В Івано-Франківську провели сніданок з переможцями конкурсу підтримки інноваційного розвитку малого і середнього підприємництва у нашій громаді «Інноваційні ваучери». Такі програми сприяють розвитку малого бізнесу, малі підприємці отримують змогу залучати додаткові кошти для власного розвитку, масштабування. А дехто - можливість розпочати свою справу і відразу отримати стартовий капітал на її розвиток.
Впродовж квітня-травня цього року місцеві та релоковані підприємці, які працюють та ведуть бізнес в Івано-Франківську, подавали заявки на участь у конкурсі “Інноваційні ваучери для бізнесу”. З 57 заявок було обрано 20 переможців. Серед них 10 переможців за напрямком маркетинг, 8 переможців за напрямком консалтинг і 2 переможці за напрямком інновації. Кожен з них протягом липня – вересня цього року отримав 60 тисяч гривень на свій проект і мав можливість реалізовувати його.
«Провели підсумковий захід нашого міжнародного проекту. Двадцять підприємців з нашої громади, а також внутрішньо переміщені, змогли отримати в рамках міжнародного проекту по 60 тисяч гривень на різні напрямки: маркетингові, інноваційні проекти. На мій погляд це хороший приклад співпраці з громадським сектором, Промприладу Реновації й міста і наших європейських партнерів, які розуміють, що сьогодні дуже важливо підтримувати підприємництво та новітні технології. Дякуємо, що маємо можливість за рахунок європейських коштів підтримувати такі цікаві проекти й ініціативи», - зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Комунікаційна менеджерка проекту «Нова економіка Івано-Франківська» (NEF) Юлія Ляхович каже, цей проект розвиває екосистему інновацій у нашому місті, адже інновації є драйвером економіки.
«Програми підтримки інноваційних ваучерів є одним із важливих програмних заходів. Двадцять підприємців отримали гранти для того, аби реалізувати свої проекти і сьогодні вони презентують результати, які напрацювали. У нас були три категорії переможців в напрямку маркетингу, консалтингу та інновацій. Є команди, які розробляють акустичні панелі з перероблених матеріалів, яке залишається після виробництва текстилю, є команди, які впроваджують Лін-менеджмент у виробничих процесах. Також є команди, яким кошти були необхідні для того, щоб створити сайт, вийти на нові аудиторії, залучити нових клієнтів з допомогою цих грантів», - зазначає Юлія Ляхович.
Одним із переможців конкурсу стала Юлія Сорока – головна технологиня українського бренду MFT, яке створює зубну пасту та корисні смаколики.
«Ми є релокованим виробництвом з Харкова. З травня минулого року активно працюємо і розвиваємось в Івано-Франківську. І на певному етапі зрозуміли, що нам необхідно розширювати сайт. Саме на цю ідею отримали грантову підтримку. Для нас було дуже важливо зробити написаний сайт, тому що до цього у нас був сайт на конструкторі. Зараз у нас збільшується асортимент товарів, збільшується кількість продукції і старий сайт уже не витримує такого навантаження файлів та асортименту. Ми дуже вдячні за те, як місто нас прийняло. Хочемо подякувати за таку підтримку, за те, що є можливості від міської ради саме у розвитку бізнесу. Тому сьогодні хочеться подякувати і презентувати те, що нам вдалось зробити», - розповідає Юлія Сорока.
Засновниця стартапу Micelia Tech Марта Кондрин розповідає, що участь у конкурсі дала можливість зробити те, до чого прагнули.
«Ми досліджуємо і працюємо з грибами, зокрема з міцелієм гриба для того, щоб створювати матеріали та шкіру. Ми вдячні за те, що змогли стати учасниками конкурсу, тому що це дало змогу нам податися на патент. Зібрали всі документи, подали заявку та очікуємо зараз на результати. А також зареєстрували нашу торгову марку. Завдяки отриманим коштам ми змогли попрацювати зі спеціалістами, які допомогли у цьому. Такі конкурси дуже потрібні. Тому що підприємцям, особливо малим завжди не вистачає коштів, особливо на різні інноваційні чи маркетингові завдання. Ми завжди на цьому економимо і відкладаємо. А якщо буде багато таких конкурсів – підприємцям в Івано-Франківську буде легше розвинути свій бізнес. Та зробити те, що допоможе цьому бізнесу служити довго і бути успішним в Івано-Франківську, в Україні та й в цілому світі. Для себе ми поставили таку місію, будучи в такому відносно невеликому комфортному місті, ми хочемо створити глобальну історію. І хочемо показати, що не важливо де б ти не знаходився, ти можеш створювати інновації, які не мають кордонів», - зізнається Марта Кондрин.
