Питанням, яке викликало найбільш жваве обговорення вже вкотре стало будівництво реабілітаційного центру поблизу озера. На сесію прийшли понад 3 десятки військових та ветеранів, що клопотали за центр, а також – прихильники зеленої зони. Міський голова Руслан Марцінків дав можливість виступити представникам обох сторін.
Максим Сич – представник ГІ «Парк ветеранів України» звернув увагу на необхідності зберегти зелену зону недоторканою. "Парк ветеранів України на цій ділянці – на нашу думку, - це буде вдячність усім військовослужбовцям, це можливість рекреації для них і їхніх сімей та всіх містян".
З такою позицією категорично не погоджується ветеран Віталій Логов, що воював на Херсонщині у складі 124 бригади, 195 батальйону, розвідка. "Чому потрібні такі центри? Для того, щоб мати зелену зону і, щоб могли відпочивати такі люди, як ми. Нас потрібно спочатку поставити на ноги. Якщо ми не станемо на ноги, нам ці зелені зони, парки зовсім не потрібні. Я пояснюю це на своєму прикладі" - наголосив про першочерговість будівництва реабілітаційного центру та запевнив, що найкраще це робити у співпраці з інвесторами. Адже за словами військового, на власному досвіді відчув всі переваги лікування у сучасних закладах, де можлива комплексна реабілітація.
Своєю чергою Святослав Брецко розповідає, що повернувся з-за кордону, щоб піти воювати, служив у 80-ці, десантно-штурмові війська, а опісля – у розвідці. Він обурений, що захоплення і вдячність військовим, які були спочатку, зараз змінилися на байдужість до їхніх потреб. Запевняє, що суспільство нехтує та уникає тяжкопоранених захисників.
"Сьогодні влада знущається з нас, як з військових тим, що вона переносить зараз сесію і так далі. Це затягування в часі. Кожного дня люди стають інвалідами. Кожного дня в нас сотні поранених, вбитих і так далі. Все дуже просто, щоб суспільство зрозуміло: людина, яка получає травму руки, ноги, перелом і тощо – їй потрібно реабілітуватись, їй потрібно розробити руку і так далі", - каже Святослав Брецко.
Представниця ініціативної групи громади Аліна Лещик звернулася до присутніх щодо скасування будівництва центру. "Нам насправді конче потрібна ця зелена зона. Не тільки містянам, але й ветеранам і військовослужбовцям, які зможуть безпосередньо проводити там час", - переконує активістка та дружина військового.
"Чи можливо ходити з поломаними руками та годувати голубів в зеленій зоні? Що важливіше на сьогоднішній день? От подивіться на цю людину - йому потрібна зелена зона сьогодні чи йому потрібно реабілітовуватись?. Що важливіше?! Таких людей буде у нас тисячі", - додає Святослав Брецко.
Військовослужбовець 102 бригади Віталій Бандура проходив службу на Запорізькому напрямку та отримав тяжке спинно-мозкове поранення, в результаті - паралізований повністю. "Реабілітаційних центрів не стає. А чому не може бути в Івано-Франківську такий центр? Такий центр нам потрібний",- каже тяжкопоранений військовослужбовець 102 бригади Віталій Бандура.
Один з прихильників ініціативи будівництва реабілітаційного центру, учасник бойових дій, Микола Бітюк закликав подивитися на проблему глибше: "Ви зараз будете голосувати не за зелену зону, а будете голосувати за реабілітацію хлопців, які залишились без кінцівок, які залишили своє здоров’я на війні” – каже Бітюк Микола, військовий 102 бригади зенітно-ракетного взводу.
Військова Вікторія Акімова висловила нерозуміння позиції тих, хто виступає проти: "Чи хтось з ваших знайомих, рідних хтось воював? Чи у вашій сім’ї є така біда, як у нас тепер? Я просто поставила питання, щоб ви сюди звернули увагу - на хлопців, подивились в їхні очі та сказали: чому ні?".
На необхідності центру саме в центральній частині міста акцентує й депутат, ветеран війни Роман Марцінків. "Є такі звернення депутатів, мовляв, давайте перенесемо й зробимо реабілітаційний центр десь в с. Камінне. Десь якнайдалі їх сховаємо, щоб вони на очі не потрапляли. Бо незручно дивитися на інваліда, який йде або їде на колясці. Когось тоді душа болить. На мою думку, ми маємо бачити наслідки війни, те, що відбувається в Україні. Маємо допомагати людям не лише реабілітацію проходити, а проходити соціалізацію", - говорить ветеран та депутат Івано-Франківської міської ради Роман Марцінків.
Депутат Сергій Абрам’як запропонував поєднати ці 2 пропозиції та розташувати на ділянці реабілітаційний центр і парк ветеранів. Пропозицію підтримала й депутат Галина Куницька: "У мене рік тому загинув брат, чоловік та син також є військовослужбовцями. Я підтримую пропозицію Сергія Абрамʼяка, щоб на цій території створити і парк ветеранів, і реабілітаційний центр. То направду реабілітаційний центр зараз необхідніший, бо повертаються хлопці і їм потрібна реабілітація", - каже депутат Івано-Франківської міської ради Галина Куницька.
Відтак, рішення відклали до наступного засідання. Натомість створять комісію, до якої закликали увійти небайдужих, аби знайти компроміс.
"Ми бачимо, що є достатньо велике обговорення. З одного боку є ветерани, які виступають за реабілітаційний центр, а з другого боку також є частина громади, яка виступає проти реабілітаційного - за парк ветеранів. Я вважаю, що нам і далі треба шукати компроміс. Сьогодні рішення відклали, будемо шукати компроміс на наступній сесії, щоб задовільнити цим зваженим рішенням більшість", - підсумував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. Він переконаний, що у цій ситуації депутати та громадськість мають знайти таке рішення, яке буде найбільш прийнятним насамперед для військових з обох сторін.