Отримали дипломи та розпродали майже всю свою продукцію – так завершився традиційний щорічний Передвеликодній ярмарок в Івано-Франківську. Покупці стверджують – вибір товарів був чималий. Підприємці тішаться, адже франківці цьогоріч неабияк активні.
«Цього року, на диво, ярмарок дуже активний. І починаючи з середи, покупець проявляв нетрадиційну активність. Бо того року в середу покупець тільки прицінявся, майже нічого не купляли, а цього року люди активно закуповувались. Ми ярмаркуємо ще з самого початку, років 15. І тут не питання не в самому процесі, люди хочуть руху. Ярмарок – це не магазин, це зовсім інша атмосфера і саме заради цього ми сюди й приїжджаємо», - поділився враженнями підприємець Роман Дорожівський.
Понад 100 підприємців, 15 з яких – місцеві виробники з Івано-Франківська. Саме їм міський голова Руслан Марцінків вручив дипломи учасників Передвеликоднього ярмарку. Дуже важливо, каже голова, підтримувати наших підприємців.
«Цього року ярмарок досить успішний, Господь дав ще й погоду добру для торгівлі. І таким чином підтримуємо наших франківських виробників. і ще раз підкреслю, що купуємо франківське, підтримуємо наших виробників. Тому цього року бачимо багато виробників з нашого міста, багато учасників з області та інших міст. І для нас дуже важливо, щоби франківський бізнес міг підтримувати наші соціальні проекти, наші проекти для військових, а це буде можливо тільки тоді коли вони будуть розвиватися. Нехай не в простій ситуації, нехай у меншій кількості беруть участь у цьому ярмарку, але цього року ярмарок дійсно вдався. Наша продукція завжди смачна, відгукнулися виробники, які продають продукцію і в принципі можна вибрати як в меншому діапазоні, так і в більшому», - розповів Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Вручив дипломи учасників та, звичайно ж купив Великодніх смаколиків. А вибрати необхідне на ярмарку було з чого. Крафтові сири, ковбаси, пасочки, розписані авторські писанки та інше, а ще Великодні атрибути та предмети декоративно-ужиткового мистецтва. «Станіславська сироварня» цьогоріч отримала диплом учасника Передвеликоднього ярмарку. Їх коров’ячі та козячі крафтові сири минулого року оцінили не лише в Івано-Франківську, але й за кордоном. А копчений сир торбинка «Станіславська сироварня» став кращим у світі. Втім найвагомішу підтримку сировари відчувають саме в Івано-Франківську.
«Ми потихеньку збираємо нагороди й дуже вдячні, що наша праця недаремна, що її оцінюють і ми отримуємо дипломи як від голови міста нашого, а також нагороди на міжнародних конкурсах. Величезну підтримку маємо від жителів Івано-Франківська. Дуже багато зустрічей. Ми переважно спілкуємось онлайн, через соцмережі, а тут клієнти могли особисто прийти та познайомитись тут на ярмарку», - впевнена підприємиця, засновниця проекту «Станіславська сироварня» Наталія Пальчак.
Нагорода та визнання дуже мотивують, розповідає підприємиця Віталія Шевчук. Дівчина допомагає матері виготовляти та реалізувати крафтові ковбаси та копчене м’ясо за стародавніми галицькими рецептами. Це вже їх 3-й ярмарок у рідному місті. І щоразу це неабияка мотивація ставати кращими.
«Цей Великодній ярмарок дуже насичений. Це наш, напевно, вже третій Великодній ярмарок. Три роки підряд ми стараємось торгувати тут, працювати тут. Цей диплом – це для нас поштовх працювати далі. Значить ми рухаємось в правильному напрямку. Це для нас нагорода гарна, тому що ми дуже старалися, гарний товар завезли на цей ярмарок, щоб людям подобалось, щоб людям смакувало», - каже Віталія Шевчук.
«Купуємо івано-франківське - даємо роботу іванофранківцям» - це акція для підтримки та популяризації продукції місцевих товаровиробників. Їх переваги очевидні – це свіжість та екологічність продуктів, каже директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко:
«Найбільша цінність харчового продукту – це його свіжість. Тому це є найбільша перевага цих виробів, які представлені сьогодні на даному ярмарку і всі наші виробники, ми розуміємо, що оскільки логістичний ланцюжок короткий, тобто сьогодні ми спекли, завтра вже можемо споживати. Сьогодні виготовили ковбасу, завтра вже можемо споживати. Тобто свіжість – це найбільша перевага. Ну і, звичайно, якість, місцевий виробник тут на місці».