Відсьогодні запровадили курси від професійних тренерів на базі наших навчальних закладів. Все, що треба - лише попередньо записатися. На сьогодні вже зголосилися 120 людей.
Міський голова Руслан Марцінків зазначає, такі курси відновили для того, щоб кожна людина в громаді могла надати першу домедичну допомогу в разі такої необхідності.
«Закликаю записуватися, курси будуть о 12 годині майже щодня. Будь ласка реєструйте форму і приходьте. Це нагода отримати корисні знання, які ніколи не будуть зайвими. Для того, щоб в будь-яких обставинах міг надати допомогу. Дай Боже, аби вони не стали в нагоді. Але є можливість навчитися, тож треба вчитися. Навчання безкоштовні для всіх бажаючих», - наголошує міський голова Руслан Марцінків.
Викладач курсу, представник ГО «Збережи життя на дорозі» Ярослав Айріх протягом 10 років займається навчанням дітей правил дорожнього руху.
«Три роки тому додали навчання з першої медичної допомоги. Найперше навчаємо особистій безпеці, бо та людина, яка надає допомогу повинна сама дбати і про своє здоров’я та свою безпеку. Далі – зупинка кровотеч, критичні стани, легенева реанімація, дії при завалах, переведення людини в положення на бік», - говорить лектор Ярослав.
За його словами, під особистою безпекою мається на увазі фізична, бактеріологічна і правова. Також на курсі навчають, як зупиняти кровотечі наявними турнікетами і тим, що можна використати з підручних матеріалів.
А вміння провести серцево-легеневу реанімацію, наголошує Ярослав, вкрай необхідні всім.
«В Україні і до війни в розрізі смертей 65% були від серцево-судинних захворювань. Людина йшла впала і ніхто не міг надати допомогу. Поки швидка приїде людина помирала. А зараз в цей час нам потрібно навчитися елементарного: зупинки кровотеч і серцево-легеневої реанімації до приїзду медиків», - говорить Ярослав Айріх.
Учасниця курсів Вікторія впевнена, що в теперішній час це найосновніші знання, які можуть бути.
«Я дуже вдячна, що є така можливість для всіх охочих. Для мене почуте сьогодні – усе нове, тому що я не медик і вмінь надання допомоги не маю. Ця інформація дуже корисна і необхідна», - ділиться Вікторія.
Переселенка з Києва Яна розповідає, що намагається регулярно поновлювати свої знання. Каже, прийшла на курси, адже живе неподалік, а також тому що ходить до цього ліцею волонтерити і плести сітки.
«Ці знання важливі не лише в умовах війни. Вперше я прийшла на такі курси після народження доньки. Я зрозуміла, що я маю бути здатна надати допомогу близькій людині. Взагалі дуже шкода, що у нас в школах не викладають такий предмет. Наші уроки звелися до вмінь одягати протигаз. А надання домедичної допомоги - дуже важливі навички для кожної людини у повсякденному життя. Тому що ми ніколи не знаємо, коли це може знадобитися», - зауважує Яна.
А Євген вирішив не втратити шансу здобути навички з домедичної допомоги, адже невдовзі може бути мобілізованим.
«Вважаю за потрібне ознайомитись з тим, як правильно користуватись турнікетами. Я прийшов сюди з конкретною метою, щоб знати як зупиняти кров, як працювати з травмами, щоб врятувати життя», - зізнається Євген.
Після теоретичної частини всі мають змогу пройти практичну, аби закріпити навички.
Як розповідає заступниця міського голови
Вікторія Дротянко, відновили курси домедичної допомоги на базі ліцеїв – 9, 11, 18, 22. І проводитимуть у понеділок в ліцеї №22, у вівторок в ліцеї №11, у середу в початковій школі №9 та четвер у ліцеї №18. Початок о 12:00 ⏰
Записатися можна за посиланням:
https://bit.ly/3qKGL0z
«Всі бажаючі можуть попередньо зареєструватися. Або ж прийти без реєстрації о 12 годині і протягом години отримати масу інформації щодо першої домедичної допомоги», - резюмує Вікторія Дротянко.