Городина, крупи, фрукти й овочі. Це можна було знайти на ярмарку, що проходив вперше у суботу біля стадіону «РУХ». А ще насіння і посадковий матеріал, адже треба активно включатися в садово-городні роботи.
Свою продукцію привезли близько 30 виробників. Здебільшого були представники нашої громади. Але Франківськ закликає охочих з усієї області.
За словами міського голови Руслана Марцінківа, якщо людина має змогу і хоче поторгувати продукцією власного виробництва – то місто охоче підтримує таке бажання. Ярмарок – це місце, де продавець може поторгувати не оплачуючи за місце.
«Ініціювали таку першу ярмарку з метою підтримати сільськогосподарських виробників. А також дати мешканцям громади і ВПО можливість купити продукти від виробника без посередників. Тож ми знижуємо ціну і даємо можливість прямого контакту. Я думаю, що вона буде традиційною по суботах на цьому місці. І будемо збільшувати кількість виробників», – каже Руслан Марцінків.
Також очільник громади додає, переживали, як пройде ярмарок, бо вперше доводиться проводити його під час війни.
«Нам це важливо робити, тому що ми є тилом і нам потрібно буде не тільки себе прогодувати, а й забезпечувати продуктами інші регіони, де будуть йти військові дії, і забезпечувати наші Збройні сили України. Тому й наголошую, що дуже важливо сьогодні засадити кожен клаптик землі. У нас в 90-их роках понабирали багато землі, і я вважаю, що зараз не час, щоб вона пустувала. Земля має оброблятися», – впевнений міський очільник.
Руслан Марцінків закликає: якщо ви не маєте можливості її особисто обробити – дайте фермеру, чи людям, які це можуть робити.
«Ніхто не каже передавати у власність. Дайте у користування, для того, щоб восени зібрати урожай. Якщо люди хочуть, у нас є комунальне підприємство «Франківськ-агро», яке має у користування 600 га землі, воно готове теж обробляти паї чи земельні ділянки, які є у власності людей», – каже Руслан Марцінків.
Щоб долучитися у нас є відповідний Департамент, а мій заступник Віталій Федорів безпосередньо займається питанням ярмарку.
«Ярмарком ми хочемо привернути увагу до продуктового забезпечення в умовах війни місцевого населення і людей, які прибули у наше місто та область. У нашій громаді є 18 сіл, які мають добрі сільськогосподарські традиції, птахівництво. В силу багатьох причин це треба посилювати. І ми будемо все робити для того, щоб надати можливість як для розвитку фермерських господарств, так і для продаж», – каже Віталій Федорів.
За його словами, контактують з виробниками безпосередньо телефоном та будуть збільшувати їхню кількість.
Євген з Тисмениці привіз на ярмарок декілька сортів яблук.
«Усі яблука з нашого саду. Ми десь 8 років тому посадили сад. Спочатку для себе, але урожаю багато. І спонтанно почали займатися продажем. А дружина ще й виготовляє сік та пастилу», – розповідає Євген.
Пані Галина прийшла на закупи з серйозною метою. Тут придбала картоплю, капусту та саме прямувала за цибулею. Каже, що приємно здивована цінами.
«Підтримую цю ініціативу у воєнний час. Дякую за це нашому голові, він у нас супер, нехай йому Бог помагає», – каже Галина.
Тож Івано-Франківськ продовжить ярмаркувати, бо закуплятися тут вигідніше.