Засідання багате на різноманітні питання та рішення депутатів. Розпочали з ряду звернень. Зокрема міський голова Руслан Марцінків зачитав звернення міської ради про повернення Почаївської лаври у Державну власність. Від 2004-го року об’єкт в оренді московської церкви.
«Завтра буде голова Тернопільської обласної ради і це таке побажання наших колег з Тернопільщини, щоби були звернення від органів місцевого самоврядування про Почаївську лавру. На нашу позицію – не може діяти московська церква на території України в часі московсько-української війни. Тому це звернення стосується повернення Почаївської лаври у державну власність, тому що свого часу у 2004 році Янукович передав на 49 років в оренду Почаївську лавру московському патріархату. Але я вважаю, що судовим рішенням можна повернути її у власність Держави, а потім вирішити, чи передати її Українській греко-католицькій церкві чи Православній церкві України», - звернувся Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
А далі ще одне звернення. У ньому міська рада просить запобігти зриву майбутнього опалювального періоду, оскільки через невиконані державою зобов’язання з’явився борг за газ у сумі майже 225 мільйонів гривень. Щодо різниці у тарифах звернення зачитав заступник директора Департаменту житлової та комунальної політики Геннадій Пономаренко.
«Оскільки міська рада виконала свої вимоги щодо непідвищення тарифів на теплову енергію та водопостачання протягом декількох опалювальних сезонів, але при цьому держава не виконала своїх обов’язків у відшкодуванні різниці тарифів, тому виникають через це певні проблеми, в тому числі і у питанні заборгованостей перед газопостачальними організаціями. Тому міська рада просить для запобігання зриву опалювального сезону все-таки виконати поставлені вимоги і взяті державою зобов’язання перед Івано-Франківською громадою погасити заборгованість в сумі 224 млн 19 тис 928 гривень», - зачитав звернення заступник директора Департаменту житлової та комунальної політики Геннадій Пономаренко.
А далі депутати голосують за рішення про присвоєння звання почесного громадянина міста Івано-Франківська Євгену Коновальцю. Обранці голосують за – одноголосно. Відтак, депутати голосують і за рішення - наступне питання. За результатами звернень родин загиблих у московсько-українській війні, місто проголосувало за виділення 60 тисяч гривень на виготовлення пам’ятників нашим Героям. Ще 30 тисяч – на ці потреби має надати обласна рада. Далі – питання створення комунального підприємства «Дім воїна». Голова ветеранської організації Михайло Шутак звернувся до депутатів з проханням підтримати дане питання.
«Ми ініціювали у Івано-Франківську створення такого закладу як «Будинок ветерана». Щоби координувати, організувати всю роботу з ветеранами, з воїнами, які приходять зараз і повертаються у мирне життя, з сім’ями загиблих і зниклих безвісти. Є вже статут, просимо підтримати створення такої організації», - керівник ГО «Східний фронт» Михайло Шутак.
Наразі для цього комунального підприємства місто вже знайшло приміщення у середмісті. Заплановано, що в «Будинку воїна» працюватимуть психологи, надаватимуть юридичну допомогу та всіляко допомагатимуть бійцям та їх родинам.
«Наразі ми маємо приміщення на початку Січових Стрільців, де було Управління праці. Приміщення в центральній частині міста. Ми плануємо, що «Дім воїна» буде там». Відповідно для комунікації це дуже зручно, щоби був саме там «Дім воїна», - звернувся до депутатів Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
До слова, сьогодні депутати прийняли рішення також допомогти громадам Покровська Дніпропетровської області та Гуляйполя, тим містам, цілісність яких захищають хлопці нашої територіальної громади у складі 102 бригади тероборони. Тому депутати вирішили виділити субвенцію у сумі по 500 тисяч гривень кожному місту на придбання паливно-мастильних матеріалів та придбання засобів реабілітації. Далі – про створення комунальної установи «Молодіжний центр». Такий осередок необхідний молоді та студентам, звернулась до депутатів доповідачка – начальниця відділу молодіжної політики Мар’яна Циганин. Наразі для Центру вже готують приміщення на стадіоні «Рух».
«Цій ініціативі молоді вже багато років, тому я прошу вас підтримати. Також це дозволить долучити додаткові інвестиції в нашу громаду, отримання статусу «Громада дружня до дітей та молоді» та «Молодіжна столиця». У нас уже є домовленості з партнерами, відповідно наразі відбувається ремонт приміщення на суму 2 млн 100 тисяч гривень. Це тільки перший внесок, який уже до нас поступив. Далі ми очікуємо, що буде більш результативніша робота з молоддю», - каже начальниця відділу молодіжної політики МВК Мар’яна Циганин.
Також затвердили Декларацію про Зелений курс Івано-Франківської міської територіальної громади. Основними напрямками якого мають стати: запобігання змін клімату, політика адаптації, сталий транспорт, перехід до «нульових» викидів, розвиток агровиробництва і сільських територій та інше. Мета – залучати кошти і з європейською допомогою покращувати якісь життя громади. Також депутати мають намір отримати позику у розмірі 3,1 млн євро для модернізації медичних закладів. Відтак, перейшли до земельних питань порядку денного, а саме затвердили детальний план територій. Більшістю голосів затвердили ДПТ багатофункціональної забудови на вулиці Берегова, 24, зваживши на всі побажання та зауваження мешканців навколишніх будинків. Також обранці вирішили надати дозвіл на розроблення ДПТ для багатоквартирної забудови в межах вулиць Мазепи – Дорошенка. Насамкінець депутати зняли з голосування питання про приватизацію приміщення на Бандери 12А.
«Мова йде про спорткомпекс «Електрон». Приміщення наразі перебуває в оренді, відповідно про приватизацію мови бути не може, - зазначив Руслан Марцінків.
Під час 36-ї сесії Івано-Франківської міської ради родині загиблого старшого солдата Дмитра Кіндрата передали нагрудний знак Головнокомандувача ЗСУ «За взірцевість у військовій службі», а також Руслан Марцінків вручив відзнаки міста «За честь і звитягу» 1 та 2 ступенів 69-ом родинам Героїв нашої громади.