У Ліцеї № 20 відкрили ресурсну кімнату. Вона призначена для групових занять з дітьми з особливими освітніми потребами. Завдяки атмосфері та спеціальним предметам у кімнаті, діти показують гарні результати у навчанні.
“Діти з особливими потребами вже не перший рік навчаються серед звичайних дітей у нашому ліцеї. Після першого або другого уроку вони трішки втомлюються і їм необхідно десь розвантажуватись. Тому створення ресурсної кімнати та перебування в ній допоможе віднайти внутрішній спокій та зібратися з силами”, - розповідає директор Ліцею № 20 Дмитро Скиданчук.
Ресурсні кімнати дуже важливі, щоб забезпечити якісну освіту для дітей з особливими потребами. За словами шкільної психологині Марії Томин, ці кімнати не лише допомагають дітям освоювати навчальний матеріал, але й розвивають мислення, пам’ять та уяву. Зокрема діти сюди можуть прийти на перерві, щоб відпочити та побути у спокої.
“Дуже багато батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами хочуть, щоб їхні діти навчались не у спеціалізованих школах, а у звичайних загальноосвітніх. Бо в них відбувається набагато швидше соціалізація. Ресурсні кімнати необхідні. В них дітки можуть навчатися і підтримувати свій психоемоційний стан”, - говорить шкільна психологиня Марія Томин.
У ліцеї вже четвертий рік діє спеціальне навчання у восьми класах: 5 початкових та 3 старших. Загальна кількість дітей з особливими потребами - 13 учнів.
“Кімнату може відвідувати не лише дитина з особливими освітніми потребами, але й всі інші. Приміщення слугує й для корекційно-розвиваючих занять. Ми тішимося, що маємо практичного психолога. Заняття відбуваються й з логопедом. Є лікувальна фізкультура та навіть маємо годинки ритміки, які проводить вчитель музичного мистецтва”, - розповідає заступниця директора Ірина Книш.
Пані Світлана, яка працює асистентом вчителя та логопедом, підкреслює важливість комплексного підходу до розвитку дитини. За її словами, ресурсна кімната та корекційні заняття доповнюють один одного, сприяють стабілізації психологічного та емоційного стану дитини та розвитку її мовлення.
“Ресурсна кімната є необхідним елементом для розвантаження дитини. Особливо якщо я бачу, що починаються певні перепади чи втома в дитини. Як логопед я проводжу корекційні заняття з розвитку мовлення. Це також один із необхідних елементів для сталого розвитку ”, - каже асистент вчителя й логопед Світлана.
Як зазначає міський голова, спеціалізований простір дозволить дітям з особливими потребами відпочивати та розвиватися під час перерв, забезпечуючи їх психологічний комфорт та сприяючи більш ефективному навчанню.
“Сьогодні ми в Ліцеї № 20. Тут відкривається ресурсна кімната для дітей з особливими потребами. Це дуже важливо, адже такі діти на перерві збуджені, тому дуже важливо переключити їх через можливості ресурсної кімнати. Такі ресурсні кімнати є вже в більшості наших закладів. Тут часткове фінансування депутатами міської ради Мар’яни Смаль, а також міського бюджету”, - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.