Людним та насиченим був традиційний прийом громадян у перший понеділок вересня. Зі своїми проблемами та питаннями до міського голови Руслана Марцінківа та його заступників прийшли майже сотня франківців.
Мешканка вулиці Любомира Гузара Марія Вовчак прийшла просити допомоги у встановленні індивідуального опалення. Жінка скаржиться: у квартирі мерзне. Взимку температура опускається до 12-ти градусів. Маючи дозвіл на встановлення індивідуального опалення, самостійно зробити його не може.
"Ми не можемо це зробити, бо люди, які не мають опалення залишилися малозабезпечені, хворі і вони не можуть собі дозволити встановити цей котел. А ті люди, які мають котел, брати участь у проведенні робіт не хочуть. І тому ми не можемо нічого зробити. У квартирі холодно, у квартирі грибок, труби течуть. Катастрофічна ситуація", - розповідає мешканка вулиці Любомира Гузара Марія Вовчак.
Питань щодо переходу на індивідуальне опалення на прийомі чимало. І це вже традиційно. Як-тільки минає літо, франківці починають бідкатися як зігрітися узимку. І питання встановлення автономки стає для них головним. Однак, за словами директорки профільного Департаменту міської ради Уляни Плитус, перехід з централізованого опалення на автономне – реальний, але це системний процес, який треба робити у міжопалювальний період.
"Це тенденція щорічна. Чим ближче до зими, люди згадують, що треба індивідуальне опалення. Хоча ми про це говоримо цілий рік, розказуємо, що згідно процедур відключення відбувається тільки до 1 вересня, далі система заповнюється водою. Тобто всі процедури у будинку по заміні можна зробити тільки протягом міжопалювального періоду. Процедура залишається незмінною, має бути згода від мешканців 75% від загальної площі будинку", - пояснює заступниця директора Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Уляна Плитус.
Проблеми благоустрою у дворах – питання, з яким також було чимало звернень. Зокрема, знову прийшли мешканці вулиці Хоткевича 41. За цією адресою під час щотижневої велоінспекції міський голова Руслан Марцінків попередньо дав доручення Департаменту благоустрою, щоби включити до переліку об’єктів, які потребують ремонту. Після оформлення необхідної документації, роботи там невдовзі розпочнуть, запевнив перший заступник директора Департаменту благоустрою Ігор Сенчук.
«Ще також звернулися мешканці інших будинків. Серед них - вулиці Бельведерська 40,41. Люди наголошували на тому, що зараз зроблено тротуари на Бельведерській і фактично там вже всі двори зроблені, крім цього одного. Теж підемо обстежимо, визначимо обсяг робіт і будемо ініціювати виділення коштів. Також центральна частина вулиць Грюнвальдська, 27б звернулися і Вовчинецька, 126 мешканці вже зверталися раніше. Будемо теж ініціювати, щоби цей двір включили у перелік робіт на 2024-й рік", - каже перший заступник директора Департаменту благоустрою Ігор Сенчук.
Прийом тривав понад 6 годин. За цей час міський голова вислухав усіх, хто попередньо записався та з живої черги. Загалом, каже Руслан Марцінків, питання були традиційними для початку осені:
«Вже зима близько, тому багато людей за індивідуальне опалення, багато за матеріальну допомогу, багато за благоустрій приходять, навіть військовий перший, який приходив, просив за благоустрій. Працюємо, це основні питання. Багато звернень - це третина найбільших проблем. Є якісь такі цікаві, індивідуальні, але в основному ці: благоустрій, перехід на індивідуальне опалення, тобто підготовка до зими і матеріальна допомога», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Нагадуємо, щоби потрапити на прийом громадян до міського голови, який традиційно відбувається у перший понеділок щомісяця, необхідно попередньо, за тиждень до прийому, прийти до відділу звернень громадян та записатися.