Плавати задля здоров’я та реабілітації. У Івано-Франківській міській дитячій клінічній лікарні продовжує функціонувати нещодавно відкрите відділення реабілітації та відновного лікування. На базі новоствореного відділення функціонує і басейн. Він тут був давно, однак його оновили та вдосконалили. І тепер він частина комплексу реабілітації для діток з патологіями або порушенням опорно-рухового апарату.
«В нас можуть проходити реабілітацію дітки від народження до 18-ти років. Тут можуть реабілітацію проходити дітки з такими патологіями: з ДЦП, сколіотичними поставами, якимись ортопедичними порушеннями. Вони звертаються до наших спеціалістів, вони їх оглядають, встановлюють діагноз, якщо потрібно якась діагностика, вони призначають і назначають реабілітацію», - розповідає заввідділу реабілітації та відновного лікування Міської дитячої клінічної лікарні Ірина Мига.
ЛФК, ерготерапія, масаж, фізпроцедури і, звичайно ж, плавання – усе це дає неабиякі результати під час лікування та реабілітації. 10-річний Макар Тарновський має сколіотичну поставу. Діагноз лікар-ортопед поставив нещодавно. Пройшовши неповний курс відновної фізкультури, підліток почувається значно краще.
«В мене були проблеми зі спиною, я пішов до лікаря і мене лікар відправив на лікувальне плавання. Найбільше мені подобається на спині плавати і руками відштовхуватися», - каже підліток, який проходить курс реабілітаційно-лікувального плавання Макар Тарновський.
Плавання завжди приносить користь та має позитивні результати під час реабілітації, розповідає інструкторка з лікувальної фізкультури Катерина Коноваленко. Жінка веде як групові заняття, так і індивідуальні, за бажанням батьків. Для кожного маленького пацієнта є свої ефективні вправи, які допомагають чи то розслабити, чи навпаки зміцнити м’язи.
«Це оздоровлення, зміцнення м’язів, дітям деяким дуже подобається плавання. Я даю вправи на зміцнення м’язів рук, м’язів ніг. Буває, що виконують тільки там руки, тобто працюють тільки руки, десь працюють тільки ноги, буває, що підключаємо як і руки, так і ноги, тобто все робимо поступово», - розповідає інструкторка з лікувальної фізкультури Міської дитячої клінічної лікарні Катерина Коноваленко.
Створення нового відділення реабілітації та відновного лікування у дитячій лікарні Івано-Франківська була радше необхідність, аніж вимога. Діток із різними ортопедичними патологіями більшає. А тут фахівці ефективно допомагають справитись із проблемами, впевнений Руслан Марцінків.
«Зараз, на жаль, кількість діток з інвалідністю і діток, які потребують оздоровлення, зростає і потреба в такому басейні є дуже велика. Тому в дитячій лікарні є цей басейн і за скеруванням лікаря дітки можуть проходити тут реабілітацію, фізичні навантаження. А басейн і плавання завжди мало лікувальний характер і, маючи інструкторів, маючи гарний персонал, наша дитяча лікарня може надавати ряд послуг для наших дітей. Тому запрошуємо всіх дітей, які потребують такої допомоги в нашу дитячу лікарню. Тут чисто, хороший персонал і постійний догляд. І дуже важливо, що басейн працює постійно», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Якщо раніше плавання у цьому басейні було більш навчальне, то зараз виключно лікувальне. Вправи розроблені інструкторами, буквально за кілька курсів комплексних заходів: масажів, лікувальної фізкультури, плавання та іншого, дають хороші результати у відновленні. Потрапити на таке лікування може будь-яка дитина від народження і до 18-ти років за направленням вузьких спеціалістів: лікаря-невролога, травматолога чи ортопеда.
«Перш ніж потрапити до нас на лікувальне плавання, має дитину оглянути або лікар-невролог, або лікар-ортопед, який вважатиме за потрібне скерувати дитину на реабілітацію, а вже лікар-реабілітолог, фізично-медична реабілітація скерує дитину на лікувальне плавання. Для того, щоби потрапити в басейн, треба пройти кілька необхідних обстежень, тобто дитина має мати дозвіл для лікувального плавання, його оглядає лікар-педіатр, лікар-дерматолог, робиться зішкріб на яйця глист, якщо все гаразд, дитина може відвідувати плавання», - повідомила директорка міської дитячої клінічної лікарні Ольга Бойчук.
Відділення реабілітації та відновного лікування – нове відділення у лікарні, законтрактоване з НСЗУ за двома пакетами: реабілітація маленьких діток до трьох років та лікування дітей старшого віку – від 3-х од 18-ти років.