У палаці Потоцьких цей тиждень можна провести зі Степаном Бандерою. Впродовж семи днів, з 16:00 до 18:00 кожен охочий матиме можливість відвідати ряд просвітницьких заходів про національного провідника. Адже, сьогодні як ніколи важливо пояснювати роль визначної постаті Бандери та всього національно-визвольного руху.
Зокрема, 16 травня франківці та гості міста відвідали зустріч-лекцію “Степан Бандера – провідник воюючої України”.
«Тиждень зі Степаном Бандерою це проект, організований нашим комунальним підприємством ПІК «Палац». І дуже важливо, що мешканці Івано-Франківська та внутрішньо переміщені люди зможуть ознайомитися більш детальніше з його біографією, з історією та загалом зрозуміти, чому так важливо знати про постать Бандери. Тим паче, що сьогодні ми бачимо, як по всіх останніх опитуваннях рівень довіри до Степана Бандери різко зріс, зважаючи на московсько-українську війну. Тому важливо сьогодні пояснювати роль Бандери, його визначної постаті і роль всього національно-визвольного руху», – зазначає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук відмічає, останнім часом, особливо в період російсько-української війни, загострилась тема щодо постаті Бандери. Адже і дотепер російська пропаганда називає українців бандерівцями, виник суспільний резонанс. І, звичайно, у суспільстві добре знають це прізвище.
«Але сьогодні стоїть питання про те, щоб поширити максимально більше інформації про цю особистість, щоб вона не обмежувалась лише кількома фактами із його життя. Саме тому було прийняте рішення організувати такий тиждень з Степаном Бандерою, щоб у різних формах донести правду про його життєвий шлях, діяльність, продемонструвати його лідерські якості, керівництво ОУН, його особисте та сімейне життя. Адже за кількома фактами його біографії ховається величезна особистість. Тому ми хочемо донести різнопланову інформацію з життя Степана Бандери з різних джерел», – каже Ярослав Коретчук.
Лектор першої зустрічі український історик і громадський діяч, кандидат історичних наук Микола Посівнич каже, навколо імені Бандери породжено багато міфів. Саме тому важливо доносити до людей правдиву інформацію, не викривлюючи історичні події.
«Постать Бандери – це один з успішних символів боротьби за державність. Ми сьогодні бачимо дуже великий інтерес до Степана Бандери, про бандерівців, про рух. І нещодавня заява кадирова про 250 млн за голову Бандери дуже підняла ажіотаж. А також великий ажіотаж був серед західних журналістів, які хотіли зі Степаном Бандерою провести інтерв’ю. Просто думали, що це мегапопулярний теперішній політичний діяч, з яким варто поспілкуватися. Бандера завжди присутній у нашому публічному просторі і до нього йде багато апеляцій, особливо в ході цієї війни», – зазначає Микола Посівнич.
І саме тому про Бандеру потрібно говорити, творити його нову історію, яка, на жаль, у радянський час викривлювалась.
«Пізнання Бандери і всього руху, який воював під червоно-чорними прапорами є таким виявом нашої вдячності людям, які боролися за незалежну Україну. Тому ці моменти дають сьогодні приводи для роздумів, які буди успішні його методи боротьби і які можна було б і тепер залучити. І навпаки як нам вшановуючи постать Степана Бандери, вшановувати теперішніх борців за волю України», – говорить історик Микола Посівнич.
Перебуваючи зараз в Івано-Франківську, мешканці Чернігівщини, Київщини охоче відгукнулись на ідею глибшого знайомства з постаттю Провідника. Адже прагнуть дізнатися більше інформації про цю людину.
«Мені відомо, що це наш національний герой, лідер Проводу. І зараз, маючи можливість, хочеться більше дізнатися про його життєвий шлях», – зізнається Владислав Попович з Чернігівщини.
«Степан Бандера наш провідник, це людина яка вклалась в теорію і практику українського визвольного руху і визвольної боротьби», – розповідає переселенка з Луганщини. – «Ми з чоловіком вже встигли під час цієї українсько-визвольної боротьби побувати бучанами в Київській області, і вже сюди, в Івано-Франківськ, ми евакуйовувались із Бучі. Зараз для нас тема цікава, щоб надолужити те, що ми не могли дізнатись в молодості. Я була вже у родинному будинку Бандери, де жила його бабуся з дідусем. А тепер мені цікаво послухати ще щось нове».