Франківські медичні заклади готуються до ймовірного блекауту. Івано-Франківський міський голова зібрав на профільну нараду медиків. Обговорювали готовність лікарень, поліклінік та сільських амбулаторій громади до тривалих вимкнень світла.
«Медична галузь максимально старалась підготуватися. Практично у всіх закладах, особливо стаціонарного типу, закуплені потужні генератори, які будуть забезпечувати роботу життєвонеобхідних відділень: реанімацій, операційних залів. А також киснезабезпеченням в центральній міській лікарні, першій міській клінічній лікарні, перинатальному центрі та дитячій міській лікарні. У всіх закладах охорони здоров’я створено трьохмісячний запас медикаментів, місячний запас медикаментів таких більш специфічних», - розповідає Алла Вацеба, начальник управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради.
Також у всіх закладах створені запаси питної та технічної води, а також харчі довгого зберігання, які можна швидко приготувати. Більше уваги приділили забезпеченню питної води у ЦМКЛ, тому що там працюють гемодіалізні машини, пацієнти цілодобово проходять процедури гемодіалізу і цей процес має бути безперервним.
«Минулого тижня у нас була комісія з Міністерства охорони здоров’я та ВООЗ. Вони перевіряли якість надання допомоги ковідним хворим та готовність до надзвичайних ситуацій. Завдяки місту і колективу вони сказали, що все нормально», – розповів Тарас Василик, директор Міської клінічної лікарні №1.
Війна триває і дітки продовжують з’являтись на цей світ. Про готовність міського пологового до надзвичайної енергетичної ситуації розповідала Марія Бойко.
«Коли буде блекаут, ми всі відділення переносимо в акушерський корпус, який буде підключений до потужного генератора. До нього ж заживлена і кухня. Хірургія в нас на першому поверсі, там є 2 родзали, 2 операційні, там будемо проводити та ургентні операції, пологи та інші планові операції, якщо буде така потреба. Другий, третій і четвертий поверх виділили для пацієнтів, а п’ятий буде резервним. Підвал також облаштований, як запасне приміщення. Вода в нас є, маємо свою свердловину, є запас продуктів швидкого приготування та дизпалива», - доповіла керівниця міського пологового Марія Бойко.
Медики скаржаться, що через відсутність світла та інтернету виникають труднощі з веденням документації, але головне, що навіть в таких екстремальних умовах люди зможуть отримати необхідну допомогу.
«Медичні заклади, мені здається, найбільше готові. Адже вони повинні працювати не залежно від того, що буде з електрикою, з газом. Провели цю нараду, щоб проговорити усі можливі сценарії. Готуємось, одним словом. Дякуємо нашим медикам, що лікують військових, цивільних. Наша медична система наразі справляється з викликами й повинна працювати без збоїв у будь-який час», – підсумував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Лікарі надійно тримають медичний фронт. Щоб ми в доброму здоров’ї усі разом наближали українську перемогу.