Івано-Франківськ підписав угоду про побратимство із німецьким містом Потсдам. Це перше місто-побратим з Німеччини, з яким ми матимемо партнерство. Відтепер Івано-Франківськ зможе обмінюватися досвідом з Потсдамом у сферах освіти, економіки та гуманітарної складової.
«Це перше німецьке місто, з яким ми підписали угоду про партнерство. В різних сферах: в освітній, в гуманітарній, в економічній. І для нас дуже важливо, що сьогодні така велика подія відбулася для Івано-Франківська. Дякуємо делегації: голові громади, голові ради, заступникам, всім, хто приїхав в Україну і сьогодні підписали цю важливу угоду. Я думаю, що ця співпраця буде вигідна на роки. Це і наші школи зможуть, університети, заклади та просто мешканці нашої громади скористаються угодою з нашим теперішнім побратимом Потсдамом. Тому всіх вітаю з цією подією», - впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Співпраця між Івано-Франківськом та Потсдамом зав’язалась завдяки посередництву нашого польського міста-побратима Ополє. Партнерство на рівні міст – це важлива складова у зміцненні міждержавних відносин, переконаний міський голова німецького міста-побратима Майк Шуберт. Очільник Потсдама впевнений, співпраця буде корисною для обох громад.
«Є надзвичайно багато ідей. Але дуже важливо, щоби вони були не тільки на папері, а щоби вони втілювалися в життя. Поки ми тут кілька днів, у нас є час побачити як і чим живе ваше місто. Ми вже відвідали деякі об’єкти і бачимо, що Івано-Франківськ розвивається швидкими темпами, і це при тому, що в Україні триває війна. Дуже важливо, щоби у такий складний час тил був міцним і продовжував жити. Впевнений, нам є що перейняти у вас, а ми поділимося з вашою громадою своїм досвідом», - каже міський голова м. Потсдам Майк Шуберт.
Два дні делегація з Потсдаму спостерігали за життям Івано-Франківська. Німецьких гостей вразив насамперед той факт, що наше місто продовжує жити та розвиватися у часі війни.
«Я мав можливість поближче познайомитися з вашим містом. І побачив, що попри складний час, місто живе своїм життям: функціонує транспорт, усе працює. Бачу, що розвивається культурна спадщина. Однозначно багато чому ми можемо навчитися від Івано-Франківська», - розповів заступник міського голови з питань розвитку міста, будівництва, економіки та екології міста Потсдам Бернд Рубельт.
Співпрацю планують налагоджувати окрім інших сфер, в освіті. Адже учні та студенти – це молоді люди та головні ініціатори ідей. За словами голови міської ради міста Потсдам Пете Гоєра, німецьке місто вже готове приймати франківських студентів для обміну досвіду та реалізації ідей та задумів молоді.
«Це буде потужна співпраця у сфері освіти, оскільки в школах навчається молодь, яка не обтяжена тим минулим. І тому подолати тисячу кілометрів буде надзвичайно просто. І саме освіта буде однією з найважливіших ділянок співпраці. Головне не те, що цей договір про партнерство підписано на рівні адміністрацій, а те, як втілюватиметься в життя на рівні університетів, на рівні шкіл, на рівні, наприклад, пожежної допомоги і так далі», - поділився планами голова міської ради міста Потсдам Пете Гоєр.
Така співпраця з німецьким містом була очікуваною, каже директор Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків Ігор Попадюк. Ще до війни фахівці Департаменту зверталися до колег з Потсдаму, щоби налагодити зв’язки. Однак лише після повномасштабного вторгнення в Україну, вдалося реалізувати активну співпрацю.
«Сьогодні це перший такий візит і перше підписання угоди. Насправді спільних проектів дуже багато. Ми зараз розглядаємо не тільки в напрямку того, щоби співпрацювати з містом, в напрямку і планування, і розвитку урбаністики, і написання спільних проектів, які фінансуються з Європейського союзу, і гуманітарної допомоги для міста Івано-Франківська, і обмін досвідом – це приїзд фахівців німецьких, які зможуть приїхати до нас в місто, поділитися своїм досвідом. Ми можемо поїхати туди з нашими фахівцями, які теж передадуть нові, сучасні передові технології», - Ігор Попадюк.
Після підписання договору про партнерство між містами, Руслан Марцінків разом із гостями відвідали завод з виробництва кабельно-провідникової продукції LLC PAS Ukraine, який працює в Івано-Франківську. Оглянули потужності та переконалися, що підприємство успішно працює на ринку під час військових дій в Україні.