«Вишиваночка» - новий бренд етноодягу, який релокувався до Івано-Франківська з Києва. У межах бізнес-п’ятниці міський голова Руслан Марцінків відвідав виробництво вишитих виробів. «Вишиваночка» - сімейний бізнес родини Ткачуків. Голова сім’ї – ветеран російсько-української війни і головний натхненник технічної сторони бізнесу Олександр Ткачук. Колись чоловік працював керівником IT-компанії та розробляв систему «Розумний будинок». З початком повномасштабного вторгнення бізнес закрив, натомість у червні відкрив інтернет-магазин етноодягу, а далі – власне виробництво в Івано-Франківську. У процесі допомогли кошти з українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів.
«За допомогою цих коштів ми закупили виробниче обладнання вишивальне. Також дружина отримала грант «Власна справа» в Єробота. Докупили ми техніки частково за своє фінансування. І зараз в нас є повноцінне виробництво, ми вже майже мале виробництво. Нам ще трішечки-трішечки залишилось. Кілька місяців», - розповідає підприємець Олександр Ткачук.
Дружина Олександра – головна дизайнерка та відповідальна за творчий процес створення вишиванок. Програму з оздоблення тканин знайшла і опанувала самостійно, і в цьому допоміг досвід роботи з фотошопом та 3d програмами. Вишиванки, каже Яна Ткачук, відшивають за індивідуальними мірками. За кілька днів можна отримати унікальні речі з орнаментами різних регіонів.
«Щось робити нове-нове, хочеться, щоби було трошки тої історії, ідентичності. І оце все правильно поєднати, в тому є трішки складність і воно займає трішки часу. Мені дуже подобається цим займатись. Людина може звернутися до нас і в найкоротший термін ми можемо запропонувати певний дизайн, який вона опише словами і який захоче. І так само ми буквально за два-три дні можемо вишити сорочку чи будь-який вишитий виріб. Наша родзинка – це швидкість і унікальність», - розповідає підприємиця Яна Ткачук.
Одна сукня має в середньому близько півтора мільйона стібків. Орнаменти можна замовити будь-які: геометричні, рослинні, тваринні або ж символи-обереги. Важливо, що на виробництві працюють випускниці Центру професійно-технічної освіти №1. «Вишиваночка» особлива одразу у кількох аспектах.
«Воно особливе тим, що зроблене сім’єю, в тому числі це є ветерана бойових дій, що дуже важливо. Люди вміють залучати грантові кошти, вміють зробити певні речі, тому я рекомендую скористатися можливістю підтримати це підприємство, воно залучає молодих швей. Ви бачите, що тут люди працюють на те, щоби створювати етноодяг. А етноодяг сьогодні продається скрізь. Продається за кордоном, продається в нас, передається хлопцям на передову по потребі. Тому дуже важливо, щоби такі підприємства тільки розвивались», - запевнив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.