Місто придбало та передає у тимчасове користування головам правління ОСББ 24 генератори. Їх використають для облаштування у будинках пунктів обігріву. Попередньо Департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики оголосив, що саме необхідно для отримання генератора у такі пункти обігріву у житлових будинках. Критеріїв було небагато, утім дотримались їх лиш 24 управляючі компанії.
«Ми анонсували, що збираємо пропозиції, заявки. Відповідно ці заявки були подані. На кожну заявку вийшла комісія, щоб обстежити умови. Критеріїв було декілька: перший – це наявність місця, де можна таке укриття, пункт обігріву зробити. Це дуже важливо, тому що телефонували різні люди. До прикладу, людина живе у квартирі і каже «Я хочу на свою квартиру чи на свій приватний будинок». Звичайно, що такі заявки ми відкидали. Мав бути відповідний підвал або приміщення. І обов’язковою умовою було також те, що туди зможуть зайти люди з сусіднього будинку», - каже директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак.
Один з таких генераторів зможе обігріти до 500 мешканців по вулиці Сорохтея, каже голова ОСББ Олег Свищ. Його встановлять в укритті, куди зможуть приходити обігрітися чи зарядити ґаджети мешканці трьох будинків.
«Ми дуже раді, бо це будуть наші пункти обігріву, в яких люди зможуть при потребі зарядити телефони, обігрітися. У нас є підвальне приміщення приблизно 40-50 метрів квадратних. Ми облаштувати там лавочки, є стільчики, є доступ до води. І при відключенні електрики на більше ніж добу, в нас там буде пункт», - розповідає пан Олег.
Голова правління ОСББ Набережної, 32, Сергій Шевченко каже, цей генератор - буквально рятівник їх будинку. Адже дім повністю на електриці. Коли зникає світло, тут ані води, ані опалення. Навіть їсти приготувати на електричних плитках не можуть.
«Буде генератор, поставили систему обігріву в підвал-холі, пічку, яка на солярі працює. Зараз готуємо електромережу, щоби від генератора хоча би на пів години чи 20 хвилин подати воду в будинок, щоби люди і заготували воду, і позмивати все, що там в будинку є, тому що можемо дійти до якоїсь аварії» - розповідає Голова правління ОСББ Набережної, 32 Сергій Шевченко.
Користуватися будинки «позиченими» генераторами зможуть до закінчення воєнного стану в Україні. Зараз шукають фахівців, які б могли в разі необхідності, відремонтувати чи підказати тонкощі в їх експлуатації. Голова правління ОСББ на Набережній 24, каже генератори потужністю 3,5 кВт будуть обслуговувати мешканців одразу кількох будинків, що знаходяться поруч. А тому навантаження на «агрегати» буде чималим.
«Що тут можна буде зробити? - Підійти зарядити телефон, павербанк чи інші якісь гаджети, попити чай гарячий, підігріти якусь їжу, чи кип’ятка зробити. Прийти і скористатись такими можливостями зможе не тільки мешканець цього будинку, а й будь-хто за потреби. От зараз (під час наради, - ред.) ми дізнаємось, які саме моделі були закуплені, для того, що би знати, які нюанси є в технічному обслуговуванні. Адже прекрасно розуміємо, що це не просто собі включити і воно собі працює скільки завгодно. Є певні нюанси і інструктаж буде проводитись додатково. Бо усі прекрасно розуміють, що треба за цим слідкувати», - зазначає голова правління ОСББ Геннадій Пономаренко.
Прийом заявок від ОСББ триває. Головне, кажуть в мерії, дотриматися 3-х основних критеріїв. За словами Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа, місто готове закупити понад сотню таких генераторів на облаштування пунктів обігріву в багатоквартирних житлових будинках.
«Ми даємо на час воєнного стану ці генератори для того, щоби були пункти обігріву. І 24 ОСББ дійсно отримують ці генератори. Таким чином ми допомагаємо людям пережити цей непростий час. Тому що це теж одна із складових, коли голови ОСББ облаштовують місце для укриття і там вже роблять можливість і підзарядити телефони, зробити місце обігріву. У цей складний для країни час це дуже важливо, що саме ОСББ допомагають місту і його мешканцям пережити кризу», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.