З 6 лютого в Івано-Франківській громаді стало легше подавати заяви на адмінпослуги. Зокрема соціального спрямування, які призначені містом. Відтак, вже за тиждень, з 15 лютого, у всіх територіальних підрозділах ЦНАП можна буде подати заяви на державні виплати та субсидії.
На одній з позаминулих оперативних нарад в міського голови Руслан Марцінків доручив відповідним службам перенести для зручності людей замовлення усіх адміністративних послуг соціального спрямування до ЦНАПів нашої громади.
«Я хочу, щоб все-таки це все було в одному місці. Щоби ви не ганяли людей в 5-ту школу, в субсидії, туди-сюди. І люди ваші мають бути такі, щоби змогли надавати 52 чи 100 видів послуг. В ЦНАПі можуть надавати 100 послуг, чому не може надавати соцслужба ці послуги? Оце завдання стоїть», - із таким дорученням звернувся до директора департаменту соціальної політики Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Доручив – виконали. І вже з 6-го лютого Департамент соціальної політики перевів 15 своїх працівників до ЦНАПу, де надалі прийматимуть усі заяви на отримання соціальних виплат від міста.
«З 6-го лютого прийом мешканців звернень від мешканців нашого міста для надання місцевих наших різних послуг, зокрема і допомоги до Дня народження людям старше 70 років, людям з інвалідністю І, ІІ групи, дітки військовослужбовців до Дня народження і всі інші допомоги. Зараз це вже відбувається у ЦНАПі, нам передають документи, ми готуємо проекти рішень виконкому, відповідно вже далі здійснюємо фінансування цих допомог. Так само з 1 січня функції призначення державних пільг і субсидій перейшли до пенсійного фонду, прийом документів наразі здійснюєм і ми, і ЦНАП, але в основному ЦНАП. А далі передаємо на опрацювання до Пенсійного фонду», - каже директор Департаменту соціальної політики Василь Семанюк.
Це суттєво спрощує роботу працівників департаменту соцполітики, запевняє профільний очільник. Більше часу відтепер соцпрацівники зможуть приділити саме опрацюванню документів, а не їх прийому від громадян. Для людей, каже Василь Семанюк, також дуже зручно. У ЦНАПі працює електронна система черги, де вказано на котру годину і в який день прийти. Отже, нові правила ще й унеможливлюють кількагодинні живі черги. 74-річний Іван Андріїв якраз от прийшов оформити виплату до Дня свого народження. Каже, все швидко і доступно. Взявши електронний квиток, чекав своєї черги не більше кількох хвилин.
«Прийшов попробувати, скористатися можливістю, допомогою. По телевізору передавали, що перенесли все з школи №3, з соцзахисту сюди в ЦНАП. Дуже зручно, я тут рядом живу на Пилипа Орлика, дуже зручно. Жінку приведу 16 березня, у неї День народження – 70 років. В черзі стояв 3 хвилини і одразу покликали сюди. Дуже зручно для людей, так шо дякую Руслану Марцінківу, і владі всій», - каже пенсіонер Іван Андріїв.
Лише від 6 лютого, коли у ЦНАПі почали приймати заяви та документи на місцеві виплати та пільги, бажаючих отримати грошову допомогу суттєво побільшало, розповідає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.
«На сьогоднішній день прийнято понад 300 заявок у всіх наших офісах та територіальних підрозділах. Відповідно мешканці активно звертаються і користуються таким сервісом. Уже з 15-го лютого буде розширено ще перелік адмінпослуг, щодо надання послуг соціального характеру. Таких послуг буде 69: це і призначення допомоги при народженні дитини, і допологова допомога, також допомога малозабезпечених сімей, інші послуги, які стосуються соціального характеру. Зараз соціальні послуги будуть доступні у всіх ЦНАПах. В департаменті соціальної політики ці послуги більше надаватися не будуть. Оформити соціальні послуги можна буде в мікрорайоні Пасічна Галицька 124а), в мікрорайоні Каскад (Івана Павла ІІ, 4), в мікрорайоні БАМ (Гетьмана Мазепи 185), також в мікрорайоні Опришівці (отця Блавацького, 1). І також в головному офісі Центру надання адміністративних послуг по вулиці Незалежності, 1. Можна буде звернутися та оформити всі види соціальних допомог» .
Великий напрямок, який зараз розвивають у ЦНАПі – це послуга онлайн. Нею активно користуються ті, хто знаходяться далеко від територіальної громади, або ж не можуть самостійно прийти до центрів надання адмінпослуг. У ЦНАПі запевняють, такі заяви опрацьовують так само як і у випадку фізичного надання документів. А тому закликають франківців подавати заявки через Інтернет.
«Наприклад допомога військовослужбовцям, які не мають статусу УДБ, 3 тисячі гривень з міського бюджету. Тільки у 2022 році подано понад 800 заявок, з яких більше 100 заявок було оформлено онлайн на сайті cnap.if.ua. Ми бачимо, що мешканці користуються таким сервісом. І вже навіть в нас є запити від осіб похилого віку 70+, які запитуються, що не мають можливості пересуватися, або погодні умови несприятливі, чи можна подати таку заявку онлайн», - розповідає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.