Анотаційну дошку загиблому Герою Ігорю Мазуркевичу відкрили у селі Вовчинець Івано-Франківської громади. Пам’ятний знак відтепер зустрічатиме та проводжатиме односельців на фасаді гімназії, де Ігор Мазуркевич здобував середню освіту. Сміливий та впертий, справедливий та завзятий – таким воїна пам’ятає його вчителька – Ольга Михайлівна Рущак. Вона пишається своїм колишнім учнем, адже чоловік став на захист у перші дні повномасштабної війни за власним бажанням.
«Він пішов на війну за покликом серця. Йому не давали повістки, його не викликали, його не ловили. Він просто сам пішов в воєнкомат. І хоча спершу була відмова, він наполіг і став в ряди захисників. Ця анотаційна дошка на стінах нашої школи буде висіти довго. Буде нагадувати нашим учням, які будуть заходити, виходити зі школи, хто зберіг нам мирне небо. Хто зберіг нам спокій, сонце і мирне життя», - впевнена вчителька Ігоря Мазуркевича Ольга Рущак.
З початком Великої війни, Ігор Мазуркевич одразу пішов до військкомату. Він прагнув стати на захист країни. Однак спочатку у бойовий підрозділ, куди він хотів потрапити, чоловіка не взяли за станом здоров’я та віком. Так Ігор Мазуркевич потрапив у роту охорони, пригадує його товариш. Утім прагнув у бій, в ту омріяну коломийську 10-ку.
«І в один прекрасний момент він каже: Я, напевно, не зможу тут. Я не витримую. Тут набирають знову добровольців, я записався. Я кажу: ти вже був в 10-ці, тебе забракували. Тоді забракували, а зараз взяли. На другий день ми з Русланою провели в 13-ту школу і все. Більше я його не бачив», - розповідає товариш загиблого Ігор Білінський.
29 червня 2022 року старший солдат Ігор Мазуркевич героїчно загинув під час артилерійського обстрілу на бойових позиціях біля населеного пункту Часів Яр Бахмутського району Донеччини. Посмертно нагороджений відзнакою міського голови «За честь і звитягу», медаллю за заслуги перед «Прикарпаттям» та орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
«Я хочу сьогодні сказати, що ми докладемо максимум зусиль, щоби зберегти пам’ять. Дійсно, найголовніше – це молитва за тих, хто не з нами. Але окрім молитви ще зберегти пам’ять в анотаційних дошках, у наших книжках, у різних формах. Підказуйте, яким чином можна зберегти пам’ять, щоби кожен Герой був показаний як Велика Людина, яка віддала найдорожче – життя. Майже щодня громада втрачає найкращих. Тих, які пішли на захист нашої держави. Я в середу разом зі своїми друзями, з волонтерами був на Донеччині, в Костянтинівці, Дружківці. Спілкувався з нашими штурмовиками. Ще не одну книгу напишуть, як в меншій чисельності, при меншому озброєнні, невеликій кількості авіації, наші захисники не тільки обороняються, а йдуть в контрнаступ і вибивають ворога», - зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
У межах програми «Івано-Франківськ – місто Героїв» у громаді місто продовжує відкривати пам’ятні знаки загиблим Героям. Створюють фільми та пишуть книги. Адже кожен, хто поклав життя за волю України повинен залишатися у пам’яті франківців.