У межах підприємницької середи міський голова Руслан Марцінків відвідав одне з «найсмачніших» фермерських господарств «Беррі Прикарпаття». Полуниця, кавуни, солодкий перець, а згодом і лохина – усе це росте на площі близько одного гектара неподалік Івано-Франківська у селі Чукалівці нашої громади. Власник господарства Богдан Лутчин розповідає, за 6 років існування ягідної справи вдалося досягти найкращої якості продукції.
«Коли ти виходиш на якийсь професійний рівень, перше, на що треба звернути увагу – це екологічність продукції. Ми не кажемо, що це екопродукція, але коли здаєш на аналіз, тобі кажуть, що у два-три рази менше нітратів від норми, це радує. При вирощуванні нашої продукції використовуються новітні технології, в нас є комп’ютерна діагностика і плюс ми даємо крапельний полив, тобто рослина має тільки те, що повинно бути. Урожай в нас в основному з весни до пізньої осені, тобто ви можете приїхати і посмакувати», - розповідає власник фермерського господарства «Беррі Прикарпаття» Богдан Лутчин.
На «Беррі Прикарпаття» полуниця зростає у туннелях іспанського типу, тобто вони провітрюються з усіх боків, а під час сонячної погоди залишається тінь. Плівка у теплиці особлива – вона забирає двадцять п’ять відсотків ультрафіолету. Досвід вирощення солодкої франківської полуниці Богдан Лутчин взяв у закордонних колег. Сьогодні, вирощуючи солодку полуницю, фермер долучається до благодійності задля нашої перемоги. З самого початку ведення справи фермеру допомогла і громада.
«Перший рік, коли село Чукалівка стало нашою громадою, ми підтримали це підприємство в одному гранті. Ми вважаємо, що саме такі підприємства потребують великої кількості людей, які мають працювати . Це робочі місця, це догляд за землею – а це є дуже важливо. Вітаємо це підприємство і закликаю франківців підтримати своє, рідне, івано-франківське. Крім того, це підприємство і багато інших багато донатять і підтримують ЗСУ, що теж надзвичайно важливо. Навіть є окреме поле перемоги, де все, що виросло і продано, кошти з того ідуть Збройні сили України, це теж дуже добре», - зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Сьогодні Івано-Франківська громада продовжує підтримувати фермерство та сільське господарство. Програма підтримки та розвитку у нашій ТГ діє вже майже рік. За словами директора Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Миколи Вітенка, зараз бюджет міста готовий відшкодовувати за вирощення рослин, зокрема ягід до 200 тисяч гривень, але не більше 50% від загальних витрат фермерів.
«Зокрема, буквально на наступній комісії, даний підприємець вже подав документи, його звернення буде розглянуте, затверджено виконкомом, і підприємець буде мати можливість отримати відшкодування. Що, звичайно, є позитивно і для громади, бо створюються нові робочі місця, так і для підприємця, тому що є можливість розвивати рослинництво в громаді. Так само місто готове відшкодовувати системи поливу, мова йде про відшкодування на суму до 300 тисяч гривень, але не більше ніж 50%, і так само модульних теплиць, мова йде про відшкодування до 500 тисяч гривень, але не більше ніж 30%», - детальніше про програму сільського господарства розповів заступник Івано-Франківського міського голови, директор Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Микола Вітенко.