В Івано-Франківську провели Духовний форум у межах розробки "Стратегії розвитку міста 2030". Представники усіх конфесій, які є у нашій громаді, зібралися в одному приміщенні, щоби обговорити подальші кроки щодо змін якості життя в Івано-Франківську. Зокрема, у сфері духовності, адже це є чи не найголовніша складова нашого міста.
«Якщо ми подивимося, чим Івано-Франківськ відрізняється від інших міст України, то серед всього іншого, де є високий рівень підприємливості, високий рівень патріотичності, ми бачимо, що Івано-Франківськ так само є містом, де для мешканців дуже важлива їхня віра. Віра є частиною причини, чому Івано-Франківськ настільки міцно і твердо стоїть на ногах, тому що віра - одна із тих речей, яку в людей не можна забрати. І, відповідно, дуже важливо, щоби ми, розуміючи, що духовна сторона Франківська є так само причиною, чому Франківськ настільки сильний, щоби ми могли обговорювати ці питання в рамках стратегії», - впевнений очільник робочої групи з розробки стратегії Івано-Франківська Євген Глібовицький.
Релігія сьогодні – одна зі складових розвитку міста, кажуть священники. Стратегія духовного розвитку – це забезпечення насамперед внутрішніх потреб вірян.
Стратегія Івано-Франківська – це спосіб змінити якість життя у місті. Спосіб, яким можна змінити прийняття рішень, реалізацію, самореалізацію людей. Це стосується будь-якої сфери: економічної, соціальної, освітньої, сфери безпеки та релігійного життя, бо воно важливе для мешканців міста.
«Коли ми говоримо про місто, то говоримо насамперед про людей, які в ньому живуть. Коли ми говоримо про людей, то маємо дбати як за розвиток тіла людини, так і за потреби душі людини. Коли йдеться про стратегію духовного розвитку – це про необхідність забезпечити духовні потреби людини, щоби людина могла розвиватися духовно, мала змогу і нагоду молитися. Щоб вона мала дбати за розвиток своєї душі та пильнувати різні небезпеки - всяке зло і гріх, яке може руйнувати душі», - відмітив настоятель парафії Святих Кирила і Методія у Крихівцях о. Йосафат Бойко.
Усі релігійні конфесії в одному місці. На форум прийшли представники церков, які діють на території нашої громади. У межах форуму, в часі війни, каже Митрополит Галицький ПЦУ Кир Андрій, об’єднання задля єдиної мети – необхідність. А сьогодні особливо, коли триває війна, потрібно збиратися разом.
«Як представник від нашої церкви я пропоную, щоби по вулиці Довженка, де Храм Різдва Христового, який має статус гарнізонного, можна було помолитися за тих воїнів, щоби кожен з них прийшов і згадав свого побратима, який відійшов у вічність», - каже Митрополит Галицький ПЦУ Кир Андрій.
Про гарнізонний храм кажуть і капелани – священнослужителі, які є духовною опорою для військовослужбовців. Запевняють, для військових та їх родин повинно бути місце для духовних зустрічей та молитви.
«Те, що ми можемо зробити разом: духовенство й вірні - це є створення єдиного міського Івано-Франківського, а, може, і Прикарпатського гарнізонного храму, який би послужив місцем зустрічі воїнів різних конфесій. І цей гарнізонний храм міг би допомогти й ВПО, демобілізованим воїнам молитвою й словом. У цьому храмі маємо створити духовну світлицю – місце зустрічі, де священики, родини військових, де самі демобілізовані можуть разом зустрічатися і молитися», - говорить синкел у справах капеланського служіння Івано-Франківської архієпархії УГКЦ о. Василь Пасічник-Рак.
Духовний форум став частиною Стратегії розвитку Івано-Франківська. Наразі її розробляють до 2030 року, удосконалюючи стратегію, яку місто мало до 2027-го.
За словами Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа, викликом сьогодні є війна і допомога людям у цих реаліях.
«Без духовенства, без релігійних громад, без бачення, як Франківськ розвивається в цьому напрямку дуже важко будувати сучасне місто. Ви бачите, сьогодні Франківськ надзвичайно відкритий до будь-яких релігійних спільнот, ми відкриті, щоби кожен розвивався на базі цінностей віри в Бога і побудови кращого суспільства. Тому дуже важливо, що сьогодні після форуму освітян відбувається форум духовенства, форум духовний. Дуже вдячний всім, хто зараз бере активну участь в розробці та в тому, що ми врахуємо в цій стратегії. Ми плануємо прийняти Стратегію в грудні-січні. Відповідно до цього часу ми опрацюємо всі пропозиції та такий стратегічний документ буде прийнятий на сесії міської ради», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.