Франківськ допомагає охочим розпочати власний бізнес
Опубліковано: 2023-09-20 10:12:00
Маєте ідею для бізнесу чи масштабування наявної власної справи – місто допоможе в реалізації. 

В Івано-Франківську стартували курси для тих, хто лише задумується про підприємницьку діяльність чи вже давно у бізнесі, але прагне його вдосконалити. 

На слухачів чекають 144 години теоретичних та практичних занять: від азів побудови власної справи і до нюансів успішного підприємництва. Саме тому набирали дві групи охочих: «новачків» та тих, хто вже знайомий з підприємницькою діяльністю.  

«Організаційно ми будемо працювати до кінця жовтня. Курс досить тривалий. Двічі на тиждень, обсягом 144 години. Досить великий. І дуже важливо, що ми будемо працювати як в аудиторії, так і індивідуально. Тобто, у нас передбачені індивідуальні консультації. Мінімум два дні ми будемо виділяти кожному тренеру для роботи індивідуально», - розповіла Уляна Бережницька, координатор заходів проекту, завідувачка кафедри прикладної економіки і координатор бізнес інкубатора ІФНТУНГ.

Розпочати свою справу в Івано-Франківську наважилась Анастасія Доценко, переселенка з Миколаєва. Колись в рідному місті жінка вже мала власний бізнес – дитячий центр та його роботу через війну змушена була припинити. В Івано-Франківську планує відкрити заклад швидкого і корисного харчування. Зараз, зізнається, починати все заново непросто. Однак, переконує, нема нічого неможливого. Тим паче, коли є мета та підтримка. Тому вирішила записатись на курси Бізнес-Інкубатора. 

«Мені дуже важливо відвідувати такі заходи, дізнаватись щось нове, розвиватись. Тут також є можливість написати грант, який допоможе нам фінансово. Тому я зараз тут на навчанні. Очікую новий досвід, нові знання, нові знайомства. Завжди, коли відвідуєш такі заходи – наповнюєшся якимись ідеями, енергією. Чуєш досвід інших людей, які знаходяться в команді і це тебе мотивує робити щось цікавіше. Якщо говорити про підприємців, які з нуля починають свою діяльність – то дуже важливо взагалі такі програми мати. Тому, що дійсно не завжди є можливість дізнатися, поспілкуватись, мати консультації. Коли я починала свій бізнес без підтримки і робила багато помилок. Але якщо в тебе є якийсь консультант, підтримка, якась група, де ти можеш спілкуватись – ти мінімізуєш свої ризики і тому в тебе швидше прискорюється результат. Вважаю, що це зараз дуже потрібно тим паче, що багатьом потрібно чи з нуля, чи релокованим. Тому дуже важливо мати такі програми взагалі», -  відзначила Анастасія Доценко, переселенка з міста Миколаєва.

Вже не вперше відвідує курси в Бізнес-Інкубаторі лікар-психотерапевт та приватний підприємець Юлія Кисляк. Каже, знову записалась на курси, бо колись вони допомогли їй започаткувати власну успішну справу, а зараз жінка прагне її масштабувати. 

«Перший мій курс, який я пройшла дав мені поштовх у житті далі рухатися, якісь основи про бізнес. І зараз я вже є підприємцем. А тоді ще не була. Тому я з радістю, коли почула, що набирається курс – захотіла його відвідати. І так я тут. Зараз я прийшла за тим, щоб масштабувати свою справу. Оскільки я надаю в основному індивідуальні консультації населенню, але я б хотіла працювати з групами. І така перша робота – це жіночі психологічні ретрити, які я проводжу в Карпатах. Цей проект я б хотіла масштабувати, щоб він був всеукраїнським. Тому це прекрасна можливість, щоб започаткувати і розвинути свій бізнес», - переконує Юлія Кисляк.

Кожен слухач отримає від курсів набір потрібних знань та навичок, а по завершенню навчання найбільш вдалі бізнес-ідеї матимуть менторську підтримку. 

«Це будуть різні роботи в групах. Найцікавіше, що в кінці цих занять ми проведемо конкурс бізнес-ідей і оберемо переможців. Ці переможці отримають менторську підтримку в реалізації своїх ідей, а також будуть відзняті промоційні відеоролики про їхні бізнес ідеї», - розповідає Світлана Криворучко, директор Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради. 

Підтримка бізнесу – надзвичайно важлива, а в умовах війни – й поготів. Підприємці в часі руйнівної війни оговтуються від шоку та демонструють непогані показники відновлення. А завдання влади всіляко сприяти. Тому в Івано-Франківську вже не вперше реалізовуються такі проекти.

