Оновлену операційну відкрили у відділенні інтервенційної кардіології Центральної міської клінічної лікарні. Приміщення зроблене за усіма вимогами сучасної медицини, а це означає – ще більше врятованих життів іванофранківців. Тут є все необхідне обладнання для проведення операцій на відкритому серці. Їх минулого року тут зробили 165. З появою сучасної операційної, в цьому році можуть прооперувати до 250 сердець і врятувати пацієнтів. Кардіохірурги мають змогу проводити 2 операції на відкритому серці щодня.
«Відділення працює цілодобово. Тут надають допомогу пацієнтам з інфарктом, гострим інфарктом міокарда та гострим інсультом, тому оновлення нашої операційної було на часі. Ремонт у нашій кардіохірургічній операційній – це було дуже важливо. Тому що ми знаходимося на одному поверсі, поруч в нас є інтервенційний блок з ангіографами, де ми проводимо коронографію і стентування і пацієнтів з ішемічною хворобою. І в цій операційній будуть проводитися і надалі операції на відкритому серці, зі штучним кровообігом. Оновлення операційної для нас вкрай важливе, щоби забезпечити якісне надання допомоги та швидке одужання наших пацієнтів», - каже завідувач відділення кардіохірургії інтервенційної кардіології Олег Совтус.
Кардіохірург Тарас Гудзенко розповідає, тут усе зроблено за сучасними стандартами чистих операційних. Вона стала більшою за площею, з потужними антибактеріальними витяжками. А також найсучаснішою наркозно-дихальною апаратурою з моніторингом пацієнта.
«По-перше – це збільшено площу самих операційних до 48 квадратних метрів, по периметру по стінах ми маємо антибактеріальні сучасні панелі, які миються, легко обробляються і стійкі до забруднень. Також ми маємо сучасну систему вентиляції: протяжно витяжну з антибактеріальними фільтрами, так зване чисте повітря. Операційна обладнана сучасним апаратом кровообігу «Сорін С5», який має додаткову функцію центрифужного насоса, який здатний під час так званого основного етапу операції на відкритому серці перекачувати, не травмуючи форменні елементи крові. Функція центрифужного насоса передбачає заміну серця і легень до 14 днів», - кардіохірург Тарас Гудзенко.
Оновлення лікувальних закладів Івано-Франківська продовжується. І зараз це радше необхідність у час війни кількість захворювань лише зростає, зважаючи на постійні стреси.
«Від цієї операційної та обладнання залежить життя людей. Тому що серцеві хвороби – це такі хвороби, які забирають найбільше життя. Тому дуже важливо, щоби у нашій центральній клінічній лікарні були сучасні ремонти, сучасне обладнання і щоби могли надати вчасно якісно медичну допомогу. Все-таки велика кількість пацієнтів – внутрішньо переміщених осіб, військових, яким надаємо допомогу, на жаль, ми говоримо не тільки про бойові втрати, ми говоримо про бойові втрати, які внаслідок життєдіяльності або післявоєнних стресів. Тому дуже важливо, щоби допомога була вчасна та якісна», - впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Також у Центральній міській клінічній лікарні оновлюють палати для пацієнтів. Щоби перебування на лікуванні було комфортнішим.