Стати справжнім екологом: доглядати за рослинами, спостерігати за тваринами чи птахами – усьому цьому можуть навчитися діти нашої громади. У Івано-Франківську діє Міська дитяча екологічна станція. І тут місто відкрило безкоштовну зимову школу на час канікул у навчальних закладах.
У теплиці екостанції робота кипить. 8-річні вихованці «Куточку живої природи» висівають мікрозелень.
«Я перше кидала глину, потім я її пшикала водою, потім я сіяла насіння редиски, і потім знов пшикала», - розповідає про свою копітку роботу в гуртку живої природи 8-ми річна Христина Ярич.
За кілька днів вже з’являться перші результати. А приблизно за два тижні дітки зможуть і самі скуштувати вітаміни, які виростять власними руками вдома на підвіконні.
«Зараз в нас така пора року – зима і нам потрібно багато вітамінів для того, щоби ми добре росли і розвивалися. У мікрогріні в нас є, дітки, що? Багато вітамінів. Для того, щоби наш організм добре працював, нам треба багато вітаміну С», - розповідає вихованцям екостанції керівник гуртка «Куток живої природи» Галина Шиян.
А ще тут доглядають за рослинами, кущами, вазонами. Спостерігають за поведінкою тварин і птахів, а також вчаться майстерності фіто-дизайну. 18-річна вихованка екостанції Діана Пелих - переможниця різноманітних природничих олімпіад та конкурсів. Дитячу екологічну станцію почала відвідувати з першого класу. Дівчина розповідає, саме тут навчилася творчості та все дізналась про нашу природу.
«Вчилися доглядати за вазонками, вчилися визначати хмарність, коли має бути дощ, коли не буде. Також ходила на різні гуртки, де навчалася також творчості. Багато чого корисного дізналася про нашу планету. Тут показують, як правильно доглядати за своєю планетою. Як доглядати за різними рослинами, також виховують свідому молодь, що дуже є класно. Я приводжу сюди брата, щоби також ріс тут», - розповідає вихованка Міської екологічної станції Діана Пелих.
У Міській дитячій екологічній станції одночасно можуть займатись 50 дітей. Місця вистачить усім, запевняє керівник закладу Галина Глушко. Батькам попередньо необхідно буде узгодити графік, щоби сформувати групи. Наразі на базі станції є 1090 вихованців. Працюють 18 гуртків і 73 групи. Тут чекають на навчання діток віком від 5 до 18 років.
«Єдиний в місті тепличний комплекс, де дітки можуть всі свої знання і вміння вдосконалювати на практиці. Також є навчально-дослідні ділянки, які також єдині в місті. В нас є дендрарій висаджений нашими керівниками і самими дітками, де знаходяться надзвичайно рідкісні рослинки і також квітучі кущі. Графік майстер-класів можна дізнатися на нашій сторінці на Фейсбук, там є номер телефону. Дзвонять до нашого методиста батьки, наперед записуються, щоби ми знали орієнтовно кількість», - розповідає т.в.о. директора Міської дитячої екологічної станції Галина Глушко.
Коли розпочнеться навчальний процес, керівники гуртків працюють на базі ліцеїв та гімназій Івано-Франківська. Такі зимові школи, за словами очільника Франківської громади Руслана Марцінківа – це добра альтернатива під час канікул. Навчання є абсолютно безкоштовним, а результати знань очевидно високі.
«Екологічна станція має достатньо добрі результати. І діти можуть навчитися, як доглядати за рослинами, пізнати рослину. Для міських дітей – це дуже важливо, тому що якщо брати сільські діти – вони такі більше до природи, до рослин. А от міським дітям дуже важливо, щоби мати можливість наглядно побачити. Тут є також і птахи, і певна кількість тварин. Тобто тут можна знайомитись справді з природою. Зимова школа працює далі. На канікулах позашкільні заклади роблять гурткову роботу. Але це не тільки на канікулах, а постійно працює екологічна станція, будемо розвивати. Маємо багато задумок, але віримо в те, що з наповненням батьків і дітей екологічна станція буде розвиватись», - запевнив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
І вже після канікул, за бажанням батьків, їхні чада надалі безкоштовно зможуть відвідувати гуртки позашкільної освіти.