Вже традиційний вівторковий об’їзд мікрорайонами міста через несприятливу погоду відбувся лише сьогодні, у середу, 14 червня. Міський голова зі своїми заступниками та очільниками комунальних підприємств розпочали інспектувати із середмістя.
Від адмінбудинку вирушили на вулицю Шевченка, де Руслан Марцінків доручив комунальникам де-не-де покращити стан дорожнього покриття та привести до порядку квітники на пішохідній вулиці. Звідти через міський парк культури та відпочинку попри вулицю Чорновола велосипедна інспекція дісталася дворів навпроти стадіону «Рух». Невеличкі вулички Волошина та Снігуровича – залатати ями. Окрім того під час об’їзду мешканка двору звернулась до міського голови з проханням облаштувати смітник, який в теплу пору часто забитий. Від цього у дворі стоїть неприємний запах.
«Забагато є відходів пластикових, і неможливо поставити ту пляшку з одного боку. А з другого боку я звернулася з тим, що тут багато запахів таких зайвих. Хотілось би організувати так цей простір, щоби ці запахи не відчувалися. Бо тут поруч садочок, майданчик для дітей, ну і мешканці відчувають, особливо, коли гарячі дні», - скаржиться мешканка вулиці Сорохтея Любов Гатилевич.
Далі інспекція вирушила до дошкільного навчального закладу №29 «Кобзарик». Садочок оновлений та відремонтований. Укриття для дітей в досить гарному стані. Цьогоріч ЗДО не є черговим. А тому вже скоро піде на канікули.
«В нас укриття в належному стані. У нас з вересня місяця буде відкрита ще одна ясельна група. На сьогоднішній день функціонує 12 груп. Одна – перша молодша, три молодші, три середні і чотири старші. На наступний рік в нас буде дві ясельні групи, три молодші, 3 середні і чотири старші. Так що дітей в нашому мікрорайоні ми всіх охопили. Тільки 40 дітей ясельного віку, які стоять у черзі в ЦНАПі, ми ще не охопили. Але я думаю, на наступний рік всі дітки прийдуть і в нас на черзі не буде ні одної дитини», - розповідає директорка закладу дошкільної освіти №20 «Росинка» Галина Вишневська.
У планах, додає директорка ЗДО, - заміна труб водопроводу та водовідведення у підвальному приміщенні. Їх хочуть замінити за час відсутності діток в садку.
Далі по маршруту – ліцей №12, що на Національної Гвардії. Тут у старому підвальному приміщенні дотепер не було нормальної вентиляції. Хоча укриття здатне вмістити до 450 осіб одночасно, тут каже в.о.директора Петро Бойчук, пересидіти тривогу було не надто зручно. Тепер ситуація виправляють.
«Було некомфортно, бо вентиляції не було. То було дуже душно. В нас вона була ще радянська ручна, було незручно то крутити. Зараз міняємо вентиляцію і водяні труби, бо труби дуже течуть, будемо міняти. І побілку зробимо після того всього у підвальному приміщенні», - розповідає в.о. директора ліцею №12 Петро Бойчук.
Майже дві з половиною години ранкового інспектування завершились на території ліцею №21, що на Сахарова 36а. Укриття тут функціонує. Може прийняти до 500 осіб одночасно. І наразі, поки в школярів канікули, у сховище під час тривоги можуть приходити мешканці мікрорайону. Утім для всієї школи лише цього одного укриття замало. Тому неподалік будують друге. На таку ж кількість осіб. Завдяки проєкту «Бюджет участі», кошти на облаштування сховку ліцей №21 виграв.
«На сьогоднішній день в нас функціонує одне укриття. Досить велике, може прийняти до 500 людей. Зараз ми працюємо над тим, що якщо є потреба, приходять жителі мікрорайону. Вони вже ознайомлені з нашим укриттям від початку війни. На початку збиралося їх дуже багато, потім укриття слугувало суто для учнів та працівників ліцею. На сьогодні ми бачимо, що це укриття нам трішки затісне. Нам потрібне укриття №2. Воно зараз облаштовується і допоміг нам проект «Бюджет участі» - розповідає директорка ліцею №21 Олександра Лесюк.
Роботи тривають, укриття функціонують і покращуються, каже заступниця міського голови Вікторія Дротянко. І нагадує, у місті з 1 липня функціонуватимуть 10 чергових садочків, решта матимуть змогу покращити території, приміщення та сховища.
«Під час ранішнього об’їзду, який проводиться щотижня, ми дійсно були в навчальних закладах. Школи в нас вже на канікулах, але все рівно ми мусимо доробити всі укриття, десь навіть їх збільшити. Були в ліцеї №12. Говорили про території, які навколо ліцею, звісно, про укриття, адже ми будемо його тут збільшувати. І цей заклад потребує ремонтів більш значних. Ті, що ми можемо зробити в рамках наших призначень, ми будемо робити за літо. Також відвідували садочки. Вони ще працюють, а з липня ідуть на канікули. Але ми лишаємо 10 чергових садків, які будуть працювати. Ті незначні проблеми, які ми побачили, ми їх вирішимо швидко – за літо. А ті проблеми, які виникають – шукаємо шляхи їх вирішення для того, щоби швидко все владнати», - резюмувала заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти і науки Вікторія Дротянко.
Загалом під час нинішнього об’їзду великих проблем не виявили. Десь дорожнє покриття замінити, десь бордюр, а десь привести до порядку смітники – усі питання мають якнайшвидше вирішити комунальники, - запевнив Руслан Марцінків. Головною темою натепер є перевірка укриттів та сховищ. Тому цього разу вирушили по освітніх закладах.
«Дивились укриття, тому що важливо, щоби укриття були в доступі. Є проблеми тут по школі №12. Зараз доробляємо укриття, робимо ремонт. Тут також котельня буде побудована біля школи, бо цей район відключається від СТЕКу. І дуже важливо, щоби далі благоустрій продовжувати. Ми побачили певні ділянки, які будемо робити, але безпека понад усе. Тому першочергово дивимся на безпеку. У 12-ій школі поки робиться ремонт укриття. А в дитячих садочках в принципі годиться. Якщо доробити роботи до 1 вересня, а я думаю, що зроблять, бо кошти є, то все буде гаразд», - запевнив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
А вже за місяць-півтора усі доручення, які сьогодні дав міський голова комунальникам, Руслан Марцінків перевірить на контрольному інспектуванні. Нагадуємо, традиційні «Чорні п’ятниці» змінили формат і тепер після об’їздів за деякий час відбуватиметься контроль виконання робіт.