Місто допоможе 38 будинкам, яких обслуговував СТЕК, перейти з централізованого на індивідуальне опалення.
Щоби мешканцям було фінансово легше провести перехід, започаткували програму підтримки: з міського бюджету надається одноразова допомога у розмірі 50 тисяч гривень.
«Для нас це дуже важливо, щоби люди відчували цю підтримку і щоби місто загалом могло поступово перейти на індивідуальне опалення. Адже дана котельня на вул. Індустріальній не є ефективною і щороку погіршується подання теплоносія. Навіть цієї зими, в таку теплу зиму двічі були пориви по 7 днів та в людей не було тепла. Тому ми прийняли рішення все-таки допомогти людям перейти на індивідуальне опалення», - розповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Механізм отримання допомоги простий. У профільному Департаменті кажуть, спочатку необхідно на загальних зборах мешканців обрати уповноважену особу, яка займатиметься виготовленням документації. А це проект на від’єднання, проект на встановлення і гідравлічний розрахунок.
«Теплокомуненерго має видати умови на відключення будинку, газовики мають видати гідравлічний розрахунок або проект на влаштування газового індивідуального опалення, але може бути альтернатива – електричне опалення. Тому звертаються або до газовиків, або до електриків. Ну і далі вже іде звернення до ЦНАПу для оформлення допомоги 50 тисяч», - роз’яснює директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко.
Із 38-ми будинків вісім вже мають відповідні технічні умови. Відключення усієї черги може бути лише в міжопалювальний період. А тому із виготовленням документації радять не зволікати. Відключати планують до 1 вересня.
«Поспішити однозначно треба, тому що буде великий наплив зараз і на газову службу, і на «Теплокомуненерго». Адже буде великий наплив зараз по виготовленню таких документів. А відключення може здійснюватися тільки в міжопалювальний період. Уже скоро завершується опалювальний період. А розпочинаємо ми його, як правило, з вересня. Тому відключення будинків можливе тільки до 1 вересня. Тобто проміжок не такий великий на виготовлення документів», - розповідає заступниця директорки Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Уляна Плитус.
Геннадій Пономаренко входить в робочу групу, зустрічається з мешканцями будинків та роз’яснює кожен крок для оформлення документації. Каже, часто люди при переході на індивідуальне опалення, забувають про зовнішні мережі. Вони також найчастіше потребують заміни. А тому одноразова допомога від міста 50 тисяч гривень – це неабияка підтримка для людей.
«Всі прекрасно розуміють, що це досить дороговартісні речі зараз і дуже часто якраз от зупиняються на цих зовнішніх мережах. Люди порахували собі квартиру, вони приблизно десь вже орієнтуються, що їм потрібно те і те, наприклад купили котел. А коли доходить до того, що треба зовнішні мережі, не завжди є розуміння, для чого це витрачати такі величезні кошти. І ця матеріальна допомога якраз дасть такий поштовх, що можна дійсно ці кошти витратити на ті роботи, які будуть першочергові», - говорить заступник директора Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Геннадій Пономаренко.
Від 27-го березня, з дня прийому заявок, до ЦНАПу вже звернулися 20 мешканців квартир. Процедура, за словами директора ЦНАПу складається з двох частин. Спочатку уповноважена особа будинку звертається до Центру надання адмінпослуг, подає технічні умови. Їх фахівці фіксують актом прийому-передачі. Після чого самі власники квартир визначених будинків можуть подавати заяву на отримання одноразової допомоги у розмірі 50 тисяч гривень.
«З першого дня прийому мешканці активно почали подавати заявки. У нас вже є 4 уповноважені особи, які подали технічні умови. Це будинки на Степана Бандери 62, Гвардійська 7, Національної Гвардії 16, Національної гвардії 18. А також 20 мешканців цих будинків станом на сьогодні подали заяви на отримання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 50 тисяч з міського бюджету. Перелік документів дуже простий: власник житла чи співвласник житла звертається зі своїм паспортом, ідентифікаційним кодом, також документом на власність і рахунком для зарахування відповідної допомоги», - підкреслює директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.
Відтак, 50 тисяч гривень одноразової допомоги на відключення від централізованого опалення місто виділяє на кожну квартиру всіх 38-ми будинків, які включені до першої черги.