Кабінет соціально-психологічної підтримки відкрили в Івано-Франківську. На базі міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюватимуть психологи, які допомагатимуть франківцям, що опинилися у складних життєвих обставинах або стали жертвами домашнього насильства.
«Зараз країна перебуває в дуже складних обставинах, ми перебуваємо в час війни та це відображається на різних категоріях нашого населення. У такі періоди дуже загострюються питання насильства і я відчуваю, що саме моя допомога потрібна, тому я зголосилася працювати в цьому центрі. Кожній людині потрібна підтримка, щоби її вислухали й надали певну допомогу. Звичайно, що це не вирішується одним разом. Травми тягнуться і з дитинства, але ми працюємо тут і зараз з певними запитами, які є на сьогоднішній момент», - розповідає психолог центру Галина Черняк.
Донедавна у центрі працював лише телефон довіри, на який жертви насильства могли подзвонити і поговорити з соціальними працівниками. Однак психологічний кабінет таки був на часі. Людям необхідно було виговоритись психологу, фізично відчуваючи його підтримку. Відкрити кабінет соціально-психологічної допомоги у міському центрі соцслужб для сім’ї, дітей та молоді допоміг Фонд ООН.
«Завдяки фонду ООН у галузі народонаселення, їх підтримці ми зробили в даному приміщенні ремонт, оснастили, закупили меблі, техніку і, власне, цей фонд фінансуватиме пів року оплату праці спеціалістів, які тут будуть працювати. В першу чергу, працюємо з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах, які є у нас на обліку, які перебувають під соціальним супроводом і надаємо послуги батькам та дітям. Тобто їх консультують, з ними працюють. Процес цей не одноденний, процес багаторазовий», - каже директорка Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Леся Дикун.
Регіональна представниця Фонду ООН каже, за результатами досліджень у нашій громаді, консультативна служба була необхідна. Саме тому вирішили посприяти відкриттю кабінету у центрі соцслужб.
«Ми вважаємо, що питання гендерного насильства, протидії домашньому насильству завжди є на часі, а зараз особливо. І ми дуже багато часу приділяємо і спілкуємося з громадами, з обласними центрами та в нас була така можливість поспілкуватися, дізнатися, які є потреби й під час плідних кооперацій і співпраці ми прийняли таке рішення, завдяки мотивації громади, підтримати цей запит про створення консультативної служби», - додає регіональна спеціалістка з протидії гендерно зумовленого насильства Фонду ООН у галузі народонаселення України Олена Коханець.
Питання ментального здоров’я франківців у час війни загострилось, каже міський голова Руслан Марцінків. З людьми треба говорити, вислуховувати та допомагати бодай морально розв'язувати їхні проблеми.
«Дякуючи міжнародним партнерам, була можливість закупити меблі, тому є хороші умови для прийому людей. Ми віримо в те, що такої психологічної допомоги не дуже багато потрібно буде, але якщо таки буде потрібно, то тут можна знайти можливість поспілкуватись з психологом. Зараз питання ментального здоров’я, питання психологічної стійкості дуже важливе, тому ми стараємось в різних наших закладах, щоби обов’язково була така психологічна підтримка», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Кабінет соціально-психологічної допомоги працює на базі Івано-Франківського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що у мікрорайоні Позитрон, за адресою Симоненка, 3 б. У кабінеті працюватимуть 2 психологи й прийматимуть до 10 осіб щодня.