У межах бізнес-п’ятниці міський голова Руслан Марцінків зустрівся з ветеранами, які відкрили власну справу. Загалом було представлено 4 бізнеси: ресторан «Курултай», бренд «Вишиваночка», деревообробну промисловість «Wood for home», та бренд «Art. Нація». Керівник ветеранського простору Станіслав Онищук, розповів загальне бачення ветеранського простору, де й відбулась зустріч.
«Наше бачення ветеранського простору – майданчик для об’єднання різних сторін суспільства: держави, місцевої влади, громадських організацій, учасників бойових дій, волонтерів, капеланів, членів родин військових. Наш заклад створений об'єднувати суспільство, створюючи діалог між різними його частинами»,- каже керівник ветеранського простору Станіслав Онищук.
Володимир Косолапов, власник деревообробного підприємства, завжди мріяв мати власну справу. У 2015 році він перевіз родину в Івано-Франківськ, а сам пішов боронити українські землі, воював до 2020 року. Згодом у зв’язку повномасштабним вторгенням став на захист Київщини. Попри поранення, отримані під час повномасштабної війни, він не полишив своїх планів. Володимир отримав грант та реалізував свою давню мрію, створивши успішний бізнес.
«Ідея була мати просто якусь свою справу.Початок був ще у 2020 році, а вже під час повномасштабної війни я служив. Спочатку отримав поранення, згодом звільнився з армії у 2023 році. Дізнався про те, що є можливість брати грант і почав складати заявку, дізнаватись більше інформації. Склав бізнес-план, подав і з другого разу мені його одобрили. Мені видали гроші, я купив обладнання і займаюсь тепер»,- розповідає власник бізнесу деревообробної промисловості Володимир Косолапов.
Іван Артюшков, учасник бойових дій, ветеран російсько-української війни та засновник ресторану кримсько-татарської кухні, розповідає про унікальний концепт свого закладу. За його словами, ресторан – це не просто місце, де можна смачно поїсти, а й платформа для популяризації кримськотатарської культури та історії.
«Мені потрапилися добрі надійні партнери, ідея і місце сприйняло. Унікальність ідеї полягає в тому, що в нас ресторан кримсько-татарської кухні, який не тільки про кухню та їжу, а в цілому про культуру. В нас дуже багато елементів культурної спадщини, персонал знає історію. Тому унікальність полягає в тому, що ми популяризуємо культуру кримських татар наскільки це можливо. Загалом міська рада дуже допомагає й управління праці. Пан мер теж підтримує, десь заходить до нас, десь на своїх соцмережах нас відмічає і це дуже допомагає», - каже засновник кримсько-татарського ресторану Іван Артюшков.
Олександр Ткачук, ветеран й засновник бренду «Вишиваночка», розповів про особливості свого виробництва. Власник бізнесу протягом 2014-2018 років мав постійні ротації з різними завданнями в зону бойових дій. Компанія «Вишиваночка» спеціалізується на створенні етноодягу, який поєднує в собі традиційні українські мотиви та сучасні технології. Крім того, підприємство розширилось та масштабувало свій бізнес за межі нашої країни. А також, цей бізнес всіляко допомагає ЗСУ.
«В нас швейне виробництво це виробництво етноодягу. Відповідно в нас свої авторські дизайни, короткий термін пошиву протягом 5-ти робочих днів, а також пошив за індивідуальними мірками в промислових масштабах. В цьому полягає особливість нашого вишивального виробництва. Зокрема, в нас є представництво закордоном у Канаді, протягом наступного 2025 року ми плануємо відкрити представництво ще в трьох, чотирьох країнах.На більшу частину прибутку ми виготовляємо безпілотники це також йдуть наші власні розробки, які тестуються на фронті, вдосконалюються, це такі сучасні рішення»,- розповідає власник бренду «Вишиваночка» Олександр Ткачук.
Крім цього, на заході був присутній ветеран та власник бізнесу «Art. Нація»: Андрій Гльоза разом зі своєю дружиною Марією шиють шеврони та різні сувеніри. Бізнес започаткувала дружина ветерана разом зі своїм батьком Миколою Воропаєм. Ветеран Андрій деякий час був на заводі Ілліча, де 9 квітня отримав кульове поранення, а 12 квітня потрапив у полон. 29 червня Андрія звільнили з полону і він приєднався до сімейного бізнесу. Зараз ветеран разом зі своєю дружиною ведуть бізнес, але вже в Івано-Франківську. Тут вони виграли конкурс проєктів від Ветеранського фонду на розвиток бізнесу, закупили обладнання, якого не було у маріупольській майстерні. А батько Марії продовжує воювати з російським агресором.
Міський голова висловив подяку ветеранам, які не тільки захищали країну, а й активно долучилися до відновлення мирного життя. Створивши власний бізнес, вони не лише забезпечили себе, а й зробили внесок у розвиток місцевої економіки.
«Зустріч була з бізнесом, який створили учасники бойових дій. Формуються якісь певні спільноти, тобто після того, як демобілізувались відкрили свій бізнес. Хлопці, незважаючи ні на що, почали свою справу. Щось вдається, щось не вдається, але основне, що вони створюють робочі місця. Дякую, по-перше, за захист наш, а по-друге, що вони створюють робочі місця, сплачують податки та забезпечують своїх друзів ветеранів роботою», - підсумовує Руслан Марцінків.