У Івано-Франківську стартував 4-й Всеукраїнський STEМ-фестиваль, де презентуватимуть цікаві проєкти та напрацювання дітей з педагогами. Це розробки з природничих наук, технологій, інженерії, мистецтва, математики.
«Ми не знали, чи його проводити, але не проводити його не можна було. Тому що було бажання діток, були їхні витвори, їхні винаходи. І вони повинні мати життя. Тому ми все ж таки вирішили зробити онлайн фестиваль. Дивно, але людей значно більше, ніж було минулого року», - розповідає директорка Центру освітніх інновацій Марія Починок.
Розробка одинадцятикласника природничо-математичного ліцею вразила. Юрій Тумир разом із наставником Олександром Аронцем представили дрон-розвідник-міношукач.
«Це дрон-розвідник-міношукач, який дозволяє як проводити і розвідку території з можливістю перешкоджання заглушки дрона, тобто його не крадуть, нічого. І також він може проводити пошук мін та позначання на карті нашого майбутнього мобільного додатку. Тобто дрон летить по маршруту заданому, який зараз вже можна задати в нашому додатку, проводить обстеження території і позначає, на яких координатах розташовані міни. Система розпізнавання розміру та типу міни, яка також записана в додатку. Тобто сапер собі в додатку відкриває, яка це міна і де розміновувати», - розповідає про дрон-міношукач розробник, учень природничо-математичного ліцею Юрій Тумир.
Розробляли дрона-розвідника близько 4-х місяців. Методом спроб та помилок. Зараз же квадрокоптер активно тестують.
«Якщо буде дозвіл на польоти, то ми зможемо протестувати на військовому полігоні на макетах мін як він працює, як працює програма і готові робити їх для наших воїнів, саперів для того, щоб вони могли їх використовувати. А також він може працювати як розвідник, розглядати поверхні із землі, з більш високих точок», - каже викладач Міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Олександр Аронець.
Загалом на фестивалі зареєстровано більше ста різних проєктів. З усіх міст держави. У нинішніх умовах війни, до першого Всеукраїнського фестивалю інноваційних технологій долучилися українські школярі навіть з окупованих територій.
«Дуже важливо, що сьогодні Івано-Франківськ зберіг і навіть примножив кількість наших позашкільних закладів. І один з таких закладів – це Центр освітніх інновацій, який займається підтримкою талановитої молоді, які хочуть займатися наукою, які хочуть займатися інновацією, робототехнікою, всім тим, що сьогодні потребує Україна. Війна, яка сьогодні триває в Україні, вона стимулює створювати інноваційні речі: такі як дрони, такі як робототехніка, яка може використовуватися для військових потреб. Тому дуже важливо, що діти мають можливість тут приходити, навчатись, а в рамках цього фестивалю зможуть запропонувати свої розробки», - підтримав фестиваль учнівських розробок Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Фестиваль триватиме 5 днів, від сьогодні і до 28 жовтня. За цей час свої розробки представлять на загал понад сотню талановитих учнів нашої країни.