Із запізненням, утім відбувся. На традиційному прийомі в міського голови традиційно людно. Його проводять на тиждень пізніше, адже Руслан Марцінків у перший понеділок жовтня очільник громади поїхав до хлопців на схід. Однак попри зміни у графіку прийому кількість людей залишилась незмінною. Протягом 6-ти годин Руслан Марцінків вислухав понад пів сотні франківців, які прийшли просити допомоги в голови. Окрім звичних питань щодо матеріальної допомоги або ж допомоги у підготовці до опалювального сезону, цього разу були і культурного характеру. До прикладу, громадська організація «Союз українок» прийшли просити допомогу у встановленні пам’ятника першій у світі жінці-офіцеру, військовій Української Галицької Армії Олені Степанівні.
«Напевно, під час війни багато питань хотіли би поставити на паузу. Але це ж не означає, що не треба жити, не треба вчитися, ходити до школи, правда? Я би бачив образ Степанівни десь у поколінної фігури зі світлого граніту. Звичайно, я би там поекспериментував з якимись моментами, чисто як професіонал, бо хочеться надати якихось кольорових відтінків, можливо, в межах одного каменю. Це центр, це цікава історична постать, тому скульптура має бути у вічних матеріалах», - розповідає скульптор Богдан Гладкий.
Кошти на пам’ятник Олені Степанівні є. Їх досить швидко зібрали серед небайдужих та меценатів з-за кордону. До міського голови скульптор разом із «Союзом українок» звернулися, щоби узгодити та облаштувати місце для майбутньої скульптури. Її хочуть бачити біля будинку «Просвіти» та ліцею №7. Ще одне не надто популярне прохання, з яким прийшли на прийом до міського голови – це проблема безпритульних тварин у Івано-Франківську. Точніше кішок, яких ініціативні дівчата виловлюють та стерилізують. У такий спосіб, запевняють, гуманно зменшують їх кількість у місті.
«Від минулого серпня ми простерилізували понад 550 тварин. Ми прийшли з проханням, оскільки це просто декілька людей складаються коштами, невеликими сумами і ми не можемо забезпечити таку кількість стерилізації, яку необхідно. І ми прийшли з проханням до міста, щоби розширили категорії, тому що дешевше простерилізувати тварину зараз, ніж потім вона постійно буде народжувати і постійно це потомство будуть викидати і потрібно буде нових і нових стерилізувати», - пояснює мешканка Івано-Франківська Стелла Рубець.
Розширити категорії, каже Стелла Рубець – це мати спроможність стерилізувати пухнастиків і в малозабезпечених сім’ях та пенсіонерів, які зазвичай на цю процедуру коштів не мають. У КП «Полігон ТПВ» про ініціативу дівчат знають. Кажуть, нерідко співпрацюють з ними. Адже небайдужі мешканки зазвичай стерилізують кішок. Виявляючи нестерилізованих собак, одразу викликають комунальне підприємство.
«Дівчата виявляють на вулиці безпритульних собак, кішок. Кішок вони стерилізують, а щодо собак, вони телефонують нам. Ми цих собак виловлюємо і стерилізуємо. Можна сказати, що всі собаки, яких вони виявляють, вони направляють до нас. І решту вони стерилізують. Чим швидше виявити і простерилізувати собаку, тим відповідно вона не дасть потомства. Дуже важко їздити по місту і шукати. Якщо ти собаку виловив, а вона чиясь, або втекла, то виходить, що ти десь де-факто її викрав. А коли є заявка, то ми точно знаємо, що вона є безпритульна, і ми вже контактуємо з тією особою, що робити», - каже заступник директора КП «Полігон ТПВ» Олександр Прегон.
Прийом громадян у жовтні тривав традиційно – понад 6 годин. Найчастіше мешканці просили допомогти у лікуванні, заміні опалення. Також на прийомі були кілька військовослужбовців, ветеранів та учасників бойових дій.
«Люди ідуть, наближається опалювальний сезон. Багато матеріальну допомогу просять, багато просять допомогти в різних питаннях, які стосуються життєдіяльності нашого міста. Менше стало питань благоустрою, більше стало питань, які стосуються опалення, лікування, забезпечення земельними ділянками учасників бойових дій, вирішення проблемних питань учасників бойових дій. Тобто таких питань дійсно стало більше, в тому числі і на цьому прийомі», - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.