Місто підтримує господарів та заохочує їх до розвитку фінансово. Нещодавно підприємець Михайло Щерб’як з с. Добровляни отримав з міського бюджету допомогу у розмірі 40 тисяч гривень для своїх 200 бджолосімей. Він підготував документи, пройшов комісії та отримав свої гроші на господарство.
«Я скористався програмою міського голови та Департаменту комунальних ресурсів за що їм дякую. Ці кошти звісно повністю не покривають всі витрати на бджільництво, але певну частину можна використати на матеріал, чи щось докупити. Це хороша ідея і хороша програма. Я нею скористався і задоволений, тому що можу й надалі розвиватися і маю надію, що вона працюватиме довго», - зазначає пан Михайло.
За його словами, найбільше коштів витрачається на цукор, коли потрібно підгодувати бджіл. Бо коли часто випадають дощі, то залишається мало пожитку, який би могли зібрати бджоли. Тож для підгодівлі необхідно близько 10 кг на одну бджолосім’ю. А якщо тримати понад 200 бджолосімей, то відповідно, це великі витрати. Загалом у громаді є близько 40 повноцінних пасік, директор Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Микола Вітенко підрахував, що на території нашої громади є 40 повноцінних пасік, станом на липень 2023 року вже 22 суб’єкти подали необхідні документи, отримали позитивне рішення і відповідно – кошти.
«У 2022 році ми прийняли програму розвитку та підтримки сільського господарства. У 2023 заклали в міському бюджеті кошти. Програма працює, зокрема в частині підтримки бджільництва. Стосовно умов програми: треба подати перелік необхідних документів: паспорт, ідентифікаційний код, виписка з банківського рахунку, заява встановленого зразка, також документ про реєстрацію в реєстрі потужностей і також паспорт пасіки - сертифікат про проходження весняного обстеження. Передбачена допомога у розмірі 200 гривень на 1 бджолосім’ю», - узагальнив Микола Вітенко, заступник міського голови, директор Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства.
Усі документи можна подавати в будь-який ЦНАП громади. Це дуже зручно, адже все можна оформити у селі, де є господарка.
«Дуже приємно, що сьогодні програма підтримки сільського господарства діє. Зокрема, і для тих людей, які займаються бджолами. Я тільки можу сказати, що це дуже важка праця. І ті люди, хто займаються бджільництвом, розводять худобу, займаються парниками – можуть отримати компенсацію з міського бюджету. Так, це напевно не покриє всіх необхідних витрат, але це добра допомога для того, щоб розвиватись і щось придбати необхідне за ті кошти. Вже ми бачимо, що франківці активно користуються цим. До речі, хотів би сказати, що не тільки в селах. Бджоли розводять і в місті Івано-Франківську. Особливо в малоповерховій забудові. Багато людей подаються на цю програму. Закликаю користуватися цією програмою, подавати та відповідно отримувати кошти з міського бюджету», - підсумував Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська.
Детальніше про умови програми підтримки газдів, що тримають свині, корови, кози, вівці, коні, бджоли, теплиці тощо та механізм отримання читайте на сторінці Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства, на сайті департаменту чи сторінці міського голови. Також зверніть увагу, що прийом заяв триватиме до 1 жовтня 2023 року.