Європейська підтримка для франківського бізнесу
Опубліковано: 2023-11-22 11:50:00
В Івано-Франківську провели сніданок з переможцями конкурсу підтримки інноваційного розвитку малого і середнього підприємництва у нашій громаді «Інноваційні ваучери». Такі програми сприяють розвитку малого бізнесу, малі підприємці отримують змогу залучати додаткові кошти для власного розвитку, масштабування. А дехто - можливість розпочати свою справу і відразу отримати стартовий капітал на її розвиток.

Впродовж квітня-травня цього року місцеві та релоковані підприємці, які працюють та ведуть бізнес в Івано-Франківську, подавали заявки на участь у  конкурсі “Інноваційні ваучери для бізнесу”. З 57 заявок було обрано 20 переможців. Серед них 10 переможців за напрямком маркетинг, 8 переможців за напрямком консалтинг і 2 переможці за напрямком інновації. Кожен з них протягом липня – вересня цього року отримав 60 тисяч гривень на свій проект і мав можливість реалізовувати його.

«Провели підсумковий захід нашого міжнародного проекту. Двадцять підприємців з нашої громади, а також внутрішньо переміщені, змогли отримати в рамках міжнародного проекту по 60 тисяч гривень на різні напрямки: маркетингові, інноваційні проекти. На мій погляд це хороший приклад співпраці з громадським сектором, Промприладу Реновації й міста і наших європейських партнерів, які розуміють, що сьогодні дуже важливо підтримувати підприємництво та новітні технології. Дякуємо, що маємо можливість за рахунок європейських коштів підтримувати такі цікаві проекти й ініціативи», - зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Комунікаційна менеджерка проекту «Нова економіка Івано-Франківська» (NEF) Юлія Ляхович каже, цей проект розвиває екосистему інновацій у нашому місті, адже інновації є драйвером економіки. 

«Програми підтримки інноваційних ваучерів є одним із важливих програмних заходів. Двадцять підприємців отримали гранти для того, аби реалізувати свої проекти і сьогодні вони презентують результати, які напрацювали. У нас були три категорії переможців в напрямку маркетингу, консалтингу та інновацій. Є команди, які розробляють акустичні панелі з перероблених матеріалів, яке залишається після виробництва текстилю, є команди, які впроваджують Лін-менеджмент у виробничих процесах. Також є команди, яким кошти були необхідні для того, щоб створити сайт, вийти на нові аудиторії, залучити нових клієнтів з допомогою цих грантів», - зазначає Юлія Ляхович.

Одним із переможців конкурсу стала Юлія Сорока – головна технологиня українського бренду MFT, яке створює зубну пасту та корисні смаколики. 

«Ми є релокованим виробництвом з Харкова. З травня минулого року активно працюємо і розвиваємось в Івано-Франківську. І на певному етапі зрозуміли, що нам необхідно розширювати сайт. Саме на цю ідею отримали грантову підтримку. Для нас було дуже важливо зробити написаний сайт, тому що до цього у нас був сайт на конструкторі. Зараз у нас збільшується асортимент товарів, збільшується кількість продукції і старий сайт уже не витримує такого навантаження файлів та асортименту. Ми дуже вдячні за те, як місто нас прийняло. Хочемо подякувати за таку підтримку, за те, що є можливості від міської ради саме у розвитку бізнесу. Тому сьогодні хочеться подякувати і презентувати те, що нам вдалось зробити», - розповідає Юлія Сорока.

Засновниця стартапу Micelia Tech Марта Кондрин розповідає, що участь у конкурсі дала можливість зробити те, до чого прагнули.

