До Великодня готуються не лише вдома. У Івано-Франківському ліцеї №10 старшокласниці спільно із вчителями провели майстер-клас із виготовлення головних атрибутів свята Воскресіння Христового. У спеціально обладнаному кабінеті школярки фарбують крашанки, випікають паски та прикрашають шутку. На передвеликодній майстер-клас завітав і міський голова Руслан Марцінків.
У кабінеті обслуговуючої праці і технології в ліцеї №10 робота завжди кипить. Тут старшокласниці вчаться усьому, що знадобиться їм надалі. Перед Великоднем – тематичний майстер-клас.
«Ми робимо прикраси для вербових гілочок, будемо святити. Ми на трудовому займаємося хендмейдами, нам це подобаєтсья і вирішили ось спробувати і так виходить в нас», - розповідає учениця ліцею №10 Софія Луцик.
З одного боку навчального класу прикрашають шутку до Вербової неділі. З іншого, ближче до кухонних плит, дівчата демонструють свої кулінарні вмілості. Замішують тісто, печуть і прикрашають Великодні паски.
«Ми його розмішали, там знаєте як дрібку солі, 50 мл води. Взяли тісто, отак розкатали його до 1 мм або 2-х. І почали робити такі формочки. Це вже готову пасочку, щоби потім її поставити в піч. Це давні традиції, їх треба відновлювати, щоб не втратити нашу ідентичність, як українців, як український народ. Тому це є важливо для нас», - розповідає учениця ліцею №10 Анастасія Лакіза.
Посипати і прикрашати вже готові паски дівчата запросили Руслана Марцінківа. Після короткого лікбезу міський голова взявся до такої відповідальної справи. І який же Великдень без крашанок? А вони цьогоріч будуть не звичайні. Їх школярки фарбують за сучасною технологією.
«Ми вже зробили яйця, зараз вони вже варяться. Ці крашанки – це є сучасна технологія «мармурові яйця», тут використовується лушпиння цибулі, і зеленка і вони варяться в зеленці», - ділиться рецептом фарбування крашанок учениця ліцею №10 Діана Мацепура.
Вчителька обслуговуючої праці і технології Лілія Мазуренко каже, можливість проводити кулінарні майстер-класи з’явилась віднедавна. Окрім традиційних уроків праці школярок на практиці вчать готувати їсти.
«В цьому новому кабінеті ми хотіли зробити майстер-класи, щоб дітям було цікаво, щоб діти навчилися наших національних українських традицій. Ми такі майстер-класи будемо часто проводити. Тому що в нас зараз є кухня, обладнання, яке потрібно для цієї роботи, щоб добре навчити дітей», - каже вчителька обслуговуючої праці і технології ліцею №10 Лілія Мазуренко.
Вдома такого можуть не навчити, впевнений директор ліцею Руслан Куриндаш. А такі тематичні кулінарні майстер-класи, обіцяє, будуть частими.
«Випікання пасок, чи здоби, чи хліба, чи приготування їжі, не завжди в домашніх умовах це можна зробити. Не всі, скажемо чесно, батьки вміють це зробити, не у всіх є терпіння. А з допомогою вчителя діти можуть це зробити, навчитися. А за допомогою практики діти можуть випробувати свої сили, втілювати свої кулінарні шедеври в життя», - розповідає директор ліцею №10 Руслан Куриндаш.
Міському голові такий майстер-клас сподобався. Зізнається, не очікував, що прикрашати Великодні паски непросто. І запевняє, кулінарні здібності будуть корисні не лише дівчатам.
«І для дівчат, і для хлопців. Тому є можливість навчатися, є можливість робити це добре. І дуже класна ініціатива 10-ї школи. Сьогодні, я думаю, традиції треба зберігати. І ви бачите, це і пасочка, і відповідно крашанки зробити, і шутку прикрасити. Тобто, це є можливість робити різні майстер-класи, навчання, вмілості. І для дітей це надзвичайно важливо. Дякую 10-й школі за реалізацію такої хорошої ідеї. Надіюся, що в кожній школі буде такий простір», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Як подяка за те, що навчили і показали як, Руслан Марцінків подарував кабінету праці, де створюють кулінарні шедеври, потрібну кухонну техніку.