Соціальні ініціативи міста. Головною темою оперативної наради у міського голови Івано-Франківська стало обговорення та детальна інформація про допомогу мешканцям нашої громади. Стимулювання розвитку сільського господарства та фермерства, підтримка малого та середнього бізнесу, а також допомога при народженні малюка у міському перинатальному центрі.
Як ми вже розповідали раніше, у Івано-Франківській громаді з початку цього року, за ініціативи Руслана Марцінківа почала діяти програма розвитку сільського господарства.
На виконання програми розвитку сільського господарства, за словами заступника міського голови Миколи Вітенка, виділено 2,5 мільйона гривень. Зразки заяв розміщені на сайтах МВК та Департаменту комунальних ресурсів. Фермер може отримати компенсацію одноразово протягом 2023 року за одним із визначених напрямків фермерства.
За програмою, місто наполовину відшкодовуватиме вартість тварин, але не більше 100 тисяч гривень. Необхідні:
заява,
довідка про благополуччя (обов’язковий документ),
який видається безкоштовно у ветклініці,
копія платіжних документів,
сертифікат племінних ресурсів (видається через застосунок «Дія»).
Компенсацію можна отримати за поросят, велику рогату худобу, плодово-ягідні дерева, системи зрошення та теплиці.
«Доповненням цієї програми є так само придбання овець і кіз. Це є не менше ніж 10 голів. У розмірі 50% здійснюється відшкодування, на суму не більше ніж 100 тисяч гривень. Документи аналогічні, навіть без сертифікату. Так само проводиться відшкодування утримання, якщо в сільському господарстві, приватному підприємстві, в юридичної особи є не ніж 3 голови свиноматки, то можна отримати одне поголів’я 3 тисячі, але загальна сума не більше ніж 50 тисяч гривень. Документація тут дуже проста. Також відшкодовується вартість матеріалів для краплино-зрошування плодово-ягідних культур. Відшкодування проводиться аналогічно 50%, але на суму не більше ніж 300 тисяч гривень. Спорудження модульних теплиць в розмірі 30%, але на суму не більше ніж 500 тисяч гривень. Заява, довідка договір купівлі/продажу, проект будівництва модульної теплиці з кошторисною документацією», - доповів на оперативній нараді заступник міського голови Микола Вітенко.
Місто взялося також підтримувати бізнес. При виконанні всіх вимог, приватний підприємець може отримати ваучер підтримки на часткове відшкодування закупівлі генераторів, інвертно-акумуляторних систем безперебійного живлення, а також часткове відшкодування вартості закупівлі супутникового зв’язку. На отримання ваучерів право мають як юридичні особи, так і фізичні, підприємці, які відповідають таким критеріям:
1. має бути державна реєстрація на території Івано-Франківської ТГ не менше одного календарного року
2. може бути релокований бізнес
3. обов’язково відсутність заборгованості по заробітній платі та інших платежів до бюджету
4. суб’єкт господарювання повинен бути не визнаний банкрутом.
«Види бізнесу можуть бути такими: ресторанне господарство, роздрібна торгівля продуктами харчування, крім алкоголю та тютюну, міні-пекарні, перукарні та салони краси. Підприємець має забезпечити торговельну залу площею не менше 20 квадратних метрів, вільних від устаткування, де може одночасно розміститися не менше10-ох осіб. Приміщення має бути обладнане санітарним вузлом, електричними розетками, щоби у разі відсутності електропостачання понад 12 годин, це приміщення можна буде використовувати як пункти обігріву для мешканців нашої громади. Розмір відшкодування – це є 50% від вартості, але не більше 30 тисяч гривень на придбання генераторів та акумуляторних систем живлення та не більше 20 тисяч гривень для засобів супутникового зв’язку. Компенсаційні ваучери надають одноразово. Обладнання має бути закуплене після 24 лютого 2022 року, а потужність генераторів – від 3-х кіловат. До заяви необхідно додати копії платіжних документів, технічних характеристик, копію витягу з державного реєстру, документи, що підприємець не є банкрутом. Частину цих документів можна отримати у ЦНАПі», - розповіла під час наради директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко.
Також місто заохочуватиме сім’ї нашої громади грошима. Зокрема, батькам дітей, які народилися з 1 січня 2023 року в міському перинатальному центрі виплачуватимуть з місцевого бюджету по 20 тисяч гривень. А якщо тато або мама дитинки – військові, то 50 тисяч гривень за народження малюка.
Одноразова матеріальна допомога при народженні дитини надається жінкам:
1)Місце проживання яких зареєстроване в Івано-Франківській громаді не пізніше 6 місяців до дня народження дитини;
2)ВПО, які зареєстровані в Івано-Франківської громаді, починаючи з 1 березня 2022 року, але не менше як за 6 місяців до народження дитини;
3)Стали на облік не пізніше І триместру вагітності та перебувають під спостереженням лікарів у медзакладі Івано-Франківської міської ради (необхідна довідка);
4)Народили дитину у 2023 році у міському перинатальному центрі (необхідна довідка).
Механізми виплат ще в стадії розробки. Умови отримання соцвиплат від міста оголосять після рішення сесії міської ради.
«Ми повинні докласти максимум зусиль, щоби допомогти людям у цей непростий час вижити. І підприємці, і люди золотого віку, і породіллі, і породіллі, які народжують наших дітей. Тому дуже важливо зараз допомагати. Напевно, соціальні програми зараз стали набагато важливіші за питання благоустрою, за питання ремонту доріг. І ці питання є першочергові в умовах війни, в умовах економічної кризи тощо. Тому ці програми покликані допомогти, допомогти підприємцям пережити час відключення електроенергії, допомогти родинам, які вирішили мати дітей і народжувати дітей, допомогти тим, хто вирощує сільськогосподарські продукції.», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Міський голова впевнений, всі ці ініціативи допоможуть іванофранківцям пережити цей непростий час.