У перший понеділок липня Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків провів традиційний прийом громадян. З 14-ї і до 19-ї години вечора Руслан Марцінків прийняв понад півсотні іванофранківців.
Особисті питання кожного мешканця громади різні: хтось просить покращити благоустрій, або ж допомоги у відключенні від централізованого опалення. Частими також є питання матеріальної допомоги. Її приходять просити пенсіонери, малозабезпечені та потребуючі лікування.
«Дуже багато матеріальної допомоги. В людей дуже багато хворіб, потрібно допомагати. Також мають питання щодо прибудинкових територій, питання благоустрою, але найбільше питань – це перехід на індивідуальне опалення. Люди переходять, якраз активно тривають роботи. Ми зустрічаємося, спілкуємося, говоримо, вирішуємо конкретні проблеми людей. І люди знають, що можна прийти пожалітися, звернутися, вирішити питання, тому така велика кількість людей і приходить», - резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Пенсіонерка Марія Стельмащук прийшла на прийом громадян із проблемою цілого будинку. Проживає жінка на Вовчинецькій 200. Будинок було відключено від централізованого опалення 16 років тому. У під’їзді немає ані труб, ані батарей, які опалювали би приміщення загального користування. А у квартирах власники встановили автономне опалення. Однак, вже два роки до поштових скриньок надходять платіжки.
«І ми ці 16 років не платили. Коли сказали: робіть по стояку – не будете платити. І так було. А тепер 2 роки поспіль нам нараховують по 500 гривень в місяць. Це я плачу своє опалення, і ще 500 гривень за що? І ми мучимся. Пенсія 4 тисячі. З чого я буду платити?», - розповідає мешканка вул. Вовчинецька 200 Марія Стельмащук.
Пенсіонер Віктор Ковальський вже не вперше приходить на прийом до міського голови. Болюча тема для чоловіка – відсутність громадської лазні у Івано-Франківську. Усі, що функціонували, зачинені. А до приватних пенсіонерам – зась, адже на них бракує малої пенсії.
«Вже 3 роки в місті немає жодної бані загального користування. Це єдине місто обласний центр в Україні, яке не має такого роду бані. В той же час є ще непрацююча розвалена стоїть баня за «Космосом», є баня ще колійова, її закрили. А це є оздоровчий заклад. У місті зараз живе більше 50 тисяч біженців. Піти по-людськи помитися вони не мають такої можливості в місті. Приватні бані, яких тут повно – «деруть в три шкіри», і переселенці, і пенсіонери не можуть розкошелитися і платити по 200 гривень за одну годину користування приватної бані», - мешканець Івано-Франківська Віктор Ковальський.
А мешканки будинку пам’ятки архітектури по вулиці Вітовського, 19 прийшли на прийом із проханням допомогти у заміні вікон. І не лише матеріально. Жінки просять архітектуру замінити старі рами на нові зі збереженням автентики. Оскільки будинок є пам’яткою, не хочуть псувати штучністю та пластиком. В міській архітектурі підкреслили – це хороший приклад відповідальних власників житла у будинках-пам’ятках архітектури.
«Це ще раз свідчить, що в місті є відповідальні власники пам’яток архітектури чи приміщення у пам’ятках архітектури. І ми вітаємо такі речі, коли власники, які мають бажання змінити наприклад ті самі вікна, вони шукають документи в архіві, хочуть відновити віконні рами такі як були автентичні. Це дуже похвально і ми готові консультувати та йти назустріч таким людям. Люди були на прийомі в міського голови і в них там стоїть питання ремонту даху. Є певні проблеми, ми проведемо певні обстеження, власне, що там затікає. І визначимо, скільки це буде коштувати», - розповідає директор Департаменту архітектури Орест Кошик.
Також на прийом прийшов мешканець Пасічної, 20. Нагальною проблемою назвав невідповідне розташування смітників між 20-им і 14-им будинками на цій вулиці. Ознайомитися із ситуацією запросив і Руслана Марцінківа. Саме тому вівторкова велоінспекція вирушила у цей мікрорайон. Міський голова спільно з комунальниками відвідав Пасічну 20, щоби знайти спільний консенсус у проблемній темі смітників між двома будинками. Одним - місце розташування контейнерів підходить, інші виступають проти. Наразі тема поки залишається відкритою, її мають мають вивчити та вирішити.