У Івано-Франківську облаштовують пункти обігріву. Основна частина їх - на базі освітніх закладів, комунальних підприємств та у житловому фонді. У випадку надзвичайної ситуації – блекауту, в таких пунктах можна буде зігрітися, випити гарячого чаю або ж зарядити ґаджети.
«Вогнегасники, забезпечена медицина – є аптечка, є рушники, є питтєва вода, запас є свічки, сірники», - все це демонструє директорка ліцею №3 Наталія Микула.
У цьому навчальному закладі пункт обігріву готовий приймати гостей. Тут є все необхідне, щоби на випадок надзвичайної ситуації обігріти до пів сотні людей. Буржуйка, генератор і навіть біотуалет.
«Перед входом в пункт обігріву ми встановили біотуалет. Також біля пункту обігріву знаходиться ємність з водою на тисячу літрів, це технічна вода. Також ми маємо запас 200 літрів питтєвої води. Звичайно, що ліцей придбав генератор, бо, власне, зараз ми знаходимося в цій частині приміщення, де подачу світла вимкнено в цей ліцей. А світло йде від генератора», - каже Наталія Микула.
Також у пункті обігріву дорослим можна зарядити ґаджети, а малечі побавитись, адже тут облаштували також дитячий куточок, щоби дітлахи не нудьгували. Таких пунктів обігріву у місті заплановано більше сотні. У навчальних закладах, в підвалах житлового фонду і один з найбільших на стадіоні «Рух».
«Ми готуємося. Не кажу, що буде легко, не кажу, що це відразу буде вирішено. Але як мінімум 80 пунктів обігріву в Івано-Франківську запрацюють, якщо світла не буде бодай в одному мікрорайоні більше 24 години. Тобто 80 ще 45 (другої черги) – та кількість центрів прийме людей, де можна буде прийти погрітися, де можна буде прийти переночувати, де при потребі попити чаю, погратися з дітьми», - розповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Комунальні служби міста готуються до найгіршого сценарію. У разі повного блекауту, повністю облаштовані пункти обігріву мають запрацювати у кожному районі міста.
«Після вчорашнього масового обстрілу ми взагалі зіткнулися з ситуацією, напевно, Івано-Франківщина перший раз, коли в нас в добу було 6-7 годин світло. І на сьогоднішній день в нас не працює 15 котелень. Ми всі працюємо над тим, щоби запустити ті котельні, але всі розуміємо, що генераторами великі котельні забезпечити неможливо, бо це дуже велике споживання енергоносіїв. Таких генераторів просто не існує», - резюмував заступник міського голови Руслан Гайда.
Однак, як і раніше, міська влада просить франківців у разі критичної ситуації виїжджати до сіл та селищ. Де у разі повного блекауту - відключення світла, газу та води, вдасться легше пережити зиму.