Його реалізує Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради спільно з «Бізнес-інкубатором» технічного Університету нафти і газу. У межах цього проєкту буде створено центр підтримки, а також підприємці матимуть змогу пройти навчальні курси.
«У рамках цього проекту буде створено центр підтримки креативного бізнесу, також будуть проведено 2 курси тривалістю по 2 місяці для навчання підприємців-початківців та діючих підприємців. Пізніше відбудеться конкурс «Бізнес-ідея», за результатами якого оберуть переможців і нададуть грантову підтримку», - розповідає про проект директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко.
Проведення цього проєкту саме в «Бізнес-інкубаторі» Університету нафти і газу - не випадкове, адже під час курсів, за участі викладачів закладу, будуть обговорювати теорію та наукові підходи ведення бізнесу, а також способи реалізації їх на практиці.
«Сьогодні у час військової агресії і в той час, коли потрібна згуртованість саме в бізнесі, саме в потенціалі для боротьби з ворогом, для боротьби з економічною кризою, для боротьби з проблемами соціально-економічного характеру – саме такі заходи дозволяють знайти певні рішення, поєднуючи наукові підходи, практичний досвід і можливості влади, які сьогодні є. І реалізації програм, які сьогодні будуть тут обговорюватися і проектів, які будуть тут вирішуватися, є потрібним для нашого міста, потрібним для нашої держави, потрібне нашим людям», - переконаний ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ігор Чудик.
Директор компанії «Активольт Дмитро Долішній» також долучився до проекту. Як слухач. Підприємцеві цікаво почути про нові можливості розвитку у сфері саме «зеленої» економіки. Оскільки компанія працює у галузі електроенергетики.
«Хочемо дізнатися, можливо, є якісь можливості дофінансування для зростання нашого бізнесу і його розвитку в нашій громаді. Бо наша діяльність більше спрямована на всю Україну, ніж на Івано-Франківськ. Тут більше питання в енергоефективності та енергозбереженні, зелена економіка локального напрямку. Ми хочемо щось почати нове на своєму підприємстві і, думаємо, що цей круглий стіл, можливо, нам дасть якийсь поштовх, дасть нову інформацію, щоби рухатись в цьому напрямку», - каже учасник проєкту, директор компанії «Активольт» Дмитро Долішній.
Стимулювати та підтримувати розвиток інноваційного потенціалу громади – одне із завдань влади, каже Руслан Марцінків. І реалізація цього проєкту – радше не можливість, а обов’язок. Адже у час війни в Україні, важливо, щоби бізнес працював і розвивався.
«Дуже важливо, щоби люди могли займатися підприємницькою діяльністю, заробляти кошти для себе і своєї сім’ї, створювати робочі місця. Будь-яка ініціатива, яка сьогодні є важливо. А якщо це ще за кошти міжнародних донорів - ми працюємо над тим, щоби залучити максимальну кількість проектів. 20 підприємців отримають суму в розмірі по 60 тисяч гривень на розвиток своєї підприємницької діяльності для того, щоби вони могли навчитися, мали обігові кошти на розвиток. Стараємось практично підтримати бізнес і сприяти, щоби бізнес у Івано-Франківську розвивався», - розповів Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.