«Коли розпочалась війна, насправді дуже великою була проблема втримати бізнес, щоб він працював. Десь був брак спеціалістів, десь закривалися, бо не вистачало коштів. Тож дуже приємно, що ми мали змогу виграти такі грантові курси на проведення саме навчання. Оскільки вони направлені на те, щоб покращити якість, придумати який креатив, зробити більш діджиталізовані підприємства, малий і середній бізнес. Розуміємо, що вони як ніколи зараз дуже важливі для нас. Адже, і дають кошти в бюджет, і робочі місця та дуже допомагають військовим на фронт. Дуже важливо це втримати і розвивати якомога більше. Тому сподіваємось, що ці курси пройдуть успішно і ці люди будуть черпати цю інформацію і втілювати в нашому місці свої ці знання», - відзначив Віктор Синишин, секретар Івано-Франківської міської ради.

Записатись на курси може кожен бажаючий, а курси, завдяки міжнародній підтримці проходять безкоштовно. Зареєструватись на них можна за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdjl3lnEKKadVEYFBB1Xmg-MDt2l4Hy2rfNMaXGVlARAGs6A/viewform?fbclid=IwAR1kzo2I_du6cTqDt49DvSDRl3qequNzR9XmyUq-T33HILQpIjL17xPN8Ao, або звернутись в Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради. 

«Ми дякуємо GIZ– міжнародній організації, яка фінансується німецьким урядом, які підтримують програми по вдосконаленню знань для наших підприємців. Адже, Франківськ – це місто малого та середнього бізнесу. Дуже важливо, щоб створювався бізнес, навчалися, щоб могли вижити в цей непростий економічний, військовий час. Тому дякуємо, що маємо можливість разом з університетом Нафти і газу робити такі важливі курси, де підприємці мають можливість навчатися», - резюмує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. 

Курси розроблені та проводяться в межах проєкту «Сталий розвиток МСП Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки», який став переможцем третього грантового конкурсу для органів місцевого самоврядування щодо системної підтримки МСП в рамках програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Проект реалізується Департаментом економічного розвитку із Центром розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. 

