У п’ятницю, 3 лютого, відбулась позачергова 33 сесія Івано-Франківської міської ради. Депутатський корпус розглянув ряд важливих питань. Та спочатку відзначили нагородами загиблих франківських Героїв:
«Традиційно ми вручили нагороди «За честь і звитягу», на жаль, посмертні родинам наших Героїв. Також присвоїли посмертно звання «Почесного громадянина» нашим Героям московсько-української війни, а також сотенному УПА «Кривоносу», який нещодавно помер у 100-річному віці. Крім того, на сесії міської ради ми вирішили проблему з похованнями на міському кладовищі в Чукалівці, розширили територію для поховань наших Героїв. Заслухали звіт про бюджет за минулий рік, 94% виконання бюджету. Вважаю, що непогано громада справилась з виконанням бюджету в умовах війни», - відмітив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
А ще на засіданні депутати затвердили ряд програм:
«Вже офіційно була прийнята програма виплат 20 і 50 тисяч породіллям, які народжують в міському пологовому будинку. Дякую депутатам, які підтримали цю ініціативу. Також прийняли програму стипендій Івано-Франківської міської ради, затвердили 40 стипендій дітям, які добре вчаться і щомісячно будуть отримувати їх. І також програму благоустрою, за якою буде жити місто. Ці правила визначають, хто відповідає за прибирання, які мають бути вивіски, правила паркування та багато чого іншого. Тому тут теж дуже важливо для Івано-Франківської громади, щоб ці правила були і кожен підприємець міг знати, які є права, обов’язки згідно правил благоустрою Івано-Франківської громади. І особливість в тому, що ці правила діятимуть на території всієї Івано-Франківської громади. Не тільки міста, а й сіл, які приєднались до міста. На завершення також ми прийняли ряд звернень. Зокрема, звернення, щоб предмет «Історія України» не вилучався із ЗНО. Для нас це дуже важливо, щоб кожен учень знав історію, за що ми сьогодні боремося. І також є ряд рішень, якими ми передаємо пальне й інше спорядження нашим військовим та нашим надзвичайникам. У цей час дуже важливо далі допомагати військовим», - зауважив Руслан Марцінків.
Правила благоустрою – фундаментальний документ на рівні місцевого самоврядування, який визначає правила життя, - розповідає Михайло Смушак, заступник міського голови, директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою.
«Перша причина, чому ми сьогодні розглядали ці правила - це те, що востаннє їх переглядали 5 років тому і за цей час відбулось багато законодавчих змін. За цей час ми стали громадою, в яку входять 18 сіл і потрібно було імплементувати потреби і умови життя у селах до цих загальних правил. Ці правила спрямовані на всі сфери життєдіяльності в місті. Від здійснення благоустрою до прав і обов’язків суб’єктів господарювання.
Загалом 43 сторінки і кожен пункт є важливим. Найосновніше те, що кожен має дотримуватись чинного законодавства, кожен власник має утримувати свою власність чи прибудинкову територію у належному стані, не перешкоджати іншим суб’єктам чи мешканцям у їхніх правах. Останнє, що ми додали до цих правил – використання генераторів: як користуватися, що можна, а що - ні. Бо, на жаль, уже були випадки отруєння чадним газом. Також є скарги на сусідів, які неправильно використовують генератори», - пояснює Михайло Смушак.
За його словами, контролюватиме дотримання правил Муніципальна інспекція з благоустрою, Держархбудконтроль, Департамент благоустрою та інфраструктури. Адже, якщо всі будуть дотримуватись цих правил, то місто буде набагато чистіше та охайніше.