. Крім цього, відмінили конкурс на міському озері щодо будівництва реабілітаційного центру. Були ті сторони які за і проти. Поки не бачимо компромісу, відмінили проведення інвестиційного конкурсу.
Розглянули і створили інвестиційний парк у селі Радча - 11 гектарів землі виділили під промисловість, щоб розвивалося промислове підприємство. Розглянули питання і передали пальне для наших військових частин. Розглянули звернення щодо присвоєння Герой України нашому льотчику, прийняли звернення щодо залишення ПДФО у повному обсязі - 64%, а також, щоб не вилучали реверсну дотацію 186 мільйонів в громад», - резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.