Останні новини

Компенсація франківцям за пошкоджене ворогом майно
Оновлено: 2024-06-25 16:54:08
Опубліковано: 2024-06-25 16:43:00
 Порядок надання грошової допомоги мешканцям громади, житло яких постраждало від ворожих російських атак, прийняли на позачерговій сесії міської ради.  «По цьому нашому порядку грошова допомога...
Пам'яті полеглих Сергія Фуштея та Любомира Вахняка
Оновлено: 2024-06-25 09:31:51
Опубліковано: 2024-06-25 09:24:00
Пам’ятні дошки полеглим Героям нашої громади Сергію Фуштею та Любомиру Вахняку відкрили на стіні ліцею №23, де навчалися військовослужбовці. На подвір’ї школи зібралися родичі та близькі, вчител...
Ліквідація наслідків ворожого удару: працює мобільний реєстратор
Оновлено: 2024-06-24 13:39:24
Опубліковано: 2024-06-24 13:36:00
 У суботу вдосвіта франківці прокинулись від вибуху. Ворог завдав удару, але, на щастя, люди не постраждали. Проте є багато матеріальних збитків. Частково зруйнований корпус університету нафти й...
43 сесія Івано-Франківської міської ради
Оновлено: 2024-06-20 16:51:17
Опубліковано: 2024-06-20 16:34:00
Соціально-освітнього напрямку – так франківські депутати міської ради охрестили сесію, на якій  прийняли ряд важливих рішень для розвитку громади. Розпочали засідання традиційно зі звернень. Од...
Підготуватися до зими: депутати звернулись до Кабміну
Оновлено: 2024-06-20 12:26:34
Опубліковано: 2024-06-19 16:33:00
                                                                                                                                                                  Кабінету Міністрів України   Зве...
Виплати військовим і соціальні ініціативи Івано-Франківська
Оновлено: 2024-06-19 16:45:04
Опубліковано: 2024-06-19 16:33:00
Івано-Франківська громада підтримує своїх мешканців. Зокрема, військових, пенсіонерів та людей з інвалідністю та інших. Вже кілька років тут діють різні міські програми на соціальні виплати піль...
Гречка у Братківцях: засіяли поля й чекаємо врожаю
Оновлено: 2024-06-19 12:44:18
Опубліковано: 2024-06-19 12:36:00
У Франківській громаді засіяли гречку для потреб шкіл та садочків. Вже другий рік поспіль комунальне підприємство «Франківськ АГРО» висіває цю культуру на землях нашої громади.  «Погода дозволя...
Велоінспекція за розкладом
Оновлено: 2024-06-18 13:38:20
Опубліковано: 2024-06-18 13:37:00
Вівторок, а отже традиційно міський голова Руслан Марцінків зі своїми заступниками та очільниками комунальних підприємств вирушили на інспектування містом. Цього рази на велосипедах виїхали від ...
Завод з виготовлення металопластикових вікон та дверей "оселився" у Франківську
Оновлено: 2024-06-17 13:53:28
Опубліковано: 2024-06-17 13:29:00
Найбільший завод з виготовлення металопластикових вікон та дверей у нашому регіоні відкрився в Івано-Франківську. Це другий завод однієї з кращих компаній з виробництва профільних конструкцій в ...
Рекрутинговий центр до української армії
Оновлено: 2024-06-14 13:46:07
Опубліковано: 2024-06-14 13:44:00
У Івано-Франківську відкрили рекрутинговий центр до української армії. Відтепер записатися до сил оборони можна буде в центральному відділенні Центру надання адміністративних послуг, що на Віче...
Пам’яті Героїв Василя Дорошенка, Романа Голуба та Володимира Кушнірика
Оновлено: 2024-06-13 15:23:24
Опубліковано: 2024-06-13 15:22:00
На фасаді Івано-Франківського фахового коледжу технологій та бізнесу відкрили анотаційні дошки трьом випускникам закладу, які поклали свої життя за вільну Україну. Василь Дорошенко, Роман Голуб ...
Переможці Бюджету участі - 2024
Оновлено: 2024-06-12 15:44:41
Опубліковано: 2024-06-12 15:44:00
39 проєктів-переможців цього року визначили у міській програмі «Бюджет участі». І вже зовсім скоро ці проєкти реалізують за кошти громади. «Бюджет участі» 2024 року особливий, каже координаторка...
Перша таборова зміна "Лімниці"
Оновлено: 2024-06-12 13:12:58
Опубліковано: 2024-06-12 13:09:00
 Першу таборову зміну відкрили у комунальному таборі «Лімниця», що у селі Вістова Калуського району. Там 14 днів відпочиватимуть 105 дітей пільгових категорій з числа військових, загиблих, та по...
Каскад і Пасічна: проінспектовано!
Оновлено: 2024-06-11 10:52:17
Опубліковано: 2024-06-11 10:53:00
 Традиційна інспекція на чолі з міським головою Русланом Марцінківим вирушила перевіряти Каскад та Пасічну. На цей раз акценти на прибиранні, доступності та косінні трави.  «Сьогодні відбулась ...
Безбар'єрність біля військового шпиталю
Оновлено: 2024-06-10 15:41:27
Опубліковано: 2024-06-10 15:40:00
 Ще один крок до безбар’єрності. У середмісті Івано-Франківська комунальники завершують ремонтні роботи з пониження тротуарів та облаштування пішохідних переходів для безпечного пересування люде...
Німецька допомога: Інгольштадт подарував Франківську авто для ремонту автобусів на лінії
Оновлено: 2024-06-10 15:11:48
Опубліковано: 2024-06-10 14:53:00
Від Інгольштадта для Івано-Франківська. Автобусно-транспортне підприємство «Штадтбас» німецького міста Інгольштадт подарувало нашому КП «Електроавтотранс» ще один автомобіль. Цього разу вантажне...
Золоті та срібні медалісти 2024 року
Оновлено: 2024-06-10 14:53:14
Опубліковано: 2024-06-07 16:32:00
  Перелік медалістів:  Золота медаль 1. Гайдей Роман Ярославович, Ліцей ім. М. Сабата 2. Кравчук Софія-Марія Ігорівна, Ліцей ім. М. Сабата 3. Лісовський Олександр Богданович, Ліцей ім. М. Сабат...
«Бізнес-прогрів молоді IF» обрав переможців
Оновлено: 2024-06-10 15:22:05
Опубліковано: 2024-06-07 13:33:00
Перший Бізнес-прогрів молоді Івано-Франківської громади завершився. Його організували спільно Університет Короля Данила, Бізнес Асоціація Івано-Франківська та міський голова Руслан Марцінків. Як...
Перший великий маршрут у Івано-Франківську, доступний для людей з інвалідністю завершили
Оновлено: 2024-06-07 12:36:19
Опубліковано: 2024-06-07 12:34:00
Перший великий маршрут у Івано-Франківську, доступний для людей з інвалідністю завершили. Тепер від обласної лікарні в Пасічній і до Ратуші можна дістатися людям на візках без перешкод. Маршрут ...
У Франківську відзначили переможців конкурсу креативних індустрій міста
Оновлено: 2024-06-06 11:40:36
Опубліковано: 2024-06-06 11:20:00
100 тисяч на реалізацію проєктів: у Івано-Франківську нагородили переможців конкурсу креативних індустрій міста. 10 кращих підприємців у сферах ІТ, фото, відео, дизайну та інших креативних напря...