На фасаді ліцею № 18 відкрили меморіальну дошку загиблому військовослужбовцю Василю Куцію. Боєць служив бойовим медиком у 30-ій окремій механізованій бригаді імені князя Костянтина Острозького. На війну пішов добровольцем, хоча близькі довгий час переконували залишитись із родиною.
«Я намагався його трохи відмовити, бо швидше пішов служити, ніж він, але він не послухався. Хотілося, щоби хоч один чоловік залишився вдома, бо батько вже старенький, мати померла за місяць до того, як пішли до армії. Дуже важкий був той рік. Він завжди був патріотично налаштований, пішов добровольцем. Ми обоє навчалися в цій школі і це важливо для мене і для моїх рідних. Так би мовити повернувся таким от чином додому», - розповідає брат загиблого Героя Василя Куція Микола Лінчевський.
Василь загинув під час штурмових дій поблизу села Мазанівка Краматорського району на Донеччині. Як воїн був надзвичайно сміливим та мужнім, як людина – добрий та дружній. У рідній школі, де навчався Василь, Героя пам’ятають допитливим та творчим хлопцем. І дякують захиснику за можливість здобувати освіту та жити повноцінним життям у час війни.
«Василь вчився у нас до 9-го класу. Закінчив школу у 1999 році. Це був цікавий, творчий, розумний хлопчик. Скромний. Як ми бачимо, дуже багато наших випускників саме таких з простих сімей стають героями і йдуть добровольцями на фронт. На жаль, це не остання дошка, яка висітиме на фасаді школи. Ще є кілька наших загиблих учнів», - розповів присутнім директор ліцею №18 Дмитро Чміль.
Анотаційні дошки, фільми, книги пам’яті та Алея слави у середмісті Франківська, - у такі способи наша громада вшановує чин усіх загиблих захисників. Натепер у російсько-українській війні загинули вже понад 300 іванофранківців, ще майже 60 воїнів нашої громади вважаються зниклими безвісти.
«Ми повинні зберегти пам’ять і допомагати сьогодні нашим військовим та жити гідно, - ці три речі, які дуже важливі в практичному сенсі, а в духовному, напевно, молитва. Тому ми вшановуємо у межах програми «Франківськ – місто Героїв» всіх наших Героїв. На жаль, таких уже є понад 300 у нашій громаді, і тому на фасадах наших шкіл, навчальних закладів відкриваються анотаційні дошки. Звісно, що ми мріємо, щоби такі дошки не відкривалися, щоби було максимально менше воєнних втрат у нашій громаді, і загалом у країні, але це залежить від нас всіх, як ми наближаємо перемогу. Тому такі заходи патріотичного виховання сьогодні надзвичайно важливі для громади», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.