Івано-Франківськ та прифронтові Гуляйполе Запорізької області та селище Покровське Дніпропетровської області підписали меморандум. Угода між містами передбачає співпрацю в економічній, культурній та науково-технічній сферах. Однак очільники міст вважають, допомагати громади будуть в значно ширших напрямках. За словами голови Гуляйпільської міської територіальної громади Сергія Ярмака, попри те, що місто щодня обстрілюють, там залишається жити у підвалах та сховищах 85 дітей, батьки яких не хочуть чи не можуть виїхати з зони бойових дій. Такі діти війни надалі потребуватимуть реабілітації.
«Наша громада Гуляйпільська знаходиться в зоні бойових дій активних з березня 2022 року. Тому для нас, по перше, це історична подія, по-друге, це найголовніше – це те, що ми повинні співпрацювати і допомагати один одному. Допомога, я впевнений, буде дуже різна. Це реабілітація тих дітей, які залишилися у нас на території, я маю на увазі, що у нас на території 85 дітей залишилося, саме в зоні бойових дій. По меморандуму прописано дуже багато пунктів, які цікаво їх реалізовувати», - впевний голова Гуляйпільської міської територіальної громади Сергій Ярмак.
А ще спільні зустрічі, обговорення та створення нових проектів. Покровський селищний голова Світлана Спажева акцентує на культурних та спортивних обмінах. Каже, людям, в першу чергу, потрібне живе спілкування.
«Громада, яка на сьогоднішній день прийняла майже 3 тисячі переселенців, і це саме з Запорізької області, Гуляйпільського району, з яким також сьогодні підписали цей меморандум, - це виклик. Тому що люди потребують при невеликих заробітних платах і пенсіях, і продуктових наборів, і теплого одягу, і ковдр, і прилади для обігріву, і найбільше, мабуть, уваги, людської уваги. Тобто ми говоримо сьогодні і за психологічну допомогу, і говоримо за облаштування певних коворкінг-центрів, де вони можуть зустрічатися разом для того, щоби спілкуватися і говорити про ті виклики, які стоять перед ними. Ця допомога, це об’єднання, яке буде полягати і в спільних зустрічах, і в обговоренні тих чи інших проблем. Розробка програм. Зможемо обмінюватися досвідом, зможемо розвиватися, а після перемоги ми зможемо робити і культурні обміни, і спортивні обміни, ми зможемо розробляти якісь програми соціально-економічного розвитку», - розповідає про свої очікування Покровський селищний голова Світлана Спажева.
Це не перша угода Івано-Франківська з прифронтовими містами. У 2014 році наша громада підписала меморандум із прифронтовими на той час Волновахою та Попасною. У межах тодішньої угоди про співпрацю, Івано-Франківськ приймав дітей з Луганської області до таборів на оздоровлення, а також реалізували кілька проектів допомоги, розповідає очільник міста Руслан Марцінків.
«А вже у цій війні ми маємо дві угоди: з містом Ніжин, і з містом Конотоп, які теж свого часу постраждали від війни. А зараз Гуляйполе і Покровська громада. Особливість є те, що в тих краях: в Дніпровській та Запорізькій областях проходять службу дуже багато жителів Франківської громади. Захищають поруч з хлопцями місцевими. Тому дуже важливо, щоби ми в соціальних, гуманітарних, і культурних питаннях теж співпрацювали, допомагали один одному. Ми можемо приймати тут дітей, обмінюватися певним досвідом, відправляти лікарів, ми це досить часто практикували. Я думаю, що є багато напрямків, в яких ми можемо співпрацювати. Дасть Бог, буде перемога, а це ще збільшить можливості наші у співпраці», - впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Натепер Івано-Франківськ відкритий і бажає допомогти тим, хто найбільше потребує нашої допомоги. Меморандум про співпрацю Івано-Франківська з прифронтовими Гуляйполем та Покровським – це продовження добрих справ для ЗСУ та цивільного населення, - зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.