Війна стала викликом для всіх і перші тижні здавалося, що життя зупинилось. Але потім українці мобілізувались та продовжили працювати, щоб зберегти економічний фронт. Попри війну Франківську вдалося зберегти важливі підприємства: шведське «Електролюкс», німецьке «ПАС України» та ВО «Карпати», а ще відкрилися 73 нові підприємства, які переїхали до нас через повномасштабне вторгнення росії.
Нещодавно відзначили найкращих платників податків за минулий 2022-ий рік. Той рік війни був важким для кожного з них, але ми вдячні за те, що наші підприємства працювали, платили податки і це давало нам можливість як допомагати військовим та розвивати інфраструктуру міста.
Сумлінними платниками податків до бюджету Івано-Франківської громади у 2022 році стали підприємства-виробники:
ДП «ВО «Карпати»
ТОВ «Електролюкс Україна»
ТОВ «Будсервіс Івано-Франківськ»
ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат»
ТзОВ «ПАС Україна»
ТДВ «Івано-Франківськзалізобетон»
ФОП Федик Наталія Романівна
ТОВ «Інтелком»
ТОВ «Лігос»
ТДВ «Івано-Франківський міськмолокозавод»
ПП «Водолій-ЯП»
ТОВ «Данея»
ПРАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика»
ТОВ «Залізнична пекарня»
«Ми вибрали платників у сфері виробництва. Майже 70% доходів нашого бюджету – це надходження від сплати ПДФО. Найбільш цінніше надходження є сплати виробничниками цього податку. На виробництві створюється додана вартість і дуже важливо, щоб в місті зростала кількість підприємців, щоб підприємства розвивалися, щоб створювався інноваційний продукт та нові робочі місця. Це надзвичайно потрібно для нашої громади», - пояснює директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко.
Минулий рік був одним із найважчих, зокрема і для українського бізнесу. Складнощі виникли і в нас у тиловому місті. До прикладу, компанія із закордонними інвестиціями «Електролюкс-Україна», яка спеціалізується на виготовленні пральних машин.
Із початком повномасштабного вторгнення інвестор через безпекові ризики не бажав продовжувати роботу у Івано-Франківську. Однак підприємству вдалося не тільки втримати інвестора у Івано-Франківську, а й відновити виробництво в стані війни, дотримуючись усіх безпекових протоколів.
«Для іноземних інвесторів ну і, звичайно, для нас найцінніше є життя людини. І коли ми готували певний перелік робіт, щоби відновити виробництво, то, звичайно, нам довелось переконувати наших інвесторів, наш управлінський персонал штаб-квартири, що ми можемо забезпечувати рівень безпеки. Тому що, якщо оцінити, що ми країна в стані війни, то ризики залишаються. Зараз в нас експорт – це домінуюча складова. Тобто ми більше 80% нашої продукції відправляємо на експорт. Країни західної Європи: Польща, Німеччина, Італія, Франція, країни Прибалтики», - розповідає директор компанії «Електролюкс-Україна» Роман Рубльовський.
Ще одне відоме підприємство – виробник дитячих іграшок «Інтелком». Відколи росія відкрито напала на Україну, ринок так званих країн СНД підприємство для себе закрило. Туди від 24 лютого 2022 року не екпортували. Утім це лише дало стимул компанії краще працювати на Європейському ринку. Результат перевищив очікування.
«Не скажу, що 100-відсотково, але на 90% ми зуміли замінити експортні країни, і в результаті замістили ті, які втратили. Пошуки нових ринків, пошуки інших континентів дали нам результат. І на сьогодні наша компанія орієнтована на експорт та продовжуємо шукати далі. Минулого року ми зробили цікавий аналіз і зрозуміли, що десь біженці, які виїхали з України в Європейські країни, впливали на покупку наших товарів там, тому що вони шукали саме українського виробника», - розповідає директор компанії «Інтелком» Володимир Окрепкий.
Достойні та сумлінні – так про найбільших підприємців нашої громади говорить Руслан Марцінків. Під час нагородження міський голова подякував кожному керівнику компанії, яка всупереч всьому надалі працює та розвивається у Івано-Франківську.
«Ми хочемо подякувати платникам податків, дякуємо виробникам, підприємствам з інвестиціями, що не вийшли з нашого ринку. І саме завдяки яким Франківськ, незважаючи ні на що, продовжує розвиватися. Змінюється місто і змінюється бізнес. Дякую за щоденну працю, адже не зважаючи на виклики часу змогли вистояти, налагодити виробничі процеси і забезпечити своїх працівників роботою. За те, що і під час військових дій продовжували нарощувати виробництво і вистояли під час кризи з електроенергією. Тому дякуємо всім підприємцям, які сьогодні платять податки і роблять добро місту. А ще, що дуже важливо, волонтерять, допомагають нашим захисникам», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.