«Ми досліджуємо і працюємо з грибами, зокрема з міцелієм гриба для того, щоб створювати матеріали та шкіру. Ми вдячні за те, що змогли стати учасниками конкурсу, тому що це дало змогу нам податися на патент. Зібрали всі документи, подали заявку та очікуємо зараз на результати. А також зареєстрували нашу торгову марку. Завдяки отриманим коштам ми змогли попрацювати зі спеціалістами, які допомогли у цьому. Такі конкурси дуже потрібні. Тому що підприємцям, особливо малим завжди не вистачає коштів, особливо на різні інноваційні чи маркетингові завдання. Ми завжди на цьому економимо і відкладаємо. А якщо буде багато таких конкурсів – підприємцям в Івано-Франківську буде легше розвинути свій бізнес. Та зробити те, що допоможе цьому бізнесу служити довго і бути успішним в Івано-Франківську, в Україні та й в цілому світі. Для себе ми поставили таку місію, будучи в такому відносно невеликому комфортному місті, ми хочемо створити глобальну історію. І хочемо показати, що не важливо де б ти не знаходився, ти можеш створювати інновації, які не мають кордонів», - зізнається Марта Кондрин.

Одним з переможців також став бренд Gaptuvalnya:

«Хочу подякувати всім партнерам за таку можливість для малого бізнесу проявити себе, голосніше про себе заявити. Завдяки отриманому ваучеру , який ми отримали на цьому конкурсі, ми реалізували свою маркетингову та піар-стратегію. Й отримали дуже потужні, сильні результати. Зекономлені кошти змогли перенаправити на інші потреби нашого бізнесу, зокрема на закупку сировини, оновлення професійного обладнання. Такі конкурси надзвичайно важливі. Вони мають в собі таку потужну підтримку. Взагалі Івано-Франківськ вже не один рік є найкомфортнішим для проживання і ведення бізнесу, зокрема малого. І це дуже відчувається», - зазначає засновниця бренду Наталія Гергелюк.

Повний список переможців:

В категорії Інновації переможцями конкурсу стали:

 • Проєкт реєстрації патенту на власну технологію вирощування шкіри з міцелію та реєстрацію торгової марки компанії Micelia Tech (ФОП Кондрин Марта Богданівна)
 • Проєкт з розробки веб-додатку – стаффінгової платформи для ефективної взаємодії між відділом рекрутингу та продажу (ФОП Радевич Володимир Іванович)
Переможці в категорії Маркетинг:

 • Створення експортного сайту для продажу виробів з натуральної вовни (ФОП Ставнича Наталія Ігорівна)
 • Оновлення веб-сайту SaaS сервісу для закладів харчування (ФОП Побочій Владислав Тарасович)
 • Створення веб-сайту та SEO-стратегії для бренду текстильних виробів та аксесуарів для дітей (ФОП Петрик Любов Олександрівна)
 • Створення маркетингової стратегії для бренду натуральної зубної пасти (ФОП Звягінцева Інна Григорівна)
 • Брендинг та маркетингові заходи для торгівельної мережі формату “take away” (ФОП Ходоровський Володимир Федорович)
 • Впровадження маркетингової стратегії для медичного центру (ТОВ “Фірма “Асклепій”)
 • Створення сайту та корпоративного стилю соцмереж для меблевого виробництва (ФОП Яськевич Борис Дмитрович)
 • Брендинг та створення веб-сайту для транспортної компанії (ФОП Шишкін Павло Сергійович)
 • Розробка онлайн-маркетингу для створення іміджу медичного центру (ТОВ “Медичний центр “Здоров’я та краса”)
 • Розробка маркетингової стратегії для компанії з виробництва, встановлення та сервісу ліфтів та ескалаторів (Приватне підприємство “Техмонтаж”)
Переможці в категорії Консалтинг:

 • Розробка та впровадження PR-стратегії для бренду одягу (ФОП Гергелюк Наталія Тарасівна)
 • Налагодження бізнес-процесів компанії через впровадження CRM-системи (ФОП Євстігнєєва Ірина Ярославівна)
 • Розробка та створення нового продукту із залученням продуктового дизайнера (ФОП Ісмаілова Анна Арсенівна)
 • Запуск нової лінійки продуктів із залученням професійного консультанта (ФОП Жаботинська Олена Володимирівна)
 • Науковий, виробничий та маркетинговий консалтинг для інноваційного продукту – акустичних панелей із залишків тканин швейного виробництва (ФОП Іванов Денис Володимирович)
 • Створення навчального відеокурсу: розробка методичних та навчальних матеріалів (ФОП Селіванова Світлана Володимирівна)
 • Розробка алгоритму для автоматичного формування сертифіката енергоефективності (онлайн-сервіс для професійних аудиторів) (ТОВ Сервісна компанія Адамсон)
 • Оптимізація бізнес-процесів через впровадження LEAN-консалтингу на виробництві (ФОП Дорошенко Людмила Іванівна).
Нагадаємо, Конкурс проводився Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради в рамках проекту «Нова економіка Івано-Франківська» (NEF) – підтримка нових кластерів інноваційної економічної діяльності, який фінансується Європейським Союзом в межах програми «Мери за економічне зростання».