Одним з переможців також став бренд Gaptuvalnya:
«Хочу подякувати всім партнерам за таку можливість для малого бізнесу проявити себе, голосніше про себе заявити. Завдяки отриманому ваучеру , який ми отримали на цьому конкурсі, ми реалізували свою маркетингову та піар-стратегію. Й отримали дуже потужні, сильні результати. Зекономлені кошти змогли перенаправити на інші потреби нашого бізнесу, зокрема на закупку сировини, оновлення професійного обладнання. Такі конкурси надзвичайно важливі. Вони мають в собі таку потужну підтримку. Взагалі Івано-Франківськ вже не один рік є найкомфортнішим для проживання і ведення бізнесу, зокрема малого. І це дуже відчувається», - зазначає засновниця бренду Наталія Гергелюк.
Повний список переможців:
В категорії Інновації переможцями конкурсу стали:
- Проєкт реєстрації патенту на власну технологію вирощування шкіри з міцелію та реєстрацію торгової марки компанії Micelia Tech (ФОП Кондрин Марта Богданівна)
- Проєкт з розробки веб-додатку – стаффінгової платформи для ефективної взаємодії між відділом рекрутингу та продажу (ФОП Радевич Володимир Іванович)
Переможці в категорії Маркетинг:
- Створення експортного сайту для продажу виробів з натуральної вовни (ФОП Ставнича Наталія Ігорівна)
- Оновлення веб-сайту SaaS сервісу для закладів харчування (ФОП Побочій Владислав Тарасович)
- Створення веб-сайту та SEO-стратегії для бренду текстильних виробів та аксесуарів для дітей (ФОП Петрик Любов Олександрівна)
- Створення маркетингової стратегії для бренду натуральної зубної пасти (ФОП Звягінцева Інна Григорівна)
- Брендинг та маркетингові заходи для торгівельної мережі формату “take away” (ФОП Ходоровський Володимир Федорович)
- Впровадження маркетингової стратегії для медичного центру (ТОВ “Фірма “Асклепій”)
- Створення сайту та корпоративного стилю соцмереж для меблевого виробництва (ФОП Яськевич Борис Дмитрович)
- Брендинг та створення веб-сайту для транспортної компанії (ФОП Шишкін Павло Сергійович)
- Розробка онлайн-маркетингу для створення іміджу медичного центру (ТОВ “Медичний центр “Здоров’я та краса”)
- Розробка маркетингової стратегії для компанії з виробництва, встановлення та сервісу ліфтів та ескалаторів (Приватне підприємство “Техмонтаж”)
Переможці в категорії Консалтинг:
- Розробка та впровадження PR-стратегії для бренду одягу (ФОП Гергелюк Наталія Тарасівна)
- Налагодження бізнес-процесів компанії через впровадження CRM-системи (ФОП Євстігнєєва Ірина Ярославівна)
- Розробка та створення нового продукту із залученням продуктового дизайнера (ФОП Ісмаілова Анна Арсенівна)
- Запуск нової лінійки продуктів із залученням професійного консультанта (ФОП Жаботинська Олена Володимирівна)
- Науковий, виробничий та маркетинговий консалтинг для інноваційного продукту – акустичних панелей із залишків тканин швейного виробництва (ФОП Іванов Денис Володимирович)
- Створення навчального відеокурсу: розробка методичних та навчальних матеріалів (ФОП Селіванова Світлана Володимирівна)
- Розробка алгоритму для автоматичного формування сертифіката енергоефективності (онлайн-сервіс для професійних аудиторів) (ТОВ Сервісна компанія Адамсон)
- Оптимізація бізнес-процесів через впровадження LEAN-консалтингу на виробництві (ФОП Дорошенко Людмила Іванівна).
Нагадаємо, Конкурс проводився Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради в рамках проекту «Нова економіка Івано-Франківська» (NEF) – підтримка нових кластерів інноваційної економічної діяльності, який фінансується Європейським Союзом в межах програми «Мери за економічне зростання».