У середмісті Івано-Франківська вже тиждень триває виставка фотографій документаліста та військовослужбовця 92 бригади Руслана Ганущака. На світлинах – зруйновані росіянами міста України: Ірпінь, Гостомель, Буча, а також кадри з Харківщини.
Особливо емоційно розглядають фото ті, кому на жаль довелось бачити усе наживо.
«Моя Салтівка, моє місто рідне, моє місто рідне Харків. Там нічого не залишилося від ринку. Боляче, дуже боляче, тому що кожен день гинуть наші хлопці, наші захисники. Ми виїжджали 1 березня, я працівник університету Каразіна, і саме в той день у нас бомбили економічний факультет на Мироносівській, це самий центр міста. А ми були поруч, бо повинен був приїхати автобус, щоби забрати нас (зять евакуював нас усіх), але автобус не приїхав, бо зовсім було поруч, думали, що нас присипе і ми не виберемось. Але вибралися, шкода не всім так пощастило». – свою історію початку російського наступу розповідає переселенка з Харкова Олена Павленко.
Не стримує сліз, дивлячись на світлини, пані Ірина. З родиною вони буквально вирвались у перші дні окупації з Бучі.
«Це просто моє місто, тому такі емоції… Ми зараз з дітьми тут, а там… це не емоції, це жах, страхіття, коли ще був там, бачив це все і важко дуже. Ми в перші дні виїжджали вже з-під обстрілів, тому що жили на межі Гостомеля і Бучі. Це перші дні, це вже бойові дії міські. Ми виїжджали в перших числах, це є трагедія, але ми бачили вже багато чого», - розповідає переселенка з Бучі Ірина.
Жінка з сумом в очах впізнає вулиці, зображені на фото:
«Зараз, звичайно, воно все трошки змінилося, ми там були нещодавно. Люди прибрали, бо прагнуть жити, прагнуть радіти далі життю. Прагнуть забути цей жах. Дуже хочеться вернутися додому. Поки ми тут, але ми їздимо, провідуємо родичів, там могила чоловіка, і нам дуже хочеться вернутися додому», - додає пані Ірина.
Деякі зі світлин, що представлені на виставці Руслан Ганущак робив у спільній з дружиною поїздці розбомбленими містами. Олександра Кодак розповідає, що побачене тоді, надовго залишиться у пам’яті. Адже на фото велика трагедія сучасності української нації.
«Вони зроблені в різний час і в різних місцях. Деякі з фотографій тут є, коли ми їхали разом. Разом ми були в Гостомелі в травні, а чоловік був місяцем швидше. Тому є багато таких фотографій, де ми зупинялися біля танку, зупинялися біля машин, біля будинків. Звісно пересічній людині дивитися на це все і усвідомлювати, що ці люди загинули, ці люди позбулися будинків, втратили своє житло надзвичайно важко. Одним словом, були ми там, він по своїй діяльності, я приїжджала як волонтер. Коли бачиш ці світлини зараз – це просто зупинена мить. А коли я бачиш усі ці розбомблені будинки, коли ти можеш стати, подивитися, вдихнути-видихнути, кожна клітинка твого тіла розуміє, що там могли просто загинути люди. Це жахливо», - пригадує дружина Руслана Ганущака Олександра Кодак.
Автор світлин наразі проходить службу в Збройних силах України і далі продовжує документувати докази злочинів росії проти України. Каже, головним завданням для себе визначив зробити все для перемоги нашої країни та покарання ворогів.
«Вдячний місту, що звернулися до мене і організували виставку моїх документальних світлин у рідному Івано-Франківську. Я хочу, щоби весь світ дізнався, що росія – країна-терорист і цій країні нема прощення. Вона має бути покарана, а Україна обов’язково переможе», - розповів нашим журналістам автор світлин Руслан Ганущак.
Виставку військовослужбовця із назвою «Дорогами війни» ініціювало місто на День соборності України. Міський голова Руслан Марцінків розповідає, коли вперше натрапив на світлини війни Руслана Ганущака, одразу вирішив, у Івано-Франківську їх повинні побачити всі.
«По-перше він франківець, по-друге військовослужбовець 92 бригади і по-третє, дуже гарні фотографії. Вони передають біль, вони передають те, що відбувалося і відбувається в Україні в тих місцях, куди прийшов так званий «рускій мір». Ми хочемо, щоби франківці побачили, за що ми сьогодні боремося, щоби таке не сталося в Івано-Франківську. Україні дуже важливо вистояти, тому така фотовиставка сьогодні є на Вічевому майдані у нашому місті. Це велика трагедія, вона відкинула нас за цей рік на роки, за цей час ми втратили дуже багато, насамперед людей, - це величезна трагедія. Також за цей час ми втратили можливість рухатися вперед і розвиватися», - зазначає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Виставка фотографій Руслана Ганущака триватиме ще кілька тижнів. Тому кожен охочий може прийти і роздивитися трагічне сьогодення у світлинах.