 

 

 

 

 

Останні новини

Діти військових на відпочинку в Рибніку
Оновлено: 2024-07-18 11:33:33
Опубліковано: 2024-07-18 11:30:00
 До Польщі на відпочинок вирушили діти загиблих, безвісти зниклих, діючих військових та учасників бойових дій нашої громади. Польське місто-побратим Рибнік вже вдруге за літній сезон приймає наш...
Івано-Франківськ буде з врожаєм
Оновлено: 2024-07-17 10:09:36
Опубліковано: 2024-07-17 09:55:00
У Підпечерах нашої громади на 8-ох гектарах поля вже зацвів соняшник. Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» засіяло майже 60 гектарів цієї культури на землях кількох сіл громади....
Відкрили анотаційні дошки Героям Андрію Чепілю, В’ячеславу Чупаку, Василю Данилишину та Юрію Сливчуку
Оновлено: 2024-07-16 14:36:20
Опубліковано: 2024-07-16 14:31:00
Анотаційні дошки чотирьом загиблим Героям відкрили та освятили на фасаді технічного Університету нафти і газу. Полеглі захисники: Андрій Чепіль, В’ячеслав Чупак, Василь Данилишин та Юрій Сливчук...
Світла нема - їжа є!
Оновлено: 2024-07-16 10:52:00
Опубліковано: 2024-07-16 10:44:00
 Ранкова інспекція відбувається за будь-яких умов. Тривалі вимкнення світла створюють додаткові виклики для міста і всіх мешканців, але завжди найбільше хвилюємось за дітей. Тому міський голова ...
Пам’яті Руслана Приймака
Оновлено: 2024-07-12 13:46:48
Опубліковано: 2024-07-12 13:44:00
 Анотаційну дошку полеглому Герою Руслану Приймаку відкрити у Івано-Франківську. Пам’ятний знак розмістили на фасаді житлового будинку, де проживав військовий – на вулиці Довженка, 10. Вшанувати...
Наголосували на дрони для військових
Оновлено: 2024-07-11 17:24:17
Опубліковано: 2024-07-11 17:20:00
51 fpv-дрон та 6 мавіків – стільки вдалося закупити івано-франківській громаді за результатами цьогорічного конкурсу міської програми «Бюджет участі». Конкурс 2024 року особливий, каже координат...
Світло вимкнули, а живлення є
Оновлено: 2024-07-11 11:54:18
Опубліковано: 2024-07-11 11:50:00
У межах підприємницького дня міський голова Руслан Марцінків відвідав виробництво силового електрообладнання. Неподалік Івано-Франківська вже декілька років працює компанія «Глобал Енерго», яка ...
Літні школи тривають – діти відпочивають
Оновлено: 2024-07-10 13:54:09
Опубліковано: 2024-07-10 13:52:00
  Літні школи для маленьких франківців у розпалі. Цього літа у громаді працюють 11 позашкільних закладів. Їх за минулий місяць відвідали 2954 дитини. У Міській дитячій екологічній станції щодня...
Продуктивна перевірка: ЖК "Паркове містечко", шелтер для ВПО та інспекція благоустрою
Оновлено: 2024-07-09 12:45:12
Опубліковано: 2024-07-09 12:40:00
 Традиційна вівторкова велоінспекція на чолі з міським головою Русланом Марцінків приїхала до ЖК «Паркове містечко». Нещодавно на прийом до очільника громади прийшли мешканці цього житлового ком...
Руслан Марцінків: «Чергова волонтерська поїздка - чергова можливість допомагати військовим!»
Оновлено: 2024-07-08 13:39:00
Опубліковано: 2024-07-08 13:30:00
 Баггі, квадроцикл, дрони, мавіки, зарядні станції, РЕБ-бази, медичні препарати і багато потрібних речей для наших захисників вчергове відвіз на передову міський голова Руслан Марцінків. Усього ...
«Вітруган»: навчитися літати
Оновлено: 2024-07-03 16:22:54
Опубліковано: 2024-07-03 16:07:00
 Пілотів бойових дронів безкоштовно навчають у франківській школі «Вітруган». За 35 днів їх з нуля готують складати, ремонтувати, прошивати, обслуговувати дрони та професійно ними керувати.  «Н...
Пам’яті Романа Василенка-Бабія
Оновлено: 2024-07-03 13:58:50
Опубліковано: 2024-07-02 15:27:00
 Івано-Франківськ береже пам’ять про Героїв. Анотаційну дошку полеглому захиснику Роману Василенку-Бабію відкрили на фасаді будинку на вул. Бандери, 12, в якому проживав Роман. Сестра загиблого ...
Липень розпочали з прийому
Оновлено: 2024-07-02 15:37:31
Опубліковано: 2024-07-02 15:27:00
 Міський голова Руслан Марцінків провів щомісячний прийом громадян. Окрім традиційних звернень про допомогу на лікування, перехід на індивідуальне опалення, вирішення земельних конфліктів між су...
«Я можу»: стартувала літня школа для дітей
Оновлено: 2024-07-02 10:46:07
Опубліковано: 2024-07-02 10:43:00
 Провести час весело, пізнавально, креативно і знайти себе – саме з такою метою вже 5-й рік поспіль функціонує літня школа лідерського росту «Я можу». Впродовж літа діти та підлітки можуть відві...
ЧЕ-FEST: ВТІЛИТИ МРІЮ ГЕРОЯ ТА ЗІБРАТИ КОШТИ НА ПОТРЕБИ ЗАХИСНИКІВ
Оновлено: 2024-07-01 12:34:40
Опубліковано: 2024-07-01 12:32:00
 Широкий фестиваль, що збиратиме друзів, слухачів та даруватиме тепло – така мрія була у музиканта гурту «КораЛЛі» Андрія Чепіля. Власне, перші два фестивалі йому таки вдалося провести: осінній ...
Мандрівка в Португалію для дітей військових з громади
Оновлено: 2024-06-28 13:38:39
Опубліковано: 2024-06-28 13:30:00
 Діти захисників з нашої громади вирушили у захоплюючу мандрівку до Португалії. На цей раз місто-побратим Брага приймає наших діток. «Ми розпочинаємо літні оздоровлення в наших містах-побратима...
Компенсація франківцям за пошкоджене ворогом майно
Оновлено: 2024-06-25 16:54:08
Опубліковано: 2024-06-25 16:43:00
 Порядок надання грошової допомоги мешканцям громади, житло яких постраждало від ворожих російських атак, прийняли на позачерговій сесії міської ради.  «По цьому нашому порядку грошова допомога...
Пам'яті полеглих Сергія Фуштея та Любомира Вахняка
Оновлено: 2024-06-25 09:31:51
Опубліковано: 2024-06-25 09:24:00
Пам’ятні дошки полеглим Героям нашої громади Сергію Фуштею та Любомиру Вахняку відкрили на стіні ліцею №23, де навчалися військовослужбовці. На подвір’ї школи зібралися родичі та близькі, вчител...
Ліквідація наслідків ворожого удару: працює мобільний реєстратор
Оновлено: 2024-06-24 13:39:24
Опубліковано: 2024-06-24 13:36:00
 У суботу вдосвіта франківці прокинулись від вибуху. Ворог завдав удару, але, на щастя, люди не постраждали. Проте є багато матеріальних збитків. Частково зруйнований корпус університету нафти й...
43 сесія Івано-Франківської міської ради
Оновлено: 2024-06-20 16:51:17
Опубліковано: 2024-06-20 16:34:00
Соціально-освітнього напрямку – так франківські депутати міської ради охрестили сесію, на якій  прийняли ряд важливих рішень для розвитку громади. Розпочали засідання традиційно зі звернень